Polecane posty

golden    0

A jeśli można wiedzieć to gdzie podpisałeś umowę i po ile za kg?

Pisaliście wcześniej że nie podpisujcie umów, tylko kto podpisuje skoro w takim nawet Międzyrzecu jest podpisanych ponad 200 umów gdzie "cena minimalna" jak piszą w umowie jest 5zł. za klasę extra.pozdrawiam.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golden    0

No i cisza a ktoś z przedmówców pisał że to jest aktywne forum. Wygląda na to że każdy zajął się hodowlą gęsi nawet za takie marne ceny. Apropo SEDAR-u to miałeś rację każdy na niego narzeka pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Cena min. 5,65 netto a zakontraktowane w CEDROBie... Czekam na inne posty z cenami, jak kształtuje się cena w Polsce. Piszę z Podlasia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

W Kutnie podpisują umowy na 5,3zł netto za kilogram za cenę minimalną na którą się nie zgodził związek hodowców. Cena ostateczna ma być uzgodniona przed ubojem.

Trzeba uwzględnić to że cena za drugą klasę wynosi 60% klasy pierwszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Wszędzie katastrofa. Czy komuś udało się podpisać umowę na 5.9 -6 pln netto?Pytam tylko z ciekawości. W tym roku ja również nie produkuję ale słyszę, że niektóre zakłady zaczynają się uginać. Kto wie może jeszcze coś się zmieni...................................... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mw81    0

Witam

Jestem ciekaw ilu hodowców zrezygnowało z hodowli gęsi w Polsce bo w mojej okolicy żaden, podobno rezygnują ci co mają po 20 tys lub więcej wypowiedzcie się jak jest u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golden    0

U nas jest podobnie, tak w ogóle to Wesołych Świąt i Smacznego Jajka.

Mam jeszcze pytanko jakie pasze startowe dajecie na początku tuczu do 6-tego tygodnia życia gęsi i może ktoś podpowie gdzie je można kupić najtaniej w podlaskim? pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABRYS299    0

Witam koledzy, jeśli macie informacje na temat cen piskląt proszę napiszcie

Edytowano przez andrzej2110
Caps Lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

U nas jest podobnie, tak w ogóle to Wesołych Świąt i Smacznego Jajka.

Mam jeszcze pytanko jakie pasze startowe dajecie na początku tuczu do 6-tego tygodnia życia gęsi i może ktoś podpowie gdzie je można kupić najtaniej w podlaskim? pozdrawiam i jeszcze raz Wesołych Świąt.

 

Przy zakupie ceną bym się nie sugerował, liczą się składniki.....pełnego składu nie będzie, to będziesz miał problemy po 2 dniach. Kiedyś na okazyjną cenę poleciałem, posiadały mi wszystkie na nogi i był problem, wydałem więcej na leki jak zaoszczędziłem na paszy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frytka    0

Witam może jest ktoś zainteresowany tuczem gęsi mogę podać nr.telefonu do wylęgarni która jest w stanie zapewnić pisklę oraz zbyt na gęś utuczoną. Zainteresowanym podaję nr telefonu 516867820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golden    0

Podał byś cenę gąsiaków, jakie warunki i cena na umowie za kg. to byśmy trochę na ten temat podyskutowali a nie podałeś tylko nr telefonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frytka    0

Jeżeli jest ktoś zainteresowany to przekażę telefon do osoby która udzieli wszelkich informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Nie wiem jak u Was bo do mnie zaczynają zgłaszać się przedstawiciele ZD w celu kontraktacji gęsi.

Jednak z ceną zbytnio nie szaleją, pada propozycja w granicach około 5,6 do 5,7zł.

Wychodzi na to że nie będą mieć towaru na wywiązanie się z umów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Bardzo wątpliwe, żeby ZD podbijały sobie cenę skupu żywca???

-------------------------------------- nie wiem jak to jest ale------------?????

może----------------------------------????

może się coś ruszy , ale nie w tym sezonie -------------------------- dowiedzą się po tym sezonie , bo przeważnie albo jedni hodowcy zrezygnowali z hodowli albo o połowę mniej hodują i to tylko się okaże w grudniu! po zakończeniu sezonu......

- a) cena śruty sojowej z miesiąca na miesiąc rośnie---- wiadomo z czym to się wiąże ........

- :) cena ON rośnie tak samo

- c) energia elektryczna tego samego

- d) cena skupu jak każdy może sobie przeczytać w własnych umowach {5,30- 5,75}

- e) opłacalność to jest ????--- wg. mnie 00000000.00000PLN???

- f) obornik prawie darmo,ale tylko prawie!!! PRAWIE ROBI WIELKĄ RÓŻNICĘ!!

JA też podpisałem umowę na sprzedaż gęsi , ale tylko żeby zrobić PRAWIE WIELKĄ RÓŻNICĘ i nic poza tym.

POZDROWIENIA DLA ZD,,,,,,,,,,,:D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

No prawda jest taka ze hodowcy ograniczyli produkcje żywca gęsiego.chyba czas podjąć temat hodowli bo myślę ze większość z nas ma już podpisane umowy( ja również ale polowe mniej i tylko ze wględu na dużą ilość owsa którego nie idzie sprzedać).

Ja mam jedno pytanie: czy ktoś z was ma pokryty budynek płytą warstwową lub eurofalą? mam zamiar pokryć budynek płytą warstwową ale boje się, ze bedzie występować efkt skraplania jak to się dzieje u mnie w oborze i kurniku w przypadku zwykłej blachy. Jeżeli ktoś z kolegów ma pokryty kurnik eyrofalą lyb płytą warstwową to proszę o komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frytka    0

Witam czy może ktoś podać jakiś namiar na ubojnię która ubije nioskę .Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orion    0

Czemu sam szukasz ubojni, wylęgarnia która robi ci wymianę stada ustala termin zdjęcia starej nioski z ubojnią z którą współpracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frytka    0

Witam zawsze tak było ale w tym roku nie możemy z wylęgarnią znaleźć żadnej ubojni, nikt nie chce starych gęsi. Więc będę wdzięczna za podanie jakiejkolwiek informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wald12    0

Witam. Potrzebuje informacji na temat pisklaka z wylęgarni w Kartuzach. Z góry dziękuje :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Jak widzę to zainteresowanie jakieś jest hodowlą, ale tylko tzw. jak ja to mówię grajdołki bo ci co hodowali po 100000 szt. to zrezygnowali.

Ten sezon to będzie najmniej dochodowy, ale trzeba to przetrzymać, albo o połowę mniej hodować, lub wcale -- TO Z.D. przemyślą i może będzie lepsza cena?----------------------- MUSI BYĆ LEPSZA!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Koledzy bardzo mnie ciekawi hodowla gęsi i mam pytanie do fachowców ile potrzebuje metrów kwadratowych na 2000 szt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Do odchowania tak na spokojnie to z 300m2. A potem to zależy ile masz placu na podwórku i wkoło B)

 

Nie polecam ci się babrać w gęsiach - to nie są miody, a w obecnie to jest katastrofa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Frytka@ zadzwoń do AMI oni zawsze odbierali odemnie nioskę bez problemu ale nie licz zbytnio na cenę


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj