Polecane posty

ferdek1    8

Tomaszowskie Zakłady Drobiarskie 5.50 ale nie wiem czy netto czy brutto


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Drodzy koledzy na rynku drobiarskim jestem z tatą już prawie 20 lat. Tak sytuacja jak w tym roku nie było nigdy. Mam gęsi tuczone ale nie mam ich gdzie sprzedać, a tam gdzie mam umowę nie mogę dać się okradać. Nie wiedzie gdzie jeszcze przyjmują tuczke??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Witaj.

Raczej ciężko będziesz miał je sprzedać w tym roku tak poza umową. Z tego co mi wiadomo to ci co wzięli gęsi "wolno-rynkowe" czyli takie bez umów kontraktacyjnych to nie maja tego gdzie w tym roku sprzedać, bo nikt nie chce gęsi poza-kontraktacyjnych. Możesz spróbować poszukać kogoś kto byłby zainteresowany stadem, ale w obecnej sytuacji na pewno za-proponuje ci cenę znacznie gorszą niż obecny zakład z którym masz umowę.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

No wiem kolego że ciężka sytuacja ale jakby ktoś coś wiedział to proszę o wiadomość. Wole je taniej sprzedać niż oddać złodziejom za niby większą cenę. Ta cena to tylko na umowie a rzeczywistość bywa zabójcza...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mogę ci wysłać na PW kilka nr. telefonów jeśli jesteś zainteresowany, a z kim masz umowę i z jakiego rejonu polski jesteś, jak co to pisz na PW


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

No pewnie stary dawaj, serdeczne dzięki, a z lokalizacją u mnie nie tak źle bo mieszkam w centralnej Polsce...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Napiszcie jak możecie jak wygląda sytuacja z gęsiami, chodzi mi ile kosztuje pisklak, ile zje, jak długo trzeba go hodować, i co jedzą i jakie warunki są potrzebne do ich chowu i po ile wyszło w tym roku za tuszki??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

W tym roku to wielka wpadka na tuczu odnośnie ceny i na jajkach podobnie, z tego co się zapowiada to przyszły znaczy te 2010 ma być na podobnym poziomie albo jeszcze gorszy


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Cenę pisklaka to dowiesz się dopiero w marcu jak będą wylęgi, bo teraz to jeszcze nawet sezon nieśny się nie zaczął


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

o wteszcie ożywienie w tym temacie. chłopaki kiedy zaczynacie wchodzić w sezon nieśny?? bo my to troche opóźniamy wszystko... a wy jak??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam stado w 1-szym roku i dzisiaj miałem pierwsze szczepienie przed sezonem. Program świetlny zacząłem przed świętami 20-tego (w zeszłym roku 7 grudnia). U nas prawdopodobnie 1 skup ma być na koniec stycznia (czyli jak co roku), ale ja myślę że pierwsze jajko będę miał ok. 5 lutego. Wiadomo z młodą nioską trzeba ostrożnie aby się gąski nie "wydęły"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Ale ferdek masz tylko jedno stado??

 

A reszta drobiarzy dlaczego nieaktywna??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja hoduję tucz. Na chwile obecną wielka niewiadoma co do ceny za kg, co do ceny pisklaka. Jeśli ktoś chce startować w tym roku jako początkujący-to odradzam. Z tego co słyszę cześć ludzi rezygnuje, bo dołożyło w zeszłym roku.......A jak wiemy dużo ludzi rzuciło się na gęś po dobrym 2008 roku.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

aadams7@, tak mam tylko 1 stado i będzie niosło pierwszy sezon


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Witam! No ja też mam gęsi, ale na tucz... obecnie to za bardzo nei wyskoczymy z ceną i prawdopodobnie będzie na podobnym do 2009 roku poziomie czyli w granicach 5,50 zl/kg. A pierwsze wstawienei jeszcze nei wiadomo bo kombinujemy teraz zeby troche inaczej zrobic jak w 2009r... Polacy mogliby troche zaczac jesc gesine, to pomogloby w cenie (przynajmniej w 1 roku) i wiecej osob mogloby miec wyjscie z patowej dla nich sytuacji. Z drugiej strony jak bedzie dobra cena to bedzie nadwyzka i tak kolo sie zamyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Najważniejsze to żeby nie dołożyć... a po złych latach przychodzą dobre. My opóźniamy nieśność o dobre parę tygodni. Gęsi zniosą mniej jajek trochę odpoczną żeby tak wszyscy opóźnili to by było coś, a tak to z tego co wróbelki ćwierkają ma być ten rok jeszcze gorszy niż ten kryzysowy 2009. Znam takich co skubali gęsi w tym tygodniu... szok...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

@dyczkowski na co masz pozałatwiane pozwolenia i jaki duży będzie ten obiekt ? Powyżej 40 DJP to załatwiasz "pozwolenie zintegrowane"

 

 

Przeglądam sobie ten temat,i teraz jestem w kropce....Czy pozwolenie zintegrowane załatwia się od 40DJP czy od 40000 sztuk drobiu????bo mnie się wydawało że to drugie.

 

Chłopaki "od nioski" rozmawiacie już coś o cenach jaj????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Narazie za wcześnie o cenach


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

chwiolas - oto odpowiedz (o ile nic się nie zmieniło) :lol:

 

Prawo ochrony środowiska, a nowe wymagania

 

dla ferm drobiu

 

Dostosowywanie polskiego prawa do unijnych norm ochrony środowiska, przed właścicielami ferm drobiu stawia nowe wymagania odnośnie zapobiegania i zmniejszania zanieczyszczenia środowiska.

 

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r.- Prawo ochrony środowiska (Dz. U. Nr 62, poz. 627) wprowadza nowe przepisy dotyczące warunków korzystania ze środowiska i przewiduje sześć rodzajów pozwoleń (Art.181) tj.

 

1) zintegrowane,

 

2) na wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza,

 

Fermy drobiu dotyczą tylko pierwsze dwa pozwolenia, to jest: pozwolenia zintegrowane i pozwo-lenia na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza.

 

Odnośnie pozwolenia zintegrowanego, Rozporządzenie Ministra Środowiska z dn. 26 lipca 2002 r. (Dz. U. Nr 122 poz.1055) w sprawie rodzajów instalacji mogących powodować znaczne zanieczyszczenie poszczególnych elementów przyrodniczych albo środowiska jako całości, zalicza się fermy do chowu lub hodowli drobiu o ilości stanowisk więcej niż 40.000 sztuk. Z aktualnych przepisów wynika, że właściciel fermy o wielkości powyżej 40000 kur, powinien uzyskać pozwolenie zintegrowane do dnia 1 stycznia 2004 roku. Minister Środowiska posiada ustawowe uprawnienia do przedłużenia tego terminu, jednak nie później niż do dnia 31 października 2007 r.

 

 

 

2009 porażka cenowa dla hodowców żywca i jaj gęsich, a szczęśliwy rok dla zakładów!!! Gęsina w Niemczech jest po 30 zł. Moim zdaniem to była zmowa cenowa. Nie ma jedności w śród hodowców i jej nie będzie to jest pewne! Razem siła!!! A jak mamy być silni skoro już hodowcy poskładali wnioski o kolejne rzuty? Jak negocjować ceny w ten sposób? Jeśli będzie tak dalej to wezmę tylko 1000 szt. dla podtrzymania kontraktów z indykpolem.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Ale boosky to co sugerujesz że są i tacy co nie zależnie od ceny się zgadzają na warunki?? Szok. jakieś zakłady określiły się co do ceny?? Ja wiem tylko tyle że tamten rok to prażaka i ten ma byc podobny...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Z tego co wiem są tacy co składają takie podania mimo niskich cen. Przykład z zebrania hodowców gęsi na którym byłem (jak zwykle jestem najmłodszy na nich). Pewien pan chciał zabrać swojego znajomego na to zebranie swoim samochodem i nie chciał od niego ani zł na paliwo... a ten mu tak: po co mam jechać skoro mi się opłaca!!! Coś w tym stylu usłyszałem.

To powiedzcie gdzie tu jedność hodowców i solidarność ? 1/4 hodowców tylko przybyła na to zebranie, a reszta (większość) moim zdaniem uważa, że ta 1/4 załatwi za nich lepsze ceny itp. a oni spiją samą śmietankę. Niestety tak nie będzie !!! (Polak jest głupi) Trzeba strajkować i ostro stawiać warunki w jedności, to my produkujemy drób i jaja!

 

 

Jedziemy pod ministerstwo ? :lol:

protest_rolnicy_grecja_afp_512.jpeg


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Witam na forum. Jestem tu pierwszy zaz i zapraszam na facebooka pod hasłem "hodowcy gęsi" lub na PPR. Gęsi chowam od 30 lat i tak marnego roku jak 2009 to jeszcze nie było, mam nadzieje że ten będzie lepszy. Pozdrawiam czekam na wiadomości co tam z kontraktacja. wikorol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

@wikorol z jakiego regiony polski jesteś?? Z jaką ubojnią współpracowałeś??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

aadams7 Jestem z okolic Ciechocinka, pracowałem z Toruniem, Tomaszowem, Gorzowem, Kutnem, Iławą, wszędzie łupią hodowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj