Polecane posty

boosky    4

Jakie są aktualne ceny skupu żywca ?

 

wikorol mam ten sam problem (kanibalizm) od 2 dni nawet światła im już nie świecę wcale w nocy.

W dzień wariactwo na spacerniaku.

Jak z tym walczyć?

 

 

Mam kupca na obornik i pytanie, ile cenić za tonę itp?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Z doświadczenia wiem że jak gęś nie będzie mieć dostarczonych wszystkich składników odż. to będzie dziobac drugą itd. Mieszanki zbożowe i zielonka i nie powinno być problemu.

 

vbox33, nie ma sensu się rozpisywać, nie wchodź w biznes i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Ile dajecie pełnoporcjówki na łebka?

Edytowano przez przemo92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drex2    0

wikorol mam ten sam problem (kanibalizm) od 2 dni nawet światła im już nie świecę wcale w nocy.

W dzień wariactwo na spacerniaku.

Jak z tym walczyć?

 

Witam mam pytanie w jakim wieku jest ptactwo i czym karmione. tzn jaka pasza i ile % białka.

U mnie tez były takie problemy ale już nie ma. piszcie może ta sama przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Panowie Kanibalizm to złożony problem. Najprostszym sposobem przynajmniej u mnie jest wnieść 2-3 snopki kostki słomy a najlepiej siana w środek stada, wyjąć sznurki i tak zostawić nie rozścielać. Gąski same sobie z nim poradzą i będą się wyżywać na snopku a nie na innych gęsiach... a przynajmniej nie powinny.

Jeśli to nie pomoże powodem mogą być czynniki stresowe, pogoda itp prawidłowa obserwacja stada powinna pokazać powód

Edytowano przez krychu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Piszecie o problemach. Dla mnie problemem jest, gdy rolnik podpisuje kontraktację i umawia sie z zakladami a oni w obecnej chwili płacą na wolnym rynku po 10,5 zł/kg netto a kontrahent dostaję 9,5 zł/kg... Tak biznesu to nie będziemy robić...

 

I jeśli można prosić kogoś kto jest również na portalu agrofoto.pl o rozpowszechnienie tej informacji.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez kalol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

Witam

mam pytanko czy gęsi utuczą się dobrze na samej pszenicy ? :mellow: mam duży problem z kupnem owsa i została mi tylko pszenica

 

to już płacą 9,5 na kontrakcie? gdzie? ja słyszałem tylko o 9 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Zgadzam sie z kalol. Dokładnie umowa to tylko strata dla hodowcy i niepotrzebne nerwy. Firma spróbuje czasem wcisnąć byle jakie piskle i płaci mniej. Pierwszy rok hoduje gęsi i ostatni raz podpisywałem umowę. Nie bądźmy naiwni bo zawsze się gęś sprzeda mimo braku umowy w tym roku się zabijają i słyszałem propozycję 11,50 za 6,30 kg gęs bez umowy a ja mogę liczyć na te 9 z kawałkiem :/

 

rd3 powiem ci że też mi już została sama przenica praktycznie i na pewno na samej przenicy to ciężko będzie żeby coś te gęsi rosły... jakiś jęczmień lub mieszanka się nie obędzie moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

drop 9 zł netto sprzedawałem 2 tygodnie temu ale cena została ustalona dopiero w ten wtorek, średnia waga 6.11kg na 14 tygodni

 

jaki zakład płaci na kontrakcie 9,5 netto?

 

chyba że tajemnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Jesteśmy tutaj żeby dzielić się informacjami a nie robić kolejne tajemnice. Cedrob i BIK dają na kontraktacji 9,5 zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

dzięki za informacje Kalol

 

wcześniej padlo pytanie ile można wołać za tone pomiotu- sąsiad sprzedaje po 40 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

macie może jakiś sprawdzony środek na apetyt w fazie tuczu,

gęsi stanęły na tej pszenicy i nic nie chcą rosnąć

zużycie paszy spadło o jakieś 130g na sztuce a tu jeszcze prawie dwa tyg do zdania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

rd3

Śrutujesz przenicę czy dajesz całość?

Poza przenicą co tam jest w tym jedzeniu jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

daję całą (a śrutę lepiej jedzą ? )

jest tam ok.20% jęczmienia

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

witajcie otóż mam poważny problem z odchowem gesi a dokłądniej gąska nie może chodzić i nie ma sił w nogach poprostu siedzi na tyłku

do 2tyg. dostawały pasze następnie do dnia dziesiejszego mieszanke sruty zbożowej z paszą i oczywiście woda z witaminami non stop na przemian dwa preparaty co 12godz.

objaw "nie chodzenia nie mija :( gęś nie ma apetyty i po krótkim czasie pada ok. 3-5dni (aktualnie sa w fazie pierzenia)

 

I jeszcze jedno pytanie z innej kategori otóż. niepokojąca odchowuja sie brojlery długi okres "tuczu" i w konczowej fazie odchowu kurczak chudnie i ostatecznie zdycha ma mało krwi ale za to sporo wiekszych rozmiarów watroba niż zazwyczaj.

 

gesi i brojlery pochodzą z tej samej wylęgarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

rd3

Też tak robiłem bo mi tak radzili ale prawda jest taka że co byś nie dawał to zawsze lepiej smakuje im wszytko ześrutowane...nie ma porównania. U mnie jadły 300 kg max dziennie całego zboża teraz jedzą po 500kg spokojnie śruty... dlaczego?śruta ma poprostu zapach i lepszy smak dla nich i ja moim nieoszczędzam nigdy pod koniec tuczu... zostały mi tydzień przed odstawą więc w mieszalniku leci przenica głownie i wszytkie dodatki paszowe wraz z olejem rzepakowym, soja i śrutą rzepakową, Śrutuj przynajmniej swoim to co masz bo ci schudną i stracisz na kilogramach podczas uboju.

 

janczar810

Super ekspertem nie jestem bo mam pierwszy rok hodowlę drobiu.. ale może zwróć uwagę na to czy twoje ptactwo ma odpowiednią ilość miejsca typu jakiś wybieg i dużo ruchu, czy ptaki mają sucho... i dobrze było by żebyś znalazł weterynarza ale nie takiego co się guzik zna na gęsiach czy broilerach tylko specjalistę od drobiu. Jakbyś był z kujawsko pomorksiego to mógłbym ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

 

Super ekspertem nie jestem bo mam pierwszy rok hodowlę drobiu.. ale może zwróć uwagę na to czy twoje ptactwo ma odpowiednią ilość miejsca typu jakiś wybieg i dużo ruchu, czy ptaki mają sucho... i dobrze było by żebyś znalazł weterynarza ale nie takiego co się guzik zna na gęsiach czy broilerach tylko specjalistę od drobiu. Jakbyś był z kujawsko pomorksiego to mógłbym ci pomóc.

 

 

Własnie mamy gęsi 3rok i brojlery odkąd pamietam i nigdy z takim czyms sie nie spotkaliśmy domyslamy sie tylko i wyłacznie iż cos musi byc odrazu nie tak z jajkiem legowym otóż z tego co mi wiadomo u 80% odbiorców od tej wylegarni ma Spore!! ubytki według mnie z tego co patrzałem po google mam kilka przypuszczeń:

-pierwsza i najważniejsza moze to być jakaś odmiana białaczki.

-bądź Wkretowe zapalenie wątroby IBH

 

czy można jakieś konsekwencje wyciagnąć od nieuczciwej włąścicielki wylegarni??

ps. 100kurek jest 90% ubytku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

janczar810

Nie wiem jak u ciebie ale ja miałem 3 dni na reklamację swoich gęsi. Wylęgarnia na wszytko będzie chciała dowody w postaci papieru typu badanie weterynaryjne lub badanie ZHW. Nie wiem czy coś da się wskurać bo nie łatwo udowodnić winę wylęgarni po dłuższym czasie... zawsze mogą się upierać że zostały u ciebie zarażone. Ale radziłbym próbować walczyć o swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzejB    3

Z moimi gąskami jest podobnie. Myślałem, że padają z powodu upałów ale tera też padają. Tak jak u ciebie, siadają i nie mogą chodzić a potem padają. Czasem poparu godzinach czasem po paru dniach. dzwoniłem do faceta co mi je sprzedał i mówił ze gęsi sprzedał zdrowe i top moja wina że zdychają. A mam inny drób i znim jest wszystko ok. Mam też gesi kubanki które wziąłem od znajomej i jej wychowały się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę na paszę. Dawki w większości z pszenicy to nie jest dobry pomysł bo można "przebiałkować" paszę i będzie dla gęsi za mocna. Skutkiem czego mogą siadać i już się nie podnosić. Trzeba zbilansować paszę, najlepiej śrutować z owsem lub jęczmieniem ok 50%. Należy pamiętać także że w związku ze zbliżającymi się żniwami będziemy mieli świeże ziarno z pola, więc należy pamiętać o stopniowym podawaniu świeżego ziarna bo także mogą "siadać". Dobrym pomysłem jest także podawanie zielonki np z kukurydzy (mogą być całe rośliny gęsi wyskubią co lepsze) zobaczycie że będą się o nią zabijać :) Podawanie całej masy witamin do wody to także niezbyt dobry pomysł, trzeba pamiętać że wszystko z umiarem, puścić im czystą wodę to także wpłynie pozytywnie na zdrowie. Jeśli ktoś blisko was ma snopki z suchym sianem to także będzie dobry pomysł zanieść im parę snopków żeby mogły sobie poskubać, są w nich składniki które na pewno wpłyną na zdrowotność. Zbyt intensywny chów wiąże się z padnięciami w stadzie i to jest normalne. Jeśli macie trochę żwiru, takiego zwykłego to warto wsiąść sipę i wrzucić pod płotki a szczególnie w miejsca gdzie są wydziobane dziury, swoją drogą w tych dziurach w ziemi jest często gnojówka którą one piją co rzecz jasna nie jest dobre.

Takie tylko moje zdanie, może banały ale nie każdy o nich pamięta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

Krychu zgadzam się z twoja powyższą wypowiedzią, ciągłe lenie witamin i czegokolwiek w wodę nie jest tanie ani dobre moim zdaniem. Stosował ktoś z was jakieś stymulatory wzrostu, albo coś na poprawę apetytu, w ogóle jest sens pakować w to kasę. Chyba jedynie warto dawać im coś na grzyba i co jakiś czas pakiet witamin. Kto z was daję kukurydzę, i w jaki sposób ją zbiera bo ręcznie zbieranie jest strasznie pracochłonne i straszny młyn jest przy rozdawaniu tak im smakuje. Żwir też jest dobrym dodatkiem dla gęsi spore ilości mogą go zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

nie wiem w jakiej formie podawacie kukurydze (śrut czy zielonka). Co do zielonki moje chodzą na tzw. wypas różnista trawa itd. a jako dodatek co gąski uwielbiaja jest sałata prosta w uprawie i podaniu :) wyrywasz główke sałąty i do zagrody i juz po sprawie.

 

krychu85 w 100% podzielam Twoje zdanie ale nie zawsze niewład u nóg gęsi jest spowodowany przebiałkowaniem a co do moich gęsi jestem przekonany na bank iż wina leży po stronie wylęgarni zbyt wielu odbiorców wspomina o zbyt dużych ubytkach całego asortymentu wylęgarni mam również kupione na porównanie gniazdo kaczek z innego źródła. Ale juz na bank nie wezmiemy ani sztuki z tej wylegarni

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj