Polecane posty

andrzej2110    535

A masz żonę, rodziców??? 40 DJP twoje, 40DJP, żony, 40 DJP ojca, 40DJP matki :D

PS tylko każde stado w oddzielnym zagrodzeniu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

DJP - Duże Jednostki Przeliczeniowe

Coś ci to mówi??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Do płyty 600m2 szambo ma mieć objętość 110m3(na 4 miesięczne przechowywanie)Ja stawiałem płytę z dot.unijną to jak mi powyliczali wielkość płyty i ilość azotu jaką niby produkuję to azot ten w czystym składniku złożony w płycie miałby wysokość 5metrów (wyliczenia "urzędasów" maja się nijak do rzeczywistości)

40DJP to 5000szt.gęsi. Z tym że tucz trwa 17 tygodni(czyli 119dni).Czyli robiąc 3 rzuty po 5tyś mamy w sumie 15.000szt gęsi co w stanie średnio-rocznym spełnia wymogi odnośnie 40DJP, a 15 tyś. to już nie taka mała ilość(nie dla wszystkich)

@dyczkowski na co masz pozałatwiane pozwolenia i jaki duży będzie ten obiekt ? Powyżej 40 DJP to załatwiasz "pozwolenie zintegrowane"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Właśnie co do DJP tego budynku jeszcze nie załatwiałem, ogólnie mam pozwolenie na budowę, ale z tym budynkiem to się raczej przeciągnie bo zainwestowaliśmy ostro w maszyny i nijak ze wszystkim wyrobić...

 

@ferdek1, ty masz tak rozpalowanę rzuty ze jeden za drugi nie zachodzi ?? Bo dla mnie to raczej nierealne noo i zawsze 3 tyg przed sprzedaż trzeba drugi wstawić żeby nie siedzieć z tym do późnej zimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Mam 2 obiekty(450m2 i 550m2) w 1 trzymam nioskę (przez 4 lata) a w 2 tucz. Robię jedno wstawienie ok.10 lipca max. 3500szt. Z nioską jest sporo pracy i zupełnie inny system żywienia dlatego jest jedno wstawienie. Kiedyś miałem 2 stada nioski gęsi i 1 stado nioski kaczki, ale dnia brakowało na ogarnięcie tych stad każde inaczej żywione. Są u nas tacy co robią 4 wstawienia co 6 tygodni, tylko szkoda mi tych gęsi że w takich warunkach są trzymane.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No ja mam tylko owsiane, z tym że trooooooooche więcej niż ty noo i z tymi DJP różnie jest, więc trzeba z fakturami kombinować przy kupnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Przy kupnie to nie ma problemu gorzej jak sprzedajesz bo bez faktury to strach no i skarbowy, a jakie ilości trzymacie gęsi na rzut i rocznie ile schodzi


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

ZADAWANIE PASZY: czy stosujecie linie zadawania pasz (paszociągi) ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja nic takiego nie stosuje, jednak zastanawiałem się nad paszociągiem spiralnym, lecz tylko w czasie odchowu (do 6 tygodni) jak podaję paszę w gęśniku, bo później to pasza jest na zewnątrz podawana.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

U mnie nie ma dużego stada ale cieszy mnie myśl, że już mają prawie 14 tyg. U mnie zadawanie paszy nie jest trudne zbytnio-taczka i ogień :D W tej chwili Gąski zjadają jakieś 700-800 kg paszy dziennie, głównie zboża. Ale taczka i chęci już nie wystarczą przy stadzie np. 20 000 gęsi. Jaka jest cena takiego urządzenia (paszociąg), czy stosujecie paszociągi ?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

U mnie paszociąg spiralny(bez paśników)z 20 rurami spustowymi dł.30m. każdy spust z możliwością zamknięcia +kompletny napęd z przekładnią, załączany ręcznie+wyłącznik automatyczny+podstawa zbiornika zasypowego (reszta zbiornika miała być wykonana samodzielnie) to koszt 3500netto


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ferdek z jakiej firmy będziesz brał ten paszociąg spiralny???? Bo cena jest w miarę ciekawa.

 

Ja też wszystko ręcznie jadę. C-360 plus tur plus specjalna platforma na 10 worków i do przodu. Osobiście powiem że to zadawanie paszy ręcznie w tych naszych gąskach panowie jest przekichane. Może kiedyś jakiś paszociąg się kupi........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

To ja was pociesze że rok temu jak miałem dwa rzuty na raz to się nosiło grubo ponad 2 tony dziennie, wiec proszę mnie nie narzekać ze 700-800 kilo ciężko :D Na jesień pomyśle tez o spiralnym, tylko ze u mnie większy koszt bo mam odchowalnie w kształcie litery L, wiec pewnie dwie linie będę zakładał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Koszty paszociągu konsultowałem z przedstawicielem GREEN (paszociąg dla świń) podałem co potrzebuję i on wyliczył cenę ustrojstwa i od ceny jaką podaj dał rabat 20% bo zakup duży czy coś w tym stylu.

Jak masz w kształcie 'L'to spiralny ma kolana(można wyginać) więc nie potrzeba dawać 2


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

To ile taki paszociąg kosztuje? Zaczą się już ubój, wiecie coś już o cenach za kg?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Pisałem na poprzedniej stronie. Więc 30m to koszt 3500zł netto po rabacie bez paśników.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

To jeszcze raz zapytam. Czy wiecie już jaka jest cena za kg. gęsi obecnie ? Dzisiaj zostalo zawieziona próbka na salmonelle


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

W środę sprzedaje nioskę po sezonie(4 lata) i prawdo-podobnie dostane za nią 2zł netto za kilogram (kpina i złodziejstwo), W zakładzie ubojowym powiedziano że tuczone skupują po 5,20 netto a za nioski to nawet po 1zł w kraju skupują to ja nie mam źle (też mi pocieszenie)

CEDROB Niepołomice 6zł netto-cena podana jest na innym forum


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

W TVP1 w Agrobiznesie słyszałem, że tucz jest od 5,20 do 6,20. Co wy na to ? To już nie 8,20 :D moim zdaniem ten kryzys to tylko zagrywka psychologiczna.

 

 

 

Ps. W niedziele wyjeżdżam do Hamburga na 8 tyg. wiec nie będę pisał. Pozdrawiam was


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Boosky masz gęsi i nie wiesz ile masz w umowie i czy podpisywałeś jakiś aneks co do ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale to wszędzie tak jest... U mnie wpisali 5,50 , potem wpisali 6, a teraz to już nic nie wpisują bo niby sami nie wiedzą jaka cena będzie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Wyjątkowo w tym roku nie ma ceny w umowie......... . W środę odstawiam gęsi już, czyli będą miały 15 tyg. i 6 dni. Szkoda że cena taka Hu..... jest.

 

 

 

Ps. W niedziele wyjeżdżam do Hamburga na 8 tyg. wiec nie będę pisał. Pozdrawiam was


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj