Polecane posty

hodowca08    0

No cóż w zeszłym roku cenę dali bylejaką, ale nie zauważyłam chłopaki aby w zamian lepszą klasyfikację zrobili. Nie miejcie złudzeń. Warunki umowy takie same od lat, czekam na info odnośnie drugiej klasy. Jak się dowiem to napisze, ale nie ma co się łudzić, chętnym dokopią tak, że się już nie pozbierają. Dużo się pisze o cenach a przecież to właśnie umowy są skonstruowane tak, że ceny nie są najważniejsze, bo i tak nas okradną za naszą podpisaną przecież zgodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Czy cena 6,50 netto w AMI w zeszłym roku była bylejaka według innych zakładów????!!!!! Co innego sprawa że mając świetne gesi, po klasyfikacji wychodziło się na około 6zł netto. Ale z tego co wiem to inne zakłady chyba nie zbliżyły się do tej ceny.

 

Dyczkowski kolego moje zdanie jest takie że jeśli ktoś podpisuje umowę bez ceny albo wie że przy niej dołoży to naprawdę jest MATOŁKIEM. Ale pytanie po co on to robi???? Może tylko na pokaz że niby da się zarobić przy takiej cenie, a na koniec sezonu dostaje pod stołem premie od zakładu........???? Czy nie spotkaliście się z takimi sytuacjami????Bo ja słyszałem że wśród zakładowych matołko-przydupasów to jest raczej powszechne......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Jedynym wyjściem z tak patowej sytuacji jest zebrać się w kilku hodowców i pobudować własną rzeźnie na swoje potrzeby. W moim przypadku jest to bardzo trudne ponieważ w okolicy nie mam innych hodowców tej branży. Było ich kiedyś dużo ale się wykruszyli - sprzedawali za tanio i byle gdzie. Taka rzeźnia rocznie powinna przerabiać co najmniej 300tyś gęsi 600tyś kaczek to było by ok. Może są chętni do współpracy to zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

@chwiolas, no z tym się zgodzę...umowę bez ceny podpisać to tak jak sobie pętelke założyć... :unsure:

 

Co do takich ludzi którzy lubią brać coś czego nie powinni to nie słyszałem i chyba wydaje mi się to małorealne... Zapytam panie od kontraktacji jak to jest...w końcu jakieś tam procenty produkcji to moja produkcja ;)

 

@wikorol, a gdzie Ty chce3sz opchnąć tyle sztuk tych główek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3
Napisano (edytowany)

Interes trzeba by rozkręcać w miarę możliwości. Myślę że bylibyśmy bardziej konkurencyjni.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

16 lutego ZD Koziegłowy organizuje obiad dla hodowców w restauracji. Pani Patrycja zaprasza hodowców gęsi na ten posiłek w celu podpisania umów na sezon 2010. Umowy mają zawierać zapis, że ceny będą kształtować się w granicach 5,20 - 5,60 zł.

Są następujące warunki: umowy nie podlegają negocjacjom, a wolą Pani Patrycji jest sympatycznie spędzony czas, spokojne zjedzenie obiadu, brak dyskusji, podpisanie umów przed podaniem posiłku.

Jeżeli ktoś posiada konkretniejsze informacje proszę o napisanie ich na forum i włączenie się do dyskusji. Zwłaszcza osoby z Poznania.

Proponowane warunki zdaniem naszego Zrzeszenia są nie do zaakceptowania i trącą myszką.

 

źródło: PIERWSZY PORTAL ROLNICZY : Gęsi - reprodukcja i tucz

 

Jedynym wyjściem z tak patowej sytuacji jest zebrać się w kilku hodowców i pobudować własną rzeźnie na swoje potrzeby. W moim przypadku jest to bardzo trudne ponieważ w okolicy nie mam innych hodowców tej branży. Było ich kiedyś dużo ale się wykruszyli - sprzedawali za tanio i byle gdzie. Taka rzeźnia rocznie powinna przerabiać co najmniej 300tyś gęsi 600tyś kaczek to było by ok. Może są chętni do współpracy to zapraszam.

 

Rzeźnię powiada Pan wybudować w kilku hodowców :-)

Pozwolenia, szkolenia pracowników, grunty, hale, linie technologiczne, schładzalniki do drobiu, przetwarzanie odpadów, samochody do transportu itd, itd. Kogo na to stać? A jeśli nawet już postawiliśmy i gdzie to sprzedamy? Myśli Pan, że będziemy kupował drożej od hodowców i jeszcze drożej sprzedawali na rynku? Kto nam to kupi i jak długo taki zakład by pociągną? Niech nam Pan przedstawi kalkulację takiej rzeźni. Jak wygląda Pana teoria (BARDZIEJ KONKURENCYJNI)?

Karkulacja produkcji 3000szt. gęsi owsianych na 2010 rok

 

Nazwa Jednostki Cena Ilość szt. Wartość

Pisklęta 1szt 6,9zł 3000szt 20700zl

M-ka KB-1 3,9kg 1,1zł 3000szt 12870zl

M-ka KB-2 10,08kg 0,86zł 2930szt 25399,6zl

M-ka KB-3 8kg 0,78zł 2900szt 18096zl

Owies 10kg 0,33zł 2870szt 9471zl

Zielonka 70kg 0,05zł 2900szt 10150zl

Energia 750zl

Usługi weterynaryjne 2260zl

Dodatki witaminowe 450zl

Ubespieczenie 330zl

Opał 4200zl

Ściółka - obornik 1650zl

Dezynfekcja 540zl

Transport + zbiór zielonki 3980zl

Praca najemna 8000zl

Woda 520zl

Podatek 561zl

Inne 330zl

Remonty maszyn i amortyzacja budynków 7800zl

Koszty razem 128058zl

Odstawione sztuki 6,25 kg 2860 17875 kg

Koszt produkcji 1kg 7,16 zł

Zysk 7% 0,50 zł

CENA za 1kg 7,67 zł

 

Spożycie paszy wyliczono na podstawie:

POLSKIEJ AKADEMI NAUK

według danych prof. Zw. Dr hab. Adama Mazanowskiego

oraz własnych wieloletnich doświadczeń.

 

Bardzo dobra kalkulacja i trzymajmy się jej, ja bym jeszcze dodał koszty podskubu, przecież ZD wymagają tego. Tak, czy nie?

podsumowując: zanim Pan ruszy z (naszą rzeźnią to znowu dostaniemy po du*pie i nie zostanie nawet na piwo)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Drobne sprostowanie ów gorący posiłek w Koziegłowach odbędzie się dnia 26 lutego. nie wiem do końca dlaczego ale otrzymałam zaproszenie więc jadę- zawsze to chociaż obiad za darmo hi hi.Od tego roku również tam obowiązuje zakaz skubania gęsi, przynajmniej oficjalnie. Odnośnie AMI to cena jest 5.70 NETTO ale + - 6%, drugiej klasy dalej nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

A jak bym chciał kupić tak 10 sztuk na własny użytek to ile paszy potrzebuje?. Albo napiszcie ile wy paszy zużywacie na swoje stada to sobie przeliczę ;[

Czy stary kurnik nadaje się dla gęsi czy trzeba coś w nim zmienić (poidło z miski, korytko na paszę, gniazda w budce i drabinka na nocleg)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Kolego na 10 szt. chcesz przeliczać ile paszy zjedzą,? Przecież na własny użytek chcesz, po co Ci chemią paść? Użytkownik wikorol napisał dla nas świetną kalkulację produkcji gęsi owsianych, czytałeś poprzednie posty? Proponuję Ci dłużej hodować i mieć naturalne mięso (trawa głównie i zboże) 30kg na sztukę +/- Stary kurnik wystarczy, poidła miskowe, korytko, drabina odpada:-) nie śpią na grzędzie gąski. Osobiście wolę mięso z kurczaczka z fermy drobiu, a rosołek ze swojej kury niam, niam :-)

Pozdrawiam


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Hahah, ale z tym obiadem to jakaś kpina, co ? ;[ ;[ Wogóle dlaczego wszystkie firmy chcą pchać gąski na rynek niemiecki ? Rozumiem że tam w święta to u nich tradycja, ok...ale chyba można by postarać się o eksport do innych krajów... podejrzewam że na wschodzie, czy na południu europy znalazłby się odbiorca i niekoniecznie po tej śmiesznej cenie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

W żadnym wypadku nie kpina, jadę się najeść, ale za ten obiad to już inni hodowcy zapłacą, jak podpiszą umowy. Poważnie, to jadę bo chcę posłuchać jak tym razem PANI PREZES spacyfikuje hodowców a przede wszystkim spróbować rozmawiać jeszcze z nimi.Zobaczymy też jak wielu tą umowę podpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Proponuję Ci dłużej hodować i mieć naturalne mięso (trawa głównie i zboże) 30kg na sztukę +/- Stary kurnik wystarczy, poidła miskowe, korytko, drabina odpada:-)

O i o taką odpowiedź mi chodziło. Paszy kupcze kupować, nie będę w grę wchodzi własne zboże no i trawa, tylko paśnik im będę musiał zrobić bo one podobno mocno za sobą zostawiają nawóz ;[

Poprzednie posty czytałem oczywiście tylko interesuje Mnie hodowla na własny użytek czyli automatycznie ograniczenie do min pasz kupowanych lub ich całkowity brak. Na hodowli gęsi nie znam się całkowicie nie wiem co jedzą. Stad Moje pytania.

Dzięki za odpowiedź


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Dzisiaj sie dowiedziałem że w Ostrowie Wlkp. dn.16 lutego w rest."Borowianka" prawdo-podobnie ma być spotkanie odnośnie gęsi. Czy komukolwiek coś wiadomo na ten temat


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

A czego się tu bać nie chcesz dawać ZD prezentów to nie dajesz.

Umowy są w tym roku "bardzo korzystne" dla hobbistów lub zamiłowańców : 5,20-5,70 netto, a zysk pozostaje - gdzie?--- w ZD!!!

A obiadek to chyba każda gospodyni zrobi, i można zaprosić kolegów, i coś do obiadku się znajdzie!!!

Jesteśmy chyba myślącym narodem! i nikt nikogo nie będzie wykorzystywał finansowo?

ZD to są bogiem? "oni bez nas my bez nich" to tzw. symbioza jaka istnieje od mnl.lat,i nikt tego nie przeskoczy,ale są wśród nas co będą hodować poniżej kosztów , i będą zadowoleni bo mają tylko mają gęsi i nic poza tym

"Głupcy" co podpisują umowę na 5,5 zł netto.

Moje wybroczyny na nic jak i tak i tak "głupi rolnik" podpisze umowę ,bo: "co mam robić"-- większość tak powie!!!

HODOWCY GĘSI POMYŚLCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Czy cena 6,50 netto w AMI w zeszłym roku była bylejaka według innych zakładów????!!!!! Co innego sprawa że mając świetne gesi, po klasyfikacji wychodziło się na około 6zł netto. Ale z tego co wiem to inne zakłady chyba nie zbliżyły się do tej ceny.

 

Dyczkowski kolego moje zdanie jest takie że jeśli ktoś podpisuje umowę bez ceny albo wie że przy niej dołoży to naprawdę jest MATOŁKIEM. Ale pytanie po co on to robi???? Może tylko na pokaz że niby da się zarobić przy takiej cenie, a na koniec sezonu dostaje pod stołem premie od zakładu........???? Czy nie spotkaliście się z takimi sytuacjami????Bo ja słyszałem że wśród zakładowych matołko-przydupasów to jest raczej powszechne......

ŚWIETNE gęsi miałem w AMI bo 6,7kg śr. cena śr. u mnie to -- 5,95zł brutto

To to samo co w innych zakładach !!!

MOŻE JESTEŚ Z ZD AMI i tu robisz reklamę!!!

Można każdego prześwietlić!!!

Jak to jest możliwe żeby z 11000kg. 1500kg poszło na pz.??? po prostu "wyparowało"!!!

Tak że .......!!!!

 

Nie jestem dużym hodowcą , ale za darmo to nikt chyba nie chce robić?

Ja to nie podpiszę umowy poniżej 6,00zł. netto MAM DOŚĆ ROBIĆ PREZENTY!!!

 

Ta cena to jest po kosztach nie licząc pracy i nerw w produkcji

Już nie będę patrzył w niebo przez sześć tygodni --- jak ktoś przede mną to pisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Właśnie dlatego że świetne gęsi miałeś kolego Ptys 1 ta cena była beznadziejna. U nich to nie ma znaczenia. Dają lepszą cenę niż gdzie indziej, ale po klasyfikacji wychodzi Ci to samo co np. w Koziegłowach. Tam gdzie cena, tam i odpowiednie warunki tj. waga wjazdowa, klasyfikacje wagowe, nóg, pierza, piasku, skrzydeł, mostków i co tylko zechcesz. Dlatego nie zgadzam się z Tobą odnośnie ceny, bo ile w takim razie dostaniesz za swoje gęsi po klasyfikacji jeśli za pierwszą dostaniesz te 6 zł? Wtedy nie pomoże już nawet patrzenie w niebo. Dlatego ja nie wstawię gęsi poniżej 8 zł. Też mam dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Kolego ptysiu ja nie napisałem że w Ami była świetna cena, ale że w innych zakładach ludzie wychodzili po klasyfikacji nawet poniżej 5,5. Jak powiesz że w jakimś innym zakładzie ktoś wyszedł w zeszłym roku lepiej z ceną za kg po klasyfikacji to skłamiesz. Dobrze pewnie o tym wiesz......Osobiście nie chciałbym mieć gęsi w zeszłym roku np. u Bika, a ty???

Przynajmniej u mnie waga zgodziła się w zakładzie(bo u siebie tez ważyłem samochody), poprostu Ami dała najwyższą cenę w sezonie i musiała jakoś ja zbić, żeby dorównać innym zakładom. A najprostszy na to sposób to klasyfikacja......

 

 

Ja nie muszę wstawiać gęsi, wiec spokojnie czekam na rozwój sytuacji....wszystkim radzę to samo......czekać aż zakłady same do nas przyjdą bo nie będą miały co z pisklakiem zrobić.......a wtedy to my będziemy dyktować ceny.........ale znając życie to każdy się boi o swoją d*p.e i już pewnie większość jest po słowie z zakładami.

 

I jak tu walczyć o lepszą cenę? Najpierw wszyscy znajomi zgodnie nie podpisują umowy, a w pewnym momencie okazuje się że zostałeś się sam na polu walki.....ile razy ja tak miałem.....hmmmmm.....na szczęście nic nie muszę w tym roku. Wstawię jak dostane odpowiadającą mi cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Czytając Wasze wypowiedzi śmiem twierdzić, że czy wstawię czy nie wstawię czeka mnie upadłość... :D

 

Tak na poważnie to też jestem za tym, abyście się wstrzymali z tymi umowami, niech pogdybają trochę...może akurat coś do wiosny skoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Całkowicie zgadzam się z powyższymi opiniami że należy poczekać jak najdłużej z podpisaniem umowy. Ja planuję zrezygnować z pierwszego wstawu a co do następnych to się jeszcze zastanowię. Chyba że dostanę propozycję powyżej 7 zł netto to mogę zacząć od zaraz. Mam trochę ziemi to jakoś przeżyję, kiedyś trzeba odpocząć do tej tyraniny i smrodu. Będzie czas na zastanowienie się nad zmianą kierunku produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

W pełni popieram. Wprawdzie będzie to dla mnie bardzo trudny rok, ale jak mam się naprawdę narobić i na kredyty nie zarobić a nic nie robić i mieć te same problemy to wybór jest prosty. Staram się na ten rok szukać innych źródeł dochodu. Martwią mnie tylko tzw." mali przetwórcy" co przerabiają własne zboże na gęsie mięso. Im pomimo jasnego rachunku ekonomicznego jakoś zawsze się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No nie powiesz mi że za zboże wezmę więcej, niż za gąski które miałbym sprzedać nawet po te 5,7 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Ależ skąd najpierw narobisz się przy zbożu, potem przy gęsiach, a potem powiedz mi kto da Ci 5.70. W AMI jest 5.70 +-6% a do tego klasyfikacja. Jak dostaniesz realne 4.8 będziesz gość. Nie wiem zresztą może się coś zmieniło i zboże samo się sieje, nawozi i zbiera. Aha słoma przecież też jest za darmo, już się spotkałam z taką kalkulacją, oni tam nawet owies mieli za darmo bo swój :P

 

Sorki jeśli byłam trochę złośliwa, ale oni was właśnie najbardziej okradają. Wkładacie w to podwójną pracę a ZD się tylko cieszą, bo waszej pracy nie liczą, liczy się dla nich tylko efekt. Jesteś teoretycznie łatwiejszą ofiarą, bo masz już zboże, gzie nikt nie liczy ile w tą produkcję już zainwestowałeś, tylko musisz coś z nim zrobić. Ale jeśli policzysz koszty pracy i produkcji zarówno zboża jak i gęsi w ostatecznej klasyfikacji w ZD, to co wtedy zostaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Wiadomo że cena jest nie opłacalna i co deliberować .

A po 5,7zł można hodować, a nawet i po 4,5zł w zależności od zasobności portfela hodowcy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj