Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

hmmm, to u nas inaczej. Pasze kupujemy gotową, później mieszanka owies/pszenżyto częściowo zmielona, witaminy do wody, zielonka oddzielnie. Pod koniec tuczu mniej zielonki. Sam owies na tuczu nie da rady, bo jest beee, tzn. gęsi nie chcą jeść poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

jestem ciekaw czy można ogrodzić pastwisko dla gęsi pastuchem od zwierząt myślę o białej taśmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taśma nie ma szans bytu. Jak już to zwykła siatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Seba8080, chyba jeszcze nie zajmowałeś się gęsiami i nie wiesz co się dzieje. Gdy nad stadem przelatuje jakiś ptak, albo usłyszą jakiś hałas, to robi się wielki kocioł. Także taśma z drutem pod napięciem nic nie pomoże, no chyba, że chcesz tak ogrodzić kilka sztuk, to wtedy tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar    0

Jęczmień zimowy się nadaje. Oczywiście nie sam, a w mieszance z innymi zbożami. 

Seba 8080 taśma z pastuchem jak najbardziej da rad. Ja tak wypasam gęsi i nie ma problemu. Gęsi na początku będą próbowały "dziubać" tą taśmę. Jednak jak kilka sztuk kopnie prąd, to reszta też się nauczy i będą się trzymały od ogrodzenia ok. 0,5m.

Nawiązując do uwag MrMireczek. Jasne jest, że gęsi same nie będą się hodować. Musisz dopilnować swoje stado i w momencie kiedy przeleci jakiś duży ptak lub wystąpi nagły hałas wypada iść i skontrolować czy wszystko jest OK. Pastuch nie zatrzyma pędzącego stada jak to robi siatka.

Ja stosuję sznurek do pastucha z drutem w środku i jeśli nie ma stresu w stadzie, to nawet pojedynczy sznurek wystarczy. Sprawdziłem na reprodukcji i tuczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Wszystkiego najlepszego wszystkim hodowcom gęsi. Oby następny rok był lepszy od poprzedniego.

wikorol

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Witam , znacie już ceny żywca na ten sezon? Roldrob  super cena 7,5 netto + - 5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Witam, Animex narazie ma zamiar płacić 7,5 netto, ale później się okaże. Z resztą nie ma co pisać o cenie, bo i tak zrobią jak im się spodoba...

Edytowano przez wojtaso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Witam, zacząłem czytać temat od początku, ale trochę tego jest ;/ Powiecie mi gdzie w okolicach Krakowa ktoś skupuje gęsi? Bo animex chyba tylko tutaj zajmuje się pierzem - czy się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Zastanawiamy się nad tym, ale jeśli już to na spokojnie od przyszłego roku. Teraz mam zamówione 100 szt piskląt - trzeba się na czymś uczyć. Ale to pewnie sprzedam na sztuki.

Rozumiem że przyjeżdżają i odbierają na miejscu. Orientujecie się jaka jest minimalna ilość którą odbierają? A może na wschodnim śląsku też jest jakiś skup? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak firma przyjerzdza i odbiera Ty organizujesz ekipe do zaladunku. Nie wiem jaka jest minimalna ilosc do odbioru bedziesz musial zadzwonic do firmy. U mnie nie bylo to mniej niz 2000 sztuk. A co do sprzedarzy w detalu to ostani rok byl bardzo kiepski. Oby ten byl lepszy.

Jesli to nie tajemnica to czy mozesz powiedziec z jakiej wylegarni masz piskleta ? (priv)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Jeśli się zdecyduje to w przyszłym roku na początek chciałem mieć 1000.

Edytowano przez DUCH1986

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Powodzenia  ;)  z pewnością już o tym wiecie że idzie z zachodu H5N8... ;/  :unsure:

Edytowano przez bizmut

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Przyjdzie i pójdzie :D coś taki strachliwy :)

 

Tak tak Misiu kolorowy  :P bylebyś miał rację! aczkolwiek ostrożności nigdy za wiele. Gdybym był strachliwy, to mieszkałbym w mieście i pracował w wyuczonym zawodzie... tymczasem życie rolnika to ciągłe zmagania z trudną rzeczywistością i bezustanna loteria... A Twoja wypowiedź w tym temacie przypomina trochę wypowiedź jednego z polityków nt. powodzi, parafrazując: "woda ma to do siebie, że przypłynie i popłynie" taka dygresja  :)


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Spoko spoko, mam cały czas kurczaki więc temat mnie dotyczy :) Ale twoja wcześniehsza wypowiedź zabrzmiała jak: "daj spokój - nie opłaci się :D ". W co drugim temacie są tacy doradcy a sami hodują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktos doświadczył już ogrodzenie dla gęsi siatką leśną z drutam co 5cm u dołu ? czy łąka o powierzchni 3500 m2 (70m/50m) wystarczy na 500sztuk ? a i czy po jednym rzucie (16tyg) zostanie coś z tej łąki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

podajcie nazwe tej firmy albo pierwsze litery nazwy czy to jest A..........l  z G......a 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj