Polecane posty

gienio    1

witam jestem tu nowy i chciałem się zapytać posiadam budynek o pow. 350m2, czy mógłbym się zająć hodowlą gęsi i na jaką ilość. Dziękuje z góry za podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

W przyszłym roku z gęsiami będzie padaka. Nie ma co liczyć na ceny podchodzące pd 9zł za kg. Słyszałem że zakłady przymierzają się do 6-6,50zł za kg. Także tragedia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

ee no co ty....sugerujesz cenę tym, iż zboże tanie?? hehe, nie wchodzi to w grę...zobacz po ile są pełnoporcjówki. I po drugie cena euro nas trzyma. Będzie lepiej jak w tym roku, zobaczysz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio    1

Czekam na te podpowiedzi jak zacząć i z kim hodowle gęsi jestem z łódzkiego. Chyba się nie boicie konkurencji :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

A mi się zepsuł sthil i zamiast go naprawiać kupiłem pięć gęsi. Rewelacja. Teraz grodze drugie gospodarstwo i zrobię to samo :rolleyes:

Bardzo ciekawa wypowiedz wnosząca bardzo dużo do tematu ....

Edytowano przez andrzej2110

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio    1

Jak już pisałem wcześniej mam budynek ok. 350m2 i chciałem się zapytać ile tych gęsi mógłbym hodować :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio    1

Dzięki @dyczkowski. Czy przy takiej ilości są już jakieś dochody z których można jakoś wyżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam0122    25

Jakimi środkami pryskacie ściany i podłogę po odchowaniu gęsi? Gęsi czy macie tylko w budynkach czy może wypuszczacie na zewnątrz? Jakie zapotrzebowanie w pasze macie i na ile sztuk?

Ja myślę aby po każdym odchowie gęsi na zimę w budynek wpuścić bojlery, co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Na temat wyżej napisze kiedy indziej.

 

 

PANOWIE NIE PODPISUJCIE UMÓW JEŚLI CENA BĘDZIE NIŻSZA OD UBIEGŁOROCZNEJ CENY!!!!!!!!!!

 

 

MY CHODOWCY MUSIMY TRZYMAĆ SIE RAZEM I DĄŻYĆ DO WYŻSZYCH CEN PROPONOWANYCH PRZEZ NAS A NIE PRZEZ ZAKŁADY DROBIARSKIE.

 

TO MY UTRZYMUJEMY TE ZAKŁADY !!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Bosky gdzie kontraktowałeś w tym sezonie gęsi? I ile hodujesz na rzut?Gdzie masz zamiar podpisać umowę w tym roku? Ktoś już cię odwiedził? Namawia? Jakie ceny proponują? Bo ja naprawdę słyszałem że nie ma co myśleć nawet o 8zł..............

 

A tak przy okazji.Jakie macie budynki? Ile hodujecie? Macie jakieś ciekawe rozwiązania w zadawaniu paszy, pojeniu czy w ścieleniu? No i jak ogrzewacie odchowalnię? Bo ogrzewanie to jeden z ciekawszych tematów...

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Indykpol Lublin proponuje aktualnie 6 zł. Śmiech na sali!!! Założyliśmy związek zawodowy i nasz związek może wyprodukować 50 000 gęsi w roku 2009 więc znaczną ilość będziemy walczyć o wyższą cenę. Nie zawierajcie jeszcze umów!!! Od tego dużo zależy.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Może ktoś się wpisze będący w tym temacie na co dzień, a nie tylko czyta i idzie dalej


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

W sąsiedniej wsi jeden rolnik hoduje gęsi, co rok ma ich ok 5000. Powiem tak, pracy ma z nimi w cholerę, jaki ma na tym zarobek, to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Nie wnosicie nic nowego, a sezon tuż, tuż!!!!!!!!. W lubelskim mają zmniejszyć wylegi i Ci którzy chcieli wstawić gęś do kurnika jeszcze w marcu niestety muszą poczekać


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Dowiedziałem sie dzisiaj, że Lublin proponuje 5,70 zł z vat za kg. Tragedia !!!!


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj