Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Zbigk    1

@zibi23 my hodujemy Gęś Owsianą jak sama nazwa mówi jest to tucz owsem. Wpisz w Google "Gęś Owsiana" i będziesz dokładnie wiedział o co chodzi z tym owsem. Ty natomiast możesz karmić czym chcesz bo hodujesz je dla siebie.

 

Widzę że jak na razie dostałem najlepsza cenę to jest 8,50zł + vat (to cena minimalna ):) przy tak niewielkiej produkcji. Pewnie cena pójdzie w gore około 1zl w sezonie ,bo brak jest gęsi na rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi23    0

Zbigk dziękuje bardzo za odpowiedź. Czytałem o tym i mam jeszcze jedno pytanie: gdyby do końca tuczyć gęsi ziemniakami byłyby zbyt tłuste?

 

I tak z innej beczki bo czytałem wypowiedzi: jeśli podpisujecie umowy np. na 8 zł netto i później zakłady Wam płacą to odliczają sobie cenę za pisklę?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

Zbigk dziękuje bardzo za odpowiedź. Czytałem o tym i mam jeszcze jedno pytanie: gdyby do końca tuczyć gęsi ziemniakami byłyby zbyt tłuste?

 

I tak z innej beczki bo czytałem wypowiedzi: jeśli podpisujecie umowy np. na 8 zł netto i później zakłady Wam płacą to odliczają sobie cenę za pisklę?

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

niektóre zakłady kredytują pisklę i odliczają potem przy wypłacie pieniędzy a w niektórych płacisz gotówką przy odbiorze pisklaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Mam do sprzedania nagrzewnicę olejową Master BV 290 E za 4000 zł

nagrzewnica z 2006 roku w bardzo dobrym stanie

 

Wydajność: 81 kW

Przepływ powietrza: 3300 m³/h

Zużycie paliwa: 6,8 kg/h

Paliwo: olej opałowy/napędowy

Pojemność zbiornika: 105 l

średnica wydmuchu: 400

średnica przyłącza kominowego 150

Typ prądu: zmienny

Napięcie: 230/50 V/Hz

Wymiary DxSZxW: 1590x750x1170 cm

Waga netto (brutto): 103 (126) kg

Wyłącznik fotokomórkowy: standard

Regulacja termostatem: możliwa

Zużycie energii: 4,6

 

A to z innej beczki.

Chcę zainwestoweć w tym sezonie, polepszyć i zwiększyć produkcję.

Aktualnie jestem w trakcie starania się o pozwolenie na budowę kurnika (gęś-indyk) 50x15 i teraz pytanie do was:

Jaki gniotownik kupić, mieszalnik i poidła dzwonowe? tak aby wykożystać to w dalszej produkcji i aktualnej.

 

Może macie jakieś inne pomysły na ten biznes? ;)

 

 

Dzieki za odpowiedzi :unsure:

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Witam wszystkich .

Jestem troszkę zainteresowany waszym "biznesem " , ponieważ Postawiłem podobny obiekt 42x19 x6 Nie mam pomysłu co w nim chować . Moje pytanie do Was jest takie . Ile sztuk gęsi mogę wpuścić do takiego budynku i jaki system produkcji jest lepszy , na kontrakt , czy na wolny rynek ?. Jak wielkim ryzykiem obarczona jest produkcja bez kontraktu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Daj sobie chłopie spokój gęsi to nie jest takie chop, nakłady pienieżne duże, i najważniejsze trzeba dużo wiedzieć o tej chodowli a nie że od tak sobie wstawie gęsi :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

Chłopaki 7,68 kg średnia to dobra waga gęsi tuczu?

Edytowano przez rolnik6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Fajne masz zainteresowania rolnik6600 : zainteresuj się jak się pisze (fent) ale to tak na marginesie, a 7,82 to średnia zaje..... ale nie wiem czy nie za duża już w widełkach. Skąd takie pytanie?

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Korbi ja gęsi wpuszczę i będę doglądał a Wy będziecie mi zarządzać po przez forum co mam robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Ten co nic nie robi to błędów nie popełnia, a największym błędem jest udawanie że to co nas boli jest nam

obojętne. W błędzie nie należy pozostawać za długo. ;)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

Już poprawiłem. Pytanie takie ponieważ ubojnia powiedziała że dobra jest waga ale że parę gęsi miało powiększone wątroby. Jednego gąsiora jak warzyliśmy na wadzie od piór to warzył 9.80 trochę warzył. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6600    110

23 tygodnie trzymaliśmy a że te 9.80 załapała jedna gęś i też parę gęsi które miały po 6,7 i 8 kg to taka waga wyszła.

Paszę sami robimy i dodajemy różne witaminy do wody jak i do paszy, trawę, kukurydzę, siano, kapustę i co drugi dzień dawaliśmy w osobne beczki sam owies to najbardziej lubiły.

Edytowano przez rolnik6600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golden    0

Może te pytanie już padło na forum w którym znowu nie mogłem uczestniczyć z powodu braku czasu, PO ILE JEST W TYM ROKU PISKLĘ GĘSI? A z błędami to nie czepiajmy się bo nie myli się ten kto nic nie robi.najważniejszy jest sens postów , żeby sobie przekazywać potrzebne nam informacje, a nie czy słowo się pisze przez "ó" czy "u"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Słyszeliście coś o jutrzejszym spotkaniu POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW I PRODUCENTÓW GĘSI z ministrem rolnictwa w ministerstwie?? A może ktoś z was się tam wybiera ? Dostałem zaproszenie ale nie mogę jechać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drex2    0

Ja tam o spotkaniu nic nie słyszałem ale znając życie nic z niego konkretnego nie wyniknie bo tak było w poprzednich latach.

Jak tylko rolnicy podniosą głos to sawicki jak zwykle się schowa za swoimi borowikami, albo wysle kogos dla zamydlenia oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Tyle pytań, a brak odpowiedzi, zapraszam wszystkich zainteresowanych na czat w czwartek o 18.00 jak zwykle.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hodowca2    0

Witam! Ma moze ktoś z was system pojenia gęsi Aqua Max ? Jak się wam sprawuje? Był ktoś na zebraniu Animex w Iławie ? Hej @boosky a co to za czat jestem tu nowy,?

Edytowano przez Hodowca2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Witam wszystkich zajmujących się tuczem gęsi. Ja natomiast zajmuję się reprodukcją gęsi.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rydzewiak21    0

Witam wszystkich gęsiarzy, jestem w tym nowy, ale czy mógłby mi ktoś w tym pomóc? Chciałbym założyć na początek małą hodowlę, ok. 500 sztuk, tylko nie wiem do kiedy trzeba dogadywać się z ubojniami, żeby przyjęły moje gęsi, bo coś mi się obiło o uszy, że do 15 stycznia, ale czy w takim razie jest już za późno dla mnie?

 

Proszę o fachową pomoc, nie chciałbym się źle do tego przyuczyć:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drex2    0

Za późno może i nie jest ale jak masz hodować 500 gesi to lepiej idz do jakiejkolwiek roboty a zarobisz więcej bez stresów upadków lisów i użerania sie z sąsiadami.

Powiedzmy że na sztuce byś zarobił nawet 6-8 zł, to na 500 szt zarobisz 3-4 tyś zł w 4 miesiące czyli jakies 1000 zł miesiecznie ale jeszcze wkład własny trzeba.

Ale jak chcesz to próbój od czegos trzeba zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj