Polecane posty

hodowca08    0

I psiej jakości dodam. Bo niestety nasza gęsina zaczyna powoli być coraz gorszej jakości. Robimy gęsi wielkie, bardzo tłuste, często bardzo blade - za mało owsa, o stosunkowo dużej zawartości tłuszczu a mniej mięsa, efekt braku wybiegania. Zmuszają nas do tego niestety wymagania zd, zawyżając normy wagowe, mnożąc różnego rodzaju klasyfikacje. Aby wyjść w miarę na swoje zaczynamy produkować najlepiej siedmiokilowe mutanty, bo to wtedy gwarantuje nam jakiś zarobek. Gdzie się podziała 6-6.5 zdrowa gąska,która jest naszym hitem eksportowym????????????? Nie stać nas na nią bo by nas klasyfikacja zjadła. Też mam mnóstwo wspaniałych łąk i chyba będę w tym roku produkować siano :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Poza tym kolego aadams7 gęś to nie kurczak, że za którymś rzutem się opłaci, bo szybko może się okazać że następnego rzutu nie ma za co zrobić.

 

Skoro popadamy My "nioskarze" to nie będziecie sie musieli martwić czy wstawiać tucz bo nie będzie dostępu do pisklaka


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ferdek masz racje

 

Poza tym kolego aadams7 gęś to nie kurczak, że za którymś rzutem się opłaci, bo szybko może się okazać że następnego rzutu nie ma za co zrobić.

 

 

Kolego z tego co ja wiem początek będzie bardzo lichy, pod względem tuczu i nioski. Natomiast w czerwcu o jajka będą przebijali cenę (ku radości wielu) ale jak to wiadomo jajek może już nie być tyle ile będzie zamówień co z kolei przenosi się na tucz i dostaną wstawy ci co robią kilka w ciągu roku. Dlatego napisałem o tym że na pierwszym na zero, na trzecim z zyskiem. Zobaczycie że cena ciepło bitej będzie sporo droższa...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Tak ciepło bitej będzie wyższa, bez wątpienia....co za tym idzie, wszyscy hodowcy rzuca się na ostatni rzut, tak ??? W tamtym roku miałem problem, żeby dostać pisklaków trochę tej na ciepło, w tym roku podejrzewam że będzie ostry bój :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

No właśnie o tym mowie... dostaną nie stali hodowcy co zajmowali się tylko np jednym rzutem a ci co robią kilka, dlatego będzie trzeba brać wcześniejsze i tak robić żeby nie dołożyć i spróbować odbić się na ciepło bitej...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Zgadzam się z przedmówcami, wczoraj miałam telefon z ZD w sprawie wstawień piskląt-gęsi ciepłe bite są zarezerwowane wyłącznie dla hodowców którzy maja 3 rzuty, a ci co mają 1 rzut nie mają szansy dostać pisklęta w późniejszym terminie. Cena ma być podobno o 1 zł wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Czyli mamy się narobić przy dwóch rzutach bez zysku, za to z pełnym ryzykiem, żeby być może raczyli wstawić trzeci, oczywiście bez gwarancji że będą na niego pisklęta. To jakieś brednie. ZD zarobi w takim razie na pisklakach, tuczu, a wam da zarobić o złotówkę na ostatnim hipotetycznym wstawieniu? Sorry, ale ja nie wiem co tu robię. To by było na tyle, jeśli chodzi o walkę o opłacalność naszej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Uważam, ze ZD robią wszystko pod swój zysk i uważają że cena jest adekwatna do kosztów bo :zboże jest tanie, Niemiec nie chce płacić więcej no i przecież w rolnictwie nic się obecnie nie opłaca!! To są ich najważniejsze argumenty w ustalaniu ceny. Z tego co się wczoraj dowiedziałam ostateczna cena będzie ustalona pod koniec lutego, ale na pewno będzie poniżej 6 zł z Vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

W takim razie powodzenia życzę i mam nadzieje, że w przyszłym roku spotkamy się w tym samym gronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZDZISLAW    0

Koleżanki i Koledzy mam pytanie: Gdzie się podziały związki i grupy producenkcie, które maja bronić naszego wspólnego interesu. Nie chodzi mi o to by liczyć milionowe zyski, ale do chionki żeyb nie liczyć strat!!!!!!!!!!! Przecież to co się wyrabia na rynku gęsim to jest śmieszne!!!!! ZD Nas wykończą w tym sezonie!!!!! A co na następny sami będą chodować. Już widzę tych "szanownych Panów dyrektorów" którzy w gó..nie po kolana i ostatkiem sił w białych kołnieżykach roznoszą ostatnie ziarna dla gęsi - bo już kupić nie ma za co!!!!!

Ostrów Wlkp każe podpisywać umowy beż cen! Cy to znaczy żę one są bezcenne? Nie to znaczy że mogą z nami zrobić c chcą. Informujcie o sytuacji w waszych rejonach.

Razem jesteśmy silni.

Pozdrawiam Zdzisław.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

.

.

.

.

.

NIE WSTAWIAM GĘSI W TYM ROKU

.

.

.

.

.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

A ja wstawię jak tylko będę miał odpowiednia cenę... grupy producenckie a związki to coś innego... co do twojej wypowiedzi kolego nie chce się spotykać ze wszystkimi "pseudo hodowcami" za rok. Mam nadzieje że ci co mają lewe stada nioski upadną a sytuacja powoli zacznie wracać do dawnego poziomu...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

Tutka oferuje 5.50 za kg i w żadnym wypadku nie biorę za tą cenę gęsi. Pierwsze słyszę że ci co robią pierwsze wstawienie nie dostaną później gęsi. Myślę, że aadams7 boisz się o zbyt niski popyt na pisklaki w pierwszych rzutach i dlatego namawiasz do wczesnych wstawień. Bez urazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Spoko kolego nie obrażam się, po prostu mam dobre kontakty i wiem co się będzie działo. Wrócimy do tej rozmowy w sierpniu... co do strachu przed zbytem pisklaków bezpośrednio mnie się to nie tyczy a wylęgarnie to one niech się martwią, a ja ze zbytem jaj na razie nie mam problemu... pozdrawiam


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Dziś odbyło się spotkanie w Kutnie z proponowaną ceną 5,3zł za kilogram i nikt się nie zgodził z tak absurdalną propozycją. Hodowcy pożegnali prezesa i z ironicznym uśmiechem opuścili salę.

Odnośnie ciepłych gęsi to robią je na ogół ci co mają reprodukcję bo ostatnie jaja zostawiają do siebie poza tym jest to produkcja marginalna może 1% góra 2% ogólnej produkcji.

Jeśli chodzi o nasze związki to oznajmiam wszystkim że w dniu 17-02-2010r powstało Zrzeszenie Hodowców Drobiu i Producentów Jaj w Lubiczu (koło Torunia) ul. Rzemieślnicza 6.e-mail:zrzeszenie7@wp.pl lub e-mail grupa-drobiarska@wp.pl

tel.56,674,21,35 Zapraszam do złożenia deklaracji i zapisania się do związku.

 

Pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku bez gęsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Niestety podejrzewam że w innych zakładach hodowcy jednak nie zachowają sie tak jak piszesz o Kutnie. Być może już podpisali umowy..............Taka prawda......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

chwiolas trochę więcej wiary w hodowców... 5,3 to żałosna cena...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Dziś odbyło się spotkanie w Kutnie z proponowaną ceną 5,3zł za kilogram i nikt się nie zgodził z tak absurdalną propozycją. Hodowcy pożegnali prezesa i z ironicznym uśmiechem opuścili salę.

Odnośnie ciepłych gęsi to robią je na ogół ci co mają reprodukcję bo ostatnie jaja zostawiają do siebie poza tym jest to produkcja marginalna może 1% góra 2% ogólnej produkcji.

Jeśli chodzi o nasze związki to oznajmiam wszystkim że w dniu 17-02-2010r powstało Zrzeszenie Hodowców Drobiu i Producentów Jaj w Lubiczu (koło Torunia) ul. Rzemieślnicza 6.e-mail:zrzeszenie7@wp.pl lub e-mail grupa-drobiarska@wp.pl

tel.56,674,21,35 Zapraszam do złożenia deklaracji i zapisania się do związku.

 

Pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku bez gęsi.

Naprawdę chcą upokorzyć hodowcę-rolnika!!!

Żeby pracę swoją miał i traktował za bezcen i jeszcze robił prezenty ZD.

Ponoć jesteśmy w UNI-E. , ale gdzie ta unia?

Żaden rolnik unijny-ze starej uni by nie hodował za taką cenę, ale to jest "prosty rolnik polski" i jak zaświecą kasą jakiemuś w oczy to zapomina o wszystkim i o wszystkich.

O czym tu mowa? NIE MA I NIE BĘDZIE JEDNOŚCI W ŚRÓD ROLNICTWA.

Wszyscy w innych działach przemysłu, lub jakiejś działalności są zjednoczeni!

A tu każdy tylko i wyłącznie patrzy na siebie: "bo mam zboże i co mam z nim zrobić-będę coś hodować"

-mam budynki nie będą stały puste!

-mam trochę zaoszczędzonej kasy, może będzie lepiej!

-jak przestanę odstawiać gęsi do ZD. to może później nie będę mógł?

-jednak obornik zastaje, a nawozy drogie

-zboża nie ma gdzie sprzedać

-kredyt do spłacenia, ale czy to argument?

-ludzie coś muszą jeść, ale czy my jemy gęsi?

Oto kilka argumentów dla których niektórzy będą hodować.

NIE WIEM CZY TO JEST TO DOBRE DLA POLSKIEJ HODOWLI I ROLNICTWA CZY MY TO SIĘ NIE COFANY???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

,,NIE MA I NIE BĘDZIE JEDNOŚCI W ŚRÓD ROLNICTWA''

 

 

 

Zgadzam się z tym w 100%, ale co to zmienia? Nic nie zmienia.

Normalnie, legalnie możemy sobie tylko o tym popisać.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Hodowcy tuczarze... wszyscy sobie możemy pogadać w jednym się zgadzamy cena powinna być wyższa, ale nie zapominajmy że w tamtym roku była jeszcze niższa i jakoś sobie poradziliśmy...

 

Co do wypowiedzi kolegi @ptys1 przytoczyłeś argumenty ważne, ale jak zwykle wy "tuczarze" zapominacie o najważniejszym... mianowicie co my mamy zrobić z jajkami?? Utylizować??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

Tej sytuacji winne są zakłady drobiarskie, a jak? otóż:

-kupując jajka od hodowców "lewych" stad. Zauważyłem że dużo gęsi ma szare pierze na grzbiecie oraz zdarzają sie pojedyncze czarne pióra na skrzydłach(aadams7, zajmujesz się chowem. Powiedz mi czy to jest normalne u Białej Kołudzkiej!?)

-sprzedając pisklaki do Niemiec..

-zgadzając sie na produkcje gęsi 9-tygodniowej która nie ma już takich walorów smakowych.

poza tym znam hodowców których gęsi nie osiągnęły średniej wagi 6kg. To co oni hodują, przepiórki??? Przecież niektóre gęsi to nie wiem czy miały 4,5kg(skóra i kości). Nic dziwnego że po konsumpcji takiej gęsi, Niemcy wymierają produkt węgierski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

U nas w łódzkim gęsi po niżej 11-tyg. to są tzw. grilówki i na takiej gęsi robili jakieś pieniądze ale to było możliwe 2-3 lata temu,a i może w poprzednim sezonie też ktoś zarobił i zepsuł cały rynek "gęsiarski"

Winę całą obarczam ZD.

Bo kto by chciał jeść :

-młode nie dojrzałe mięso?

-tak samo jak by ktoś zjadł jakąś breje nie wiadomego pochodzenia?

Tak że wiadomo niby "polska owsiana" a będzie : HUNGARY- KUKURYDZIANA!

PROSTE WĘGRZY NAS "ZAKAPOCĄ"

WG. mnie to był właśnie w tym problem,że za dużo było tej "grilówki"

Ale to nie hodowców wina tylko ZD.,że taki towar sprzedawali.

To teraz MY hodowcy i hodujący mamy za to płacić ,że polskiej gęsi nie chce Niemiec.

PS.: JAK ktoś nie rozróżnia hodowli od chowu .........

Proszę o pytania!

W kilku moich postach ja to definiowałem: hodowla, a chów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Nie czepiajmy się definicji chowu i hodowli, przynajmniej nie teraz jak jest na fali temat ceny jajek i tuczu. Różnica tych dwóch słów jest kolosalna...

 

Na temat czyja to wina takiej sytuacji jaką mieliśmy w roku 2009 i obecnie już piałem ale powtórzę...wina chorej i odwróconej sytuacji liczenia od tzw d**y strony

 

Kolego co do pojedynczych piór czarnych jest to możliwe, ale tylko jedno max trzy piórka!!


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj