Polecane posty

stef3    0

Powierzchnie do ogrzewania liczy sie w metrach sześciennych bo tą powierzchnie trzeba nagrzać. Na tą powierzchnie radził bym Tobie dołożyc jeszcze jedna piątą tym bardziej jęśli budynek jest słabiej docieplony, nagrzewnice nie będą tez tak wyżyłowane, szybciej dogrzejesz sobie budynek przed wstawieniem a to zajmuje najwięcej czasui i łatwiej utrzumasz tem w mrozy przy małym pisklęciu a w razie czego jest większa rezerwa.Ja u siebie interwecyjnie pozostawie nagrzewnice na opał. Pamietaj jeszcze o odpowiedniej mocy kotła, aby nagzrewnice podczas pracy szczególnie ustawione na wyższym biegu nie powodowały wychłodzenia pieca, jeśli na piecu temperatura zacznie spadać wtedy pomimo wystarczającej liczby i mocy nagrzewnic nie utrzymasz temeratury w kurniku- dobry hudraulik poradzi sobie z tym problemem, u mnie zastosował dodatkowo mały obieg wody na kotle i zawor trój drożny którym reguluje ile wody wraca spowrotem na kociol a ile idzie w obieh na nagrzewnice w ten sposób piec jest zawsze dogrzany.

Najlepeza wentylacja mechaniczna kominowa na steronik ważne sie szczgólnie latem. Okna najlepsze z regulają otwierania.

 

U mnie dokładnie na jedną nagrzewnice leo agro przypada równo 500 metrów sześciennych- przy bardzo dobrze docieplonym budynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

To na Twoje oko na 4x45kw plus zapas na przykład na piątą nagrzewnice ile kw musiałby być piec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Kolega na dwie nagrzewnice 45 KW ma piec 40 KW i sprawdza się to bardzo dodrze- taką samą zależność zastosowałem u siebie, 20 KW pieca na nagrzewnice. Na koniec miesiąca mam wstawienie to będe wiedział jak to sie sprawdziło w pratyce u mnie, podziele się spostrzeżeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

A co będziesz teraz wstawiał kurczaki? Mnie znajomy namawia na żut gęsi w roku i sam zastanawiam sie nad kaczką a na zime maszyny schować i zmagazynować słome w tym budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Zimą kaczke, zawsze coś sie zarobi i bubynek zarobi na siebie a jak by to dokładnie policzyć to z kaczki nie ma nic mniej niż z gęsi a odchów prostszy i obród szybszy, na jedną gęś kaczke weźmiesz dwa razy. Słome mam poprzykrywaną w stogach i też nie jest źle, do małych tylko pod dachem

 

Podpisał już ktoś umowe na nowy sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

A jak oceniasz hodowle gęsi warto sie tym zająć zboże mam swoje a boje sie że to cenowe eldorado na zbożu sie skończy i będzie płacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Trudno cokolwiek doradzić, jeśli poleci zboże gęsi też spadną, w tym roku w magazynach pozostało sporo gęsiny więc rewelacji cenowej nie będzie. Pracy jest dużo nakłady też są spore, cena przewaznie ustalana jest w czasie trwania produkcji. Sprzedasz ziarno i masz juz pieniadze a tutaj całe ryzyko jest na hodowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba1531    0

witam,

 

mam do was kilka pytan:

 

- jak wyglada oplacalnosc hodowania gesi na dzie dzisiejszy?

 

- ile jest zysku na jednej szt?

 

- ile ges zje i czego podczas calego odchowu?

 

- czy procz odchowu pisklat, hodowla wymaga przystosowania budynkow w okreslony sposob? co jest wymagane?

 

- jak wygladaze zbytem?

 

- jakie trzeba brac koszty pod uwage przy zalozeniu hodowli? mowie tu o poczatku tak aby przezyc...

 

dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

stef a powiedz mi jeszcze pasze i owies sypiesz w jakiejś karmiki (paśniki) czy zwykłe koryta masz drewniane? Trawe żucasz dużym na ziemie ?wybieg ścielisz słomom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Pasze dla małych sypie w karmidła półautomatyczne które kupiłem od innych hodowców dla wiekszych karmniki zrobiłem z plastikowycg beczek 120 litrowych,inni stosują koryta drewniane i też sie to sprawdza. Dla trawy i siana mam zrobione drabinki wtedy mniej marnują, drabinka z tego co pamietam ma przerwe co 6 cm, wybiegi ściele zależnie od potrzeb.

Narazie ogrzewenie spisuje sie dobrze, piec i nagrzewnice przy tej temperaturze na zewnatrz mają jeszcze duży zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Link nie chce działać, na allegro są takie 15 kg w cenie 820 zł za 20 szt.

na jedno karmidło ok 100-150 szt więcej nie bo będą konkurowały o pasze tak 100 szt to optymalnie

Drabinka ma prostą budowe na czterech nogach w kształcie litery V - prześwit pod drabinka ok 30 cm , długość i szerokośc jaką zrobisz będzie ok, ja mam ok 1 metr szerokie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Wiem już jakie masz te paśniki i drabinke też umiem sobie wyobrazić w galeri tu u kogoś widziałem takie paśniki na zielonke, a jakie masz poidła dla małych i dla dużych potem jak są na wybiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Poidła dla małych od pierwszego dnia MkII jedno na 100 szt

dla większych na wybiegu dla indyka Aqua max 200 szt na poidło

kupowałem w firmie indoor - znajdziesz ich w internecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buma    0

Witam,

jako nowy użytkownik mam kilka pytań do osób, które są już dłużej w temacie gęsi.

 

 

 

Czy hodowle gęsi trzeba gdzieś zgłaszać ?

Jak wygląda opieka weterynaryjna nad gęsiami czy zapewnia się to osobiście czy zakład kupujący ?

Jak odbywa się kupno gęsi czy jedzie się po nie osobiście , czy potrzebny jest do ich przewozu specjalny samochód ?

Jak wyglądają początki hodowli ? Ile miejsca zamkniętego potrzeba na 1 sztukę ?

Czy są kłopoty ze sprzedażą gęsi na wolnym rynku ?

Jak wygląda sprzedaż gęsi na wolnym rynku, jak to się odbywa ? Czy wystarczy zadzwonić do zakładu na kilka dni przed sprzedażą czy trzeba załatwiać to wcześniej ? Czy zakład przyjeżdża bez problemu na miejsce czy trzeba samemu zawieść gęsi ? Jak wygląda załadunek ?

Czy warunki bytowe gęsi są przez kogoś sprawdzane ?

 

Z góry dziękuję za szczerość i chęć pomocy.

będę bardzo wdzięczny za każdą informację.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Rok 2012 skończył się i trzeba było zrobić podsumowanie całego roku.

Wyszło na to że zarobiłem tyle co sprzątaczka z Urzędu Gminy, mimo że wyprodukowałem ponad 75 000kg; gęsiny i sprzedałem po 9,25 za kilogram netto.

A co będzie w tym roku icon_sad.gif strach pomyśleć.

Jak zrobię karkulację to Wam przedstawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

KARKULACJA ODCHOWU GĘSI 3000szt.na 2013r

 

Pisklta 1szt 9 zł*3000=27000zł

M-k 1, 4kg/szt 1,6zł*12000kg=19200zł

M-k 2, 11kg/szt 1,4zł*31900kg=44660zł

M-k 3. 8kg/szt 1,2zł*27720kg=33264zł

Owies 10kg/szt 0,76zł*28500kg=12660zł

Zielonka80kg/szt 0,07zł*210000kg=14700zł

Energia 1160

Leki 2300

Usługi wet 1200

Opał 2800

Witaminy 450

Ściółka 1650

Dzynfkcja 880

Transport 4980

Praca najemna 9000

Woda 580

Ubspiecznia 220

Remonty i amortyzacja 9000

Razem koszty 194704zł

 

Odstawione stuki 2850*6kg=17100kg

Koszt wyprodukowania 1kg gęsi 11,39zł + 5% zysku = 11,44zł za 1kg

 

Spożycie paszy wyliczono na podstawie norm POLSKIEJ AKADEMI NAUK

Instytutu Fizjologii i Żywienia Zwierząt i zakładu doświadczalnego w Kołudzie

oraz opartych na własnych doświadczeniach.

 

Tak mi wyszła karkulacja na ten rok.

ps. może kogoś zdziwić wysokość złużycia zielonki,tak wyliczyłm bo nie zawsze można trafić z jakością, raz jest młoda i soczysta lub sucha i włóknista a gdy jest wypasana to jest dużo strat.

Karkulacja ta jest szacunkowa i może różnić się u poszczególnych hodowców ze względu na różne ceny usług i komponentów.

Prosze o opinie i uwagi pozdrawiam wikorol.

Edytowano przez wikorol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drex2    0

Witam wszystkich a odnoscnie kalkulacji wiko chciałbym niektóre punnkty zmienić lub co najwyżej dodać swoje wyliczenia:

 

A.D 8,9 u mnie razem wychodziło około 5000 a nie było poważniejszych chorób

 

A.D 12 ściółka-obornik podałeś 1650 u nas za balot trzeba zaplacic w tym roku okolo 40-50zł x100szt=4000-5000 chyba ze podałes koszt wywiezienia. I niech nikt mi nie mówi że gnój dobry itd bo za 4500 mozna kupic nawozy i bedzie to o wiele wydajniejsze bez smrodu i roboty.

 

A.D 16 Pod warunkiem że masz własną wode ja jak nie miałem pompy placiłem kwartalnie za 3800 szt ok 1400zł

 

A.D 17 ja za ubezpieczenie płace około 1400 zł bo jak masz hodowle gesi to liczą jak za ubezpieczenie kurnika z powodu zagrozenia pozarem(związek z ogrzewaniem) ZWRACAJCIE UWAGE NA TO JAKIE MACIE UBEZPIECZENIA BO JAK MACIE UBEZPIECZONY GĘSNIK JAKO OBORE LUB GARAŻ TO W PRZYPADKU POZARU NIC NIE DOSTANIECIE.

 

Ale to wszystko są to tylko wyliczenia pamiętajcie że gąsaki mozecie dostać z grzybicą albo pastereloza maze zamieszkać a wtedy duzo mozna bedzie dopisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Panowie mi znajomu m.ówił że jego gęsi zjadają 10 kg paszy gotowej i 20 kg owsa na sztuke no i niechce mi sie wieżyć żeby 3tyś gęsi zjadło ponad 4ha pożądnej kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Korsarz to uwierz u mnie gęsi nioski 1500 sztuk w 4 tygodnie ponad 1,5 ha kukurydzy w tym roku położyły ( z ograniczonym czasem wypasu)

Drex2 za 4.5 tys to nakupisz tego nawozu (tone soli potasowej i 2 mocznika) ... Obornik daje jeszcze próchnice i wiele wiele innych składników mineralnych... ale to nie ten temat. A od 3000 gęsi tak jak pisze wikorol to gnoju jest dość sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

No ale z wyliczeń kolegi wynika że niema opłacalności na gęsiach to o co tu chodzi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj