Polecane posty

boosky    4

GĘŚ,

GĘSI...

GĘŚ OWSIANA...

CENY GĘSI...

CENY JAJ GĘSICH...

CENY PISKLĄT GĘSICH...

HODOWLA GĘSI...

KALKULACJA PRODUKCJI...

KARMIENIE...

OPIEKA...

WYMIANA POGLĄDÓW...

I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ..........

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Nie boisz się H5n1 ???


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Obawiam sie ,bo trzeba trzymać inwentarz w zamkniętych pomieszczeniach co się wiąze z niewygodami dla gęsi i przy pracy dla nas (ścielenie) 3-5 razy trzeba ścielić na dobę.Pózniej i tak są brudne i mokre.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Bardzo charakterystyczne jest stadne życie tego nielatającego ptactwa. Otóż gąski nie lubią samotnych spacerów, ani żadnych indywidualnych wyczynów. Jak maszerują to razem (gęsiego), jak chce im się pić to stadem pchają się do korytek. Trzeba więc dodatkowo uważać, by to gęgające bractwo nie zadeptało się przy wodopoju lub w czasie jakiejś paniki.

 

 

 

 

Nie raz były przeboje z tym ptactwem. Byle jakiś samolot to już sie boją, nawet bociana latającego wysoko na niebie wtedy leca na kupe na siebie.

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanter150    2

Nie pisz posta pod postem używaj opcji edytuj


KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELVIS781    1

Masz racje że gęsi boją się wszystkiego co lata nad ich głowami. Ale mam pytanie odnośnie H5N1 dlaczego ta choroba jest wykrywana zazwyczaj w obiektach zamkniętych gdzie nawet wróble nie mają dostępu. Więc jakim cudem stado zaraziło się od dzikich ptaków???????? ;) Ja myśle że ptasia grypa to troszeczke przesadzona sprawa. Więcej ludzi umiera na zwykłą grype w kraju niż na ptasią na świecie. Ja mam stado reprodukcyjne i się nie boje ptasij grypy. Martwiłbym się o inne choroby!!!!!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

ja sie zastanawiam nad gesiami troche łaki latem, kupno owsa lub bo tyle na mioich 6ha ornych nie wyprodukuje jak jest cena pierza bo piór raczej nie skupują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja zielonke podaje prosto z łaki, zwoze ja na wybieg a prasie rolujacej i potem na pasniki ;) A moim zdaniem z ta ptasia grypa to ktos miał na tym interes, bo do takiego kórnika, gdzoie trzymaja te kurczaki to nawet mysz sie nie przeslizgnie, wiec z kad wzieła by sei ta horoba.No i hodowcy nie maja sie czego obawiac, bo jesli masz tak duzą produkcje nie beda mogli ci ich zamknac, bo jak wiadomo jest to dla nich smierc. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELVIS781    1
ja sie zastanawiam nad gesiami troche łaki latem, kupno owsa lub bo tyle na mioich 6ha ornych nie wyprodukuje jak jest cena pierza bo piór raczej nie skupują ;)

Jak to nie skupują. Do niedawna ANIMEX(kraków) płacił 1,95 zł za procent puchu. Są też tacy co dają 5 zł za kg. ale z takimi nie warto rozmawiać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

ale ich nie trzeba skubac, chyba ze chcesz więcej kasy miec no i kłopotów tez oczywiście to droga wolna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

@dyczkowski a jaka średnią wage uzyskują twoje gęsi jak je sprzedajesz????? Ja gadałem z gościem to średnia waga wyszła mu ponad 7,5kg i mówił że dwa razy były skubane ale nie wiem ile miały tygodni. My też mielismy pare lat temu gęsi na próbe i stwierdzilismy że nie mamy" zamiłowania" do tych ptaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Chyba musial kilka tygodni je przetrzymac, bo jak jest 7 to rewelacja jest.Ja w tym roku miałem sredia 6,95kg w siedemnastym tygodniu chowu ;) więcej w tym czasie nie da sie juz osiagnać :D A ile mialeś ich??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Chyba ze 400 ;):D ale to tylko na probe. Wypadłbym marnie na tle chodowców. Jakieś 25km ode mnie gościu chowa ze 20 000 ale to i tak mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Mało??Jakbym miał tyle sztuk to przez rok kupiłbym sobie nowy kombajn i do niego hektary :rolleyes: I jesazcze na lody by zostało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELVIS781    1
ale ich nie trzeba skubac, chyba ze chcesz więcej kasy miec no i kłopotów tez oczywiście to droga wolna :rolleyes:

 

 

Tuczu może i nie trzeba skubać ale nioski tak.Przy gęsiach nioskach jest krótki sezon nieśny (od lutego do czerwca) a trzymam jedne stado 4 lata więc jak się nie niosą to nie ma kasy,a jeść trzeba dać.Nie mam żadnych łąk ani pastwisk wokół fermy więc daje kiszonke z kukurydzy i śrutę zbożową z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1
ile kosztuje Jedna gąska mała i ile płaca za Kg, czy to jest opłacalne??

taka mała goska ok 10zł ale takie ges ciezko kupic przewaznie kupuje sie jajka i inne ptactwo je wysiaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAVEL1014    0

Czy ktos z was hoduje gęsi na jajka wylęgowe? Ile wam płacą za jajko? Ile

taka gęś zniesie jaj w sezonie? Czy jest to wogóle opłacalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Choduję gęsi i aktualnie mają ponad 3 tyg.pierwszego dnia zjadły 10kg paszy, a teraz zjadają dziennie około 600 kg. paszy.

Gęsi można kupić w wylegarni i kosztują one około 9 zł za piskle zależy kiedy kupujemy. W porównaniu z kurczakami mamy tutaj doczynienia z ceną za żywiec z góry i na umowę są to pewne pieniądze. Kg gęsi kosztuje ok. 9 zł. w sklepie nie mam pojęcia i tak wiekszość jedzie do niemiec.

 

Skubanie - aktualnie mało gęsiaży skubie gęsi poniewaz jest to nie opłacalne, a jeśli już ktoś skubie to maszynowo, a koszt oskubania jednej sztuki to ze 40 gr. skubanie jednej gęsi trwa 7 sekund od podania skubiącemu.

 

Chodowla gęsi to bardzo ciężka praca, trzeba cały czas dbać aby miały suchą sciułkę zeby sie choroby nie rozwijały, a przy usuwaniu obornika ściany na wys. 1 metra dezynfekuje się preparatami i podłoże.

 

Pozdrawiam i bardzo proszę rozwijajcie ten temat


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAVEL1014    0

Chodujemy kaczki więc chodowla zbyt bardzo się nie różni. Interesują mnie gęsi na jaja wyłęgowe, nie na tucz ma ktoś takie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj