Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
korbi555    70

Cedrob na dzień dzisiejszy proponuje takie ceny:

Marcowe gęsi 7zł + Vat

Póżniejsze 6.50 + Vat

Przy takiej cenie opłacalność zerowa ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Witam jestem tu nowy i miałem w tamtym roku pierwszy raz gęsi 16 tyg które wyszły mi średnio 6,1 kg przy cenie 5,80zl/kg na 1700 szt. Z tego co tu czytam to rożnie podzielone macie zdania na temat gęsi ja bylem z tego laik z tego co tylko wiedziałem to to co mi znajomi podpowiedzieli jak mam hodować gęś i tak prawdę mówiąc myślę ze wyszła mi dobrze jak na pierwszy raz! Co sadzicie o firmie ANIMPOL bo tez to ona dostarczyła mi pisklę i dorosła odebrała?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

To może Ty nam napisz jak ci się z nimi układa współpraca i jaką cenę na ten rok proponują??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Powiem tak ANIMPOL znalazłem w necie i to była pierwsza firma do której zadzwoniłem i tez to z nią właśnie podpisałem umowę dostarczenia piskląt i odbioru (do nikogo więcej nie dzwoniłem) to był taki spontan. Mieli przyjeżdżać co dwa tyg i sprawdzać wagę i tak ogólnie. Musiałem się o to prosić i dzwonić żeby przyjechali bo to był mój pierwszy raz z gęsiami no ale jakoś przyjechał ktoś ale to tak wam powiem ze nie byli słowni za bardzo do tych przyjazdów może przez okres 16 tyg byli tylko u mnie 2 razy. Ogólnie jestem z nich zadowolony Auto po gęsi przyjechało na godzinę tak jak to było ustalone parę dni przed a nawet o jeden dzień wcześniej przyjechali ale to wiedziałem o tym :) Jeden minus dla nich to taki ze jak dostarczyli mi pisklę nikt z nas nie liczył ich i to był minus bo za 10 dni miałem szczepione je i liczyliśmy wszystkie które mi dostarczyli a wynik był taki: dostałem niby 2030 szt. Z czego padło mi ok 40 przez te 10 dni a okazało się przy liczeniu ze miałem ich 1750 + 40 padłych daje no powiedzmy 1800 i prosty wynik wychodzi ze dupli mnie na ponad 200 sztuk. Miało to być skorygowane na fakturze końcowej ale jakoś tego nie było później mieli to zrobić i tak do tej pory czekam! Kase zapłacili w terminie a nawet wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Przyjeżdżali do ciebie sprawdzać gęsi??

Np. w AMI nic nie sprawdzają tylko Ci przywiozą pisklaki i potem odbiorą i ot koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Przy podpisaniu umowy powiedzieli ze będą przyjeżdżać i sprawdzać chów gęsi co dwa tyg. No ale byli tylko dwa razy przez cały okres ale dobre i to. A co do ceny to nie wiem jaka będą mieli chce się jeszcze wstrzymać. Mam pytanie czy słyszeliście kiedyś żeby Niemcy odbierali żywe gąski prosto z fermy i wieźli je do siebie do Niemiec na ubój!????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Poczytaj wypowiedzi medoxa na konkurencyjnym forum to dowiesz się więcej, cena tez podobno nie rewelacyjna 2,2 euro. Z informacji z ZD wynika, ze są skłonni na dzień dzisiejszy dać 8 zł brutto, a może jeszcze któryś zakład przebije tą cenę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Oczywiście znajdą się tacy głupcy co podpiszą po 7 zł netto ;[

Przy takiej cenie żywca jak narazie oferują i tak ogromnej cenie zbóż opłacalności nie widzę jak na razie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Dziś oferowali mi cenę jak narazie 8+vat z ANIMPOLU!!! Co dalej nie wiedzą jeszcze jaka będzie! A pisklę 7 zł+vat

 

Chwiolas mam pytanie skąd jesteś dokładniej bo widzę ze okolice Kalisza? Ja jestem z miejscowości Smółki są to okolice Koźminka i Opatówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Pitercork. Jesteś ze Smółek i Cię nie znam???? Kto tam jeszcze hoduje oprócz Krzyśka??

A tak przy okazji Drop 7,3 netto bez żadnej klasyfikacja ale od średniej wagi 5,8 kg. Ami cena 7,2 netto jak narazie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

korbi555 - co masz na myśli ze mam uważać z tym ANIMPOLEM!? Słyszałeś coś na ich temat? Daj znać jak co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Witam Was.

Jestem z lubelskiego od lat współpracuje z Indykpolem oddział w Lublinie. Hoduje w lecie gęsi w zimie indyczkę. Ten rok na pewno nie będzie usłany różami. Na dzień dobry mówią że żywiec 7 zł netto plus vat plus dopłaty wstawionych w marcu, kwietniu. Rok temu nawet dopłacili tym, którzy sprzedawali we wrześniu. Jeśli chodzi o produkcję to ja zawsze kupuje 5 kg/1 szt. paszy pełnoporcjowej, później jadę na swoim zbożu do końca. Oczywiście zielonka do bólu. Rok temu średnia waga 7,5 tyś to 6,38 - było spoko, choć są lepsi. Rekordzista z Ostrówka miał 7,40 szok, ale raz na rok to i kura .......... Na dzień dzisiejszy Wytwórnia PIAST i PROWIMI proponuje paszę startową dla gęsi 1200 netto plus vat- Przy obecnej cenie zbóż - myślę że nie warto bawić się w mieszanie. 3 lutego jest zebranie hodowców - będziemy coś negocjować - opowiem Wam z jakim skutkiem. Napiszcie co dajecie gesiom- czym można uzupełnić dietę- zwłaszcza w okresie tuczu.

Tylko nie piszcie że sam owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
virus    0

Podawał ktoś kiszonkę z kukurydzy?(duża wydajność). Kto coś wie n/t ceny jaj wylęgowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Do virus.

Próbowałem podawać gęsią tuczonym kiszonkę z trawy i żyta ale nie chciały jeść i szybko się z tego wycofałem. Trudno mi powiedzieć jak by jadły kiszonkę z kukurydzy - może nioski tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

U nas widziałem jak kupują przyczepę kapusty, czasem jabłka. dla urozmaicenia diety. Ile stoi u was pasza starter dla gęsi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitercork    0

Zaklad Drobiarski Chlodnia Skladowa Export-Import Stanislaw Bik w Jedrzejowie uprzejmie informuje, ze gwarantowana minimalna cenaskupu zywca gesi na rok 2011 zostala ustalona w wysokosci 8,00 zl brutto za 1kg zywca.

 

i teraz pytanie czy znacie ta firme!? I czy jest wiarygodna!? Dajcie znac pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Znam te firmę ze słyszenia. Ze dwa lata temu omal nie podpisałem z nimi umowy. Wyszedłbym wtedy jak Zabłocki na mydle. Z tego co słyszałem to ich domena to przesyłanie pod koniec tuczu aneksów z ceną jakieś 50 groszy niższa niż w umowie.

 

 

Jak tam Panie i Panowie ceny proponowane przez zakłady. Podobno rosną w góre z dnia na dzień.

Edytowano przez chwiolas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Wszyscy gęsiaże nie podpisujcie narazie umów bo cena powoli idzie ku górze :)

Nie ma się co spieszyć a potem żałować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azureus    0

Witam wszystkich gęsiarzy- a szczególnie slawcioken'a ponieważ byłem kiedyś nad jeziorem w Twoich rejonach- ładne okolice tam macie... ja jestem z podkarpaciego i planuje rozpoczęcie chowu gęsi. Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie, ale od czegoś trzeba zacząć,mam pytanie: jak pisklaki są małe to pełnoprcjówka, a póżniej pisaliście, że własna pasza, no i tu moje pytanie_ w jakim wieku należy podawać własne zboże? jakie zboża ? no i najważniejsze w jakich proporcjach ??? z góry dzięki za odp. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj