Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil7    0

czy mozecie napisac ceny kg gęsi w poszczególnych zakładach? Chodzi mi o porównanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Potwierdzam słowa wojtaso gość miał dostać 7 czy 8 tys i nie dostał wcale..............

 

Czyli nie był kompetenty w stosunku do ZD !?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

nie, nie ma pisklat na rynku. A jak wiesz gdzie sa to napisz gdzie i ile, bo przydalyby sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej81    0

6 sztuk indyczki na 1m2 i czy pisklaków czy już starszych gdzie to znalazłeś

Edytowano przez andrzej81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Niestety, tak jak pisaliście jest brak piskląt :( Pytałem się w ZD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Gąski sprzedane, na drugi rzut nie było pisklaków ale też późno zgłosiłem swoją chęć.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Koledzy podpowiedzcie mi co mam zrobić gąski mają 14 tygodni dostają paszę gotową z Tasomixu finiszera i maja straszną biegunkę. Na początku gdy przeszedłem ze swojego zboża na pasze było dobrze a po tygodniu dostały biegunki! Od dziś dodaje im owsa bo wydaje mi się że to wina paszy. Oprócz tego nie dostaja nic do jedzenia. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo92    5

boosky i jaką średnią uzyskałeś?

 

aron spróbuj może podać im jakiś zakwaszacz powinno pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Aron dlaczego przeszedłeś ze swojego zboża na paszę??!! Jak będzie miało urosnąć to i na plewie urośnie......Od razu reklamuj paszę. raczej nic nie wskurasz, ale da to im troszkę do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Przeszedłem na gotową bo swojego zabrakło a na kupno brakło (pewna inwestycja) ale dziś żałuje tego cóż tak musiało być szkoła na przyszłość. Co do reklamacji wiadomo nie zdziała to za wiele ale zawsze poskarżyć się można chociaż nigdy nie narzekałam na ich pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol69    0

Jak przygotowujecie kał do badania na salmonellę aby wyszło dobrze bo w pierwszym rzucie wyszła mi salmonella i musiałem leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

post-4694-0-35582100-1311530300_thumb.jpg

 

Dwa tyg. przed odstawą ...

 

 

 

 

 

 

post-4694-0-59183300-1311529938_thumb.jpg

 

Trzy dni przed odstawą ...

Edytowano przez boosky

... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

no @Boosky tylko ścielisz na wybiegu pod koniec rzutu?? :huh:

Ja ściele cały czas i moje cały okres sa czyste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

korbi555... ścieliłem cały czas tylko, że w ostatnim okresie były u mnie takie ulewy, że masakra. Gęsi trzymałem w pomieszczeniach i tylko raz na dzień wypuszczałem je na spacerniak aby przygotować budynki na wieczór. Wody po kostki było. Ciesz się, że u ciebie sucho.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

u nas też co chwile padało, ale wiesz zmieścic 10tys. gęsi na 400m2 bydynku to ciężko wiec cały czas stały na dworze i co dzien ścieliliśmy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Koledzy! mam pytanie troszkę z innej beczki

Czy gęsi można karmić jęczmieniem ozimym? Kolega twierdzi ze gdzieś czytał ze jęczmień gęsiom się nie nadaj. Ja natomiast znalazłem ze można dawać chyba od 2 tyg. Zawsze troszkę dodawałem do paszy. Chciałem posiać parę ha żeby mieć wcześniej zboże i skarmić je gąskami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

To nie jest pytanie z innej beczki :P jakbyś pytał czy chcemy kupić kozę to tak ... ale do rzeczy...

 

Co rok siejemy zimowy jęczmień i podajemy gęsiom, w tym roku jeszcze stoi na polu-nie skoszony.

Jęczmień jest ziarnem zbliżonym do owsa pod względem składu chemicznego, wartości odżywczej i sposobu użytkowania. Stanowi on lekkostrawny pokarm dla drobiu, gdy się go uzupełni białkiem, związkami mineralnymi i witaminami zawartymi w innych paszach wchodzących w skład dawki pokarmowej. Ma dużo skrobi, a skarmianie jego okazało się korzystne przy produkcji jaj i drobiu rzeźnego. Może być zadawany w różny sposób: jako śruta lub ziarno całe. Istnieją odmiany jęczmienia – jara i ozima. Jęczmień ozimy jest bogatszy w białko od jarego, lecz gorzej strawny, dlatego lepiej podawać dla drobiu jęczmień jary.

532.jpeg


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz :)

Jęczmień skosiłem chyba ze 2 tyg temu i już go skarmiam, Jako zboże jest bardzo wcześnie i w ten sposób mogę ratować się przed kupnem zboża na pasze a i świeża słoma jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Koledzy! mam pytanie troszkę z innej beczki

Czy gęsi można karmić jęczmieniem ozimym? Kolega twierdzi ze gdzieś czytał ze jęczmień gęsiom się nie nadaj. Ja natomiast znalazłem ze można dawać chyba od 2 tyg. Zawsze troszkę dodawałem do paszy. Chciałem posiać parę ha żeby mieć wcześniej zboże i skarmić je gąskami

Jęczmnień ozimy jest zbożem nadającym się do skarmiania dla gęsi lecz jest to zboże o gorszych parametrach żywieniowych od innych zbóż ze względu na większą zawartość włókna i mniejszą strawność składników pokarmowych, ale gęsi dobrze sobie z nim radzą, byle by nie była to pasza główna i wyłączna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Gdzieś kiedyś czytałem że gęś z wszystkich zbóż najpierw sięgnie po jęczmień.

Jak tam gąski, dużo w końcu nawstawiane jest w sierpniu?? Jaka cena gąski za kg na wolnym rynku obecnie i jaka się zapowiada na jesień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj