Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elpolako1    0

Witam, na wstępie chciałem przeprosić tych których obraziłem, ale nóż w kieszeni się otwiera jak słyszę o opłacalności na reprodukcji. Co do wypowiedzi Ferdka to ja się nasłuchałem tych mądrości o "złotych jajach", o rozłożeniu kosztów pisklaka i odchowania na 4 sezony chyba z tych samych ust, i tylko oni mogą mieć takie wyniki. W praktyce i ocenie KRD jest to niemożliwe. Chciałem sprostować moje wyliczenia chociaż myślę, że nie wszystkim to potrzebne.

84zł- jest to koszt paszy na jedną gąskę i 1/4 gąsiora na sezon nieśny,

oczywiście nie doliczyłem 36 zł za pisklę i 1/4 ceny gąsiora,

koszty weterynarii: policzyłem szczepienia, odrobaczanie, witaminy na cały rok, świadectwa na jaja, badanie na salmonellę - dało mi to około 10zł/szt.

A co do gęsi rzeźnej to nie wy powinniście się martwić o to że nie będzie pisklaka. To zakłady powinny dbać o swoją pracę i dać taką cenę za jajo, żeby wam się opłacało bez "rozkładania kosztów na 4 lata", ta gałąź produkcji jest chyba najcięższa w drobiarstwie.

Na zebraniach ZWD podnosząc cenę pisklaka tłumaczą że podrożało paliwo, energia, pracownicy; a wy macie to wszystko za darmo?

Mają Was w garści bo przecież koszty macie rozłożone na 4 lata, a konkurencja lojalnie da wam 20 gr za jajo drożej i pozostaje Wam tylko czekać i mieć nadzieję, że kiedyś te rozłożone kwoty się zwrócą. W tym roku jest bardzo mało jajek i jeżeli nie wykorzystacie tej okazji to następnej może nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Zbigk od 1 dnia zycia piskleta dostaja juz wode własnie z tych dzwonowych. A co do linek i wężyków to wystarczy dogladac a w miare rosniecia gąsek podnosisz poidło lekko w góre na sznureczku i to wszystko i w ten czas nie mogą dosiegnąć ani sznurka ani wężyka. Co do atmosfer to z poczatku mialem 3 do 4 atmosfer i rozsadzalo mi wężyki no i mialem powódź potem zmniejszyłem do 1,5 -2 atmosfer i problem zniknął. Co do dozowników to chodza dwa i nie ma problemu ze jakis nie pobiera leku. Poidła uzywam od 1 dnia do 16 tygodnia zycia gęsi i bez problemu zdaja u mnie egzamin i nie mam zadnych pogryzionych ani w ogóle uszkodzonych. W tej chwili jak ustapi mróz bede montował jeszcze 60 takich samych tyle ze nie pod ta sama linie tylko juz pod studnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0
Napisano (edytowany)

Witam.

Prostuje te wszystkie wypowiedzi na temat poideł AQUA MAX

W instalacji powinno być od 0.5at do 1,00at i jest bez problemów - dozowniki wszystkie działają od 0.3at do 3,00at. tak więc w czym był problem nie wiem chyba ,że z przepływem bo jedne te najtańsze mają 20l/h, a inne to mają 10l/h.

Obrazowo to przedstawię : 20l / h tj. 2000szt. gęsi musiało by wypić wody --20l/h ---to jest nie możliwe.Jako pisklak.

Są dozowniki co przepływ wody mają 10l/h. i się sprawdzają .

Tu mnie chodziło o jak najmiejszy przepływ wody połączony z dozowaniem przez dozownik.

dozowniki jakie są na polskim rynku i są wstosowaniu to: MIX RITER lub DOSATRON.-te dokładniejsze.

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0
Napisano (edytowany)

U nas PROVIMI robi spotkanie i będzie ROLDROP I z KOUŁDY WIELKIEJ przedstawiciel i jeszcze weterynaria - lecznica.

VET-LAB. Brudzew.

Termin spotkania : 17.02.2012. UNIEJÓW.

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1
Napisano (edytowany)

Wszystkie poidła dzwonowe są niskociśnieniowe, u mnie jak miałem 1 atm to dozownik chodził jak on chciał po zwiększeniu do 1,5-2 atm ,wszystko było OK.

Mam 3 rodzaje poideł dzwonowych i nadal się zastanawiam jak gęsi pija z tak wąskich rynienek w wieku 16 tyg,u mnie one służą od 1 dnia do 3-max4 tyg później zmieniam na poidła z szeroka rynienka i na RIM-100. Te z szeroka rynienka są najlepsze , gęś ma swobodniejszy dostęp do wody i możliwości przepłukania dzioba.

Mój dalszy zakup to beda poidła z szeroka rynienka,są 2,5 razy droższe od RIM100 ale i wygodniejsze

 

pitercork zobacz poidła w Indoor.com.pl podałem wcześniej link, są z szersza rynienka i dużo lepsze tylko ze nie nadają się od pierwszego dnia życia bo w szeroka rynienkę wpadają gęsięta i się topią

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

tak masz racje Zbigk sa troszke plytkie te moje poidła ale tak jak pisalem mam je od poczatku do konca i jak ges pije to wsadza dzióbek po dlugosci do rynienki i nawet daje rade wypłukać. Oczywiscie nie tak jak z tych co indor sprzedaje ale mnie one odpowiadaja i Gaski tez sie na nie nie skarżą :D

 

bezsensu tez zebym teraz kupowal te głębokie, jak juz mam tych dzwonowych kolo 150 to w tej chwili dla mnie za duzy wydatek ale na przyszlosc pomysle nad tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0
Napisano (edytowany)

Przy pidłach typu AQUAMAX i podobne typu dzwonowego musi być zmniejszone ciśnienie, ale żeby dozownik dobrze podawał to reduktor ciśnienia montuje się za dozownikiem i nie ma problemu. Tu są zdjęcia przykładu instalacji.:

http://www.bigdutchm...systeme_pol.pdf

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

@ptys1

Słuszna uwaga o montowaniu reduktora . Ja mam przed dozownikiem i dlatego przy niskim ciśnieniu dozownik złe działa. :( Nawet nie pomyślałem żeby dać za dozownikiem , no to ma dodatkowe zajęcie :( Te poidła JUMBO -T są super lepsze od tych co Indoor sprzedaje. Może znasz cenę ?Dzięki za informacje

 

 

pitercork - jaką obsadę gęsi dajesz na 1 poidło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

To bardzo mało,albo ja liczę za dużo . U mnie na początku odchowy wychodzi około 100szt na 1 poidło z szeroka rynienka ,(maja one większa średnice), później dochodzą poidła strumykowe . Jak obserwowałem to nie ma tłoko przy poidłach , bardziej się pluskają w rynienkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi23    0
Napisano (edytowany)

Witam,

 

Czytałem dużo na temat tuczu ziemniakami i wychodzi na to że gęsi tuczone owsem i dodatkowo ziemniakami są bardziej tłuste prawda?

 

 

 

Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Edytowano przez zibi23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Ziemniaki na tucz z owsem też są dobre tylko nie surowe.

Tak tuczono jeszcze za komuny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Ciekawostka----------------------------------------------------

Czy ktoś słyszał o ZD w Czechach i podpisał umowę na odstawę tam gęsi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ale cisza. Czy wszyscy już smacznie sobie siedzą pod miotłami zakładów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Ale cisza. Czy wszyscy już smacznie sobie siedzą pod miotłami zakładów???

naturalnie ,że nikt nie siedzi (jak mysz pod miotłą) tylko każdy czeka ,ale na czekaniu to się nic nie osiągnie jak MY WSZYSCY się za negocjację cen się nie wezmniemy ''w grupie kupa'' (żeby tylko nie była kupa???)to możemy wynegocjować -------przynajmniej ...... 9,45zł netto.

Trzeba działać i negocjować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jest cena minimalna na ten sezon .

Trzeba być konsekwentnym na ten temat OK

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arti82    0

witam wszystkich.. ja 28 mam juz pierwsze wstawienie ale tak naprawde to nawet nie wiem co i za ile...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabow    0

nie mów ze niewiesz po ile.ja mam 6 marca

 

a jakie są ceny paszy do gęsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

@ptyś1 myślisz że jesteś wstanie sam wynegocjować taką cenę?

Wszytskie zakłądy trzymaja sie tych 8.00 netto a w niektórych pisklaków brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

@ptyś1 myślisz że jesteś wstanie sam wynegocjować taką cenę?

Wszytskie zakłądy trzymaja sie tych 8.00 netto a w niektórych pisklaków brakuje

Poczekaj a zobaczymy . Jak ja to nie mam szans ,ale ci duzi (grupy producenckie ) negocjują cenę jedynie my mali na tym korzystamy . Teraz my w swoim ''podwórku'' mamy stworzyć też taką ''grupę'' i też ceny z ZD będziemy negocjować.

A mniej jak 10zł. za kg. to na ten sezon to jest nie realne, by produkować.

PS. dlaczego piszecie ,że jestem ptyś1 jak jestem (ptys1)???????????????

Jak ktoś nie wie dlaczego ptys1 oto odpowiedź:

-p -------------------produkcja

-t---------------------transport

-y--------------------jakość(y) z angielskiego .

-s--------------------sprzedaż

-1-------------------- pierwsza klasa.

A żeby było śmieszniej to się może kojarzyć z bajki o ptysiu i agatce jak ktoś zna (to rodzeństwo zajmowało się gęśmi)

Edytowano przez ptys1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grabow    0

a jaki reduktor jest do poideł dzwonowy mk2

 

a jakie cisnienie musza miec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj