Polecane posty

aron    1

Gdzieś mi się o uszy obiło że jaja jadą zza zachodniej granicy. Ot tak przez przypadek pochwalił się gość z wylęgarni, który mi dostarczał pisklaka. Ale co się dziwić jak zakład jest w 99 % z zagranicznym udziałem to czyje mają być jaja :/ ciężki temat z gęsiami się robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Szybciej Nasze jaja jadą za granicę. Hodowcy odmawiają wstawienia. Wcale się nie dziwię. Raz że cena niższa niż w tamtym roku (większość hodowców nie zarobiła przy cenie 8,2), a dwa kto teraz kupi gęsi? Przez kryzys ludzie będą oszczędzać na wszystkim, również na żywności. A gęś tania nie jest... Ładnie Nas kasują. Jajko 3,5, a piskle 9... Trochę na pisklętach trochę na żywcu i Nam nic nie zostaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9

Jak tam ilu oddaje do Roldrobiu Tomaszów mazowiecki? Bo mi niedługo będą schodziły a podobno Ami chce żeby trzymać po 20 tyg.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

AMI nie chciało odebrać stada reprodukcyjnego które znajomy hodowca chciał zlikwidować  (całkowicie zakończyć prace na gospodarstwie), ponoc musiał mocno interweniować. W mikstacie było ognisko Covida i przez to pewnie przeciagli w czasie. Pracownicy 3 świata w czerwonej strefie chodzili bez maseczek aż z musiedli ściągnąć pomoc (policje) aby ich upilnowac. Nie wiem jak jest tam teraz ale i tak klasyfikację przeciągną na korzyść zakładu drobiarskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9

qwa paranoja..... W Roldrobiu na początku roku kaczki troszkę przetrzymali u znajomego o 2 tyg bo cały zakład na kwarantannie był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
Dnia 1.09.2020 o 17:24, lizzak2007 napisał:

Jak tam ilu oddaje do Roldrobiu Tomaszów mazowiecki? Bo mi niedługo będą schodziły a podobno Ami chce żeby trzymać po 20 tyg.....

Ami ma 2 tygodnie poślizgu przez covid. Kaczki schodzą na 8 tyg, gęsi 18.

Jaka realna cena w roldrobie? Czy to prawda że płacą minimalną kwotę które jest na umowie? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

Z tego co wiem to z 8,2 netto (7% tyle ile na kontrakcie) w dól na 7,6. Jak w AMI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Czyli cena w całej grupie taka sama. Cena dramat. 

7.8 netto. Cena zasłyszana od hodowcy. Ja już się wyleczyłem z gęsi.

 Podobno roldrob podpisał umowę z dużą grupą producencką gesi z cena minimalna 8.2 netto. Przez co muszą dołować cenę reszcie. Ile w tym prawdy nie wiem.

Ktoś zna cenę w cedrobie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

mówisz 7,8 netto - klasyfikacja nadal tam istnieje?  Z tą grupą to z wolnego rynku czy kontrakty z zimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Umowa z zimy. Wiem że coś kombinowali żeby siła wyższa rozwiazać umowę ale.jak się skończyło to nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

8,2 minus 7% to wychodzi około 7.62. Roldrob płacił netto 7.65 w lipcu. Klasyfikacja taka jak zawsze. W marcu miałem telefon z indykpol-u (gdzie nigdy do nich nie kontaktowałem się a mieli mój numer) i oferowali gęsi po 9 netto  plus minus na umowie 15%. Czyli to samo co w roldrobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Wydaje mi się że ami też miało cenę.9.00netto +-15% na.umowie. Nowi hodowcy nie doczytuja umowy że są widełki -+15. W kaczce bodajze-+10 . Dziwią się potem jak dostają rozliczenie. Do mnie z cedrobu wydzwaniali ale trzeba od nich pasze brać, która jest średnio 100zl drozsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lizzak2007    9
aron napisał:

8,2 minus 7% to wychodzi około 7.62. Roldrob płacił netto 7.65 w lipcu. Klasyfikacja taka jak zawsze. W marcu miałem telefon z indykpol-u (gdzie nigdy do nich nie kontaktowałem się a mieli mój numer) i oferowali gęsi po 9 netto  plus minus na umowie 15%. Czyli to samo co w roldrobie. 

Hahahahah do mnie Ami tak dzwoniło.... Czyli wychodzi na to że zmowa trwa....


Takim moim marzeniem jest żebyśmy wszyscy się zgadali i zrobili im grupę producęckom o dopiero by był spokój z tą cena z dupy..... Ale wczyscy wiemy jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Animex do 20 sierpnia płacił 7,5 za kg, obecnie 7,35. Cedrob podobno zaczynał od 7.35. Ogólnie wszyscy oferują tak samo. W tamtym roku nawet Cedrob i Animex zrobili tak samo obniżkę. Ogólnie w tym roku słabo. Wiele osób zrezygnuje, bo tak na dłuższą metę sie nie da... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

http://pzhipg.pl/ tu można znalezć "analizę kosztów" produkcji gęsi. I taka cena żywca jak tam jest powinna być aby miało to wszytko sens. Czy ktoś z forumowiczów siał dla gęsi Nutri Honey? Zjadają tą roślinę bez problemów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domanpower    16
aron napisał:

http://pzhipg.pl/ tu można znalezć "analizę kosztów" produkcji gęsi. I taka cena żywca jak tam jest powinna być aby miało to wszytko sens. Czy ktoś z forumowiczów siał dla gęsi Nutri Honey? Zjadają tą roślinę bez problemów? 

dzięki wielkie,teraz macie cene o 2zl niższą,da się teraz zarobić czy na '0'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Czy jest tutaj jakiś kaczkarz/gesiarz który dostał do podpisania umowę przewlaszczenia piskląt z Roldrobu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

 

3 godziny temu, agrofoto1 napisał:

Czy jest tutaj jakiś kaczkarz/gesiarz który dostał do podpisania umowę przewlaszczenia piskląt z Roldrobu?

Co chcesz wiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrofoto1    24

Chodzi konkretnie o zapis że Roldrob może sobie w każdej chwili ubezpieczyć ptaki a koszty ubezpieczenia pokryje producent. Przecież to jest kryminał w biały dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Oddawał ktoś teraz gęsi? Jaka cena? Słyszałem że cedrob i indykpol zeszli do 7.2 to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicio22    1

Ale Indykpol daje taką cenę netto czy brutto teraz? Bo pod koniec września była cena 7.1 netto. 

Chodź teraz z Indykpolem to już nie aktualne na następny rok bo już ma nie być wstawień gęsi 

Edytowano przez wicio22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Jakie propozycje macie za żywiec gęsi na 2021 rok? Roldrob 7,6 +- 7% Jak inni z ceną wychodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj