Polecane posty

wikorol    3

Piszcie gdzie i jakie ceny proponują ZD, bo Exdrob wyskoczył 7,7 + - 7% netto cena śmiechu warta, wądpie czy będą chętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Witam, Cedrob proponuję 7,5 +-5%, Animex też oferuje 7,5. Ale jaka cena będzie to będzie wiadomo po sezonie :-) pozdrawiam

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    11

Witam, nie spotkałem się z tym, żeby ktoś karmil gęsi kiszonka z kukurydzy. Słyszałem o karmieniu kiszonym w rękawie ziarnem kukurydzy, ale nie daje to lepszych wyników hodowlanych od normalnego żywienia. Słyszałem też o karmieniu sianokiszonka. Ale w sianokiszonce zdarza się trochę pleśni, co najczęściej powoduje grzybicę. Wiec radziłbym uważać przy karmieniu kiszonka, żeby nie narobić sobie poważnych problemów. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar    0

Macie jakieś informację odnośnie ceny jajek gęsich w 2016 roku? 

Animex - bd

Ami - bd 

Indykpol - bd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

Ponoć ma być nie za wesoło w tym roku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

dzisiaj spotkanie gesiarzy z Sedaru (hotel Hesperus) zobaczymy co powiedzą jak ktoś będzie chętny to zdam relacje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanekRosot    0

Wszystkie poidła dzwonowe są niskociśnieniowe, u mnie jak miałem 1 atm to dozownik chodził jak on chciał po zwiększeniu do 1,5-2 atm ,wszystko było OK.

Mam 3 rodzaje poideł dzwonowych i nadal się zastanawiam jak gęsi pija z tak wąskich rynienek w wieku 16 tyg,u mnie one służą od 1 dnia do 3-max4 tyg później zmieniam na poidła z szeroka rynienka i na RIM-100. Te z szeroka rynienka są najlepsze , gęś ma swobodniejszy dostęp do wody i możliwości przepłukania dzioba.

Mój dalszy zakup to beda poidła z szeroka rynienka,są 2,5 razy droższe od RIM100 ale i wygodniejsze

 

pitercork zobacz poidła w Indoor.com.pl podałem wcześniej link, są z szersza rynienka i dużo lepsze tylko ze nie nadają się od pierwszego dnia życia bo w szeroka rynienkę wpadają gęsięta i się topią

Ja jak zaczynałem temat gęsi to chciałem w ogóle zamontować reduktor ciśnienia jak na kropelkowe linie, myślałem, że to będzie na tej samej zasadzie i nie ma różnicy, dopiero w firmie która mi wszystko realizowała (montaz i wyposażenie) oświeciła mnie, że to dzwonów jest inny typ reduktora. Nawet dobrze wyszło, bo był o połowę tańszy:

 

2c518ee22a187a83med.jpg

 

 

Od pierwszego dnia mam dzwony jak dla brojlerów, a potem wymieniam na Rim 200. Ogólnie byłem bardzo zadowolony, bo wszytsko robiła mi  jedna firma - Fermo z kalisza , maja swoich monterów a nie ludzi z łapanki, więc jak mam jakiś serwis, pytania czy coś to każdego dnia przyjadą i zrobią. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mam oborę 7x20 którą chciałbym przerobić na gęsiarnię. Problem w tym że jest ona bez welbunku i w kalenicy ma 6,2 a ściana 3,8. Co byście proponowali na welbunek? Zastanawiałem się nad podwieszeniem sufitu i ociepleniem pianką tylko pytanie z czego wykonać ten sufit? Może płyty kartongips? Są lekkie pianka by uszczelniła przed wilgocią.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

mam jeszcze stodołę 200m2. to chcę zaadoptować gla gęsi kilkutygodniowych. Potem by były w stosole + ta obora. w nastepnym roku postawiłbym wiate do stodoły. Myślę o 2000szt.


na Agro-tech w kielcach są jakies firmy zajmujace się wyposarzeniem gęsiarni? Warto tam jechać z tym tematem?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
axe300    6

O brakach nic nie słyszałem, gdyby było zapotrzebowanie to i cena była by duzo wyższą! Minimum 2x wieksza niz oferują w kotraktacji


koledzy czy gęsi jedzą kiszonkę z kukurydzy 

Nie jedzą. Nawet z sieczkarni nie jedza. A ziarno kukurydzy ześrutowane z kopca juz tak (jako domieszka paszy). Jak podasz kukurydze w całosci to zjedzą, z biegiem czasu bedą zjadac tak dokładnie ze zostana same grube patyki. od taka to szarańcza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

Panowie z jakiej firmy paszowej bierzecie pasze dla gęsi owsianej,czy nie ma wielkiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

kolego axe300 mówisz o kiszonym ziarnie kukurydzy w rękawie? W jakiej ilości można je podawać gęsiom i żeby nie zapchać paszociągu? I ile mniej więcej trzeba dziennie ubierać z rękawa żeby się nie popsuło? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj