Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vera    0

Ja jestem z woj. Łódzkiego to mam niedaleko do Tomaszowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Nie żyjemy w epoce samochodów napędzanych siłą własnych nóg taj jak u flinstonow to odległość jak jesteś w stanie załadować cały samochód to nie problem... problem się pojawia jakbyś miał do załadowania 500szt...

 

Co do skubania tuczówki to my od jakiś 5 lat nie skubiemy... bo to było nieopłacalne, a gęsi swoje odczuły, a argumenty typu: "jak się oskubie to się lepiej piersi rozrastają" były od zawsze nieprawdziwe i naciągane... ponieważ to czy dana gąska dobrze się wytuczy, złapie wagę i nie będzie miała mostka wystającego, zależy w głównej mierze od gęsi, czyli pisklaka jak będą liche to co byś dawał i ile razy byś skubał mostek będzie wystający... czasami też bywa i tak że gąsiaki masz ładne a potem coś ci wpadnie i też masz problem z wytuczeniem (wszystko zależy co i kiedy i jak mocno odczują to gęsi)


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

W dniu 26.02 odbyło się zebranie w Kozichgłowach. Cena to 5.20-5.60 NETTO, ale nie to chyba jest najgorsze. otóż gęsi nie wolno skubać, jak już wszędzie, gęsi powinny być małe tj 5.5-6 kg, o odpowiednie barwie kremowej, nieotłuszczone. Nie może być również mostków, mięso będzie podlegało dodatkowym badaniom mikrobiologicznym, próbki pobierane z szyi, stąd gęsi nie mogą być okarmione. Może większość tych żądań była już wcześniej, ale w tym roku będzie restrykcyjnie wymagana. Następne wymaganie to złamania i obicia tuszki i skrzydeł przy załadunku, co w dużym stopniu związane jest z rodzajem transportu( są tam wysokie samochody), ale mimo to odpowiada hodowca. N fermach mogą być nasilone kontrole przez ZD. Generalnie wymagania bardzo wzrosły, cena natomiast spadła. Co do hodowców, z przykrością stwierdzam, że te umowy podpisywali. Cena została ustalona z góry, nie podlegając nawet dyskusji, natomiast całe zebranie poświęcone było tylko nowym wymaganiom chowu i odbioru( na obiad była świnia, ponieważ wszystkie gęsi zostały sprzedane, menu okrojone, obiad bez kawy i ciastka) Odnośnie frekwencji to o 35% niższa niż w ubiegłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

To jest tylko " marzenie ściętej głowy".

Po 5,5 lub po 5,2 to jest ścięcie samemu głowy!!!

To jest tylko co chcę powiedzieć o ZD AMI:

Dobra jest pani Przepiurska jak podpisuje umowy,ale chyba ta pani rządzi a nie właściciele,i tylko WG.mnie to traci firma i producent?

Ktoś miał przyjemność ???

Możemy na ten temat popisać!!

Ja po prostu wiem czego chcę i nie wchodzę za przeproszeniem w d--ę jak to inni robią i mają tyle "co nic" .

Po prostu mają tylko gęsi i pracę-a za pracę mają gówno co zostaje po GĘSI.

Z PODZIĘKOWANIEM ZA TO,ŻE JESZCZE MOGĘ TU PISAĆ!!!!

BO TO CHYBA MÓJ OSTATNI POST!!!!!

POZDRAWIAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Ja tam na żadne obiadki nie chodzę i nie chcę aby mnie zapraszali, tylko żeby dobrą cenę dali a jak nie chcą to nie podpisuję_______np.: AMI.nie chcą podpisywać to nie podpisuję------ "nie wchodzę w d*pę bez mydła"

To jest przesada!!! żeby takim być!!! to ja każdemu to powiem!!!

Jestem hodowcą z woj. łódzkiego było dobrze jak powiedziała pani Przepiurska tylko raz się można sparzyć na tej firmie!!!!

Ja się raz sparzyłem i mnie wystarczy czyżby każdemu wystarczyło, żeby tylko raz się sparzyć i wszystko stracić????

Bardzo proszę a AMI współpracować!!!! Życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Nie jestem fanem Ami, więc Cię rozumiem. Cały czas piszę o tym, że ich cena to jedno wielkie oszustwo, ale nawet na tym forum wywołało to wielkie sprzeciwy. W tym roku będzie jeszcze gorzej, ale nawet jak rozmawiam z "mądrymi" hodowcami, to słyszę, "że jeszcze nie wiedzą" i czekają. Niestety nic w tym roku nie wyczekają, bo umowy podpiszą ci co nie myślą. Reszta powinna pomyśleć w tym roku o czymś innym nie o hodowli gęsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Koledzy, sytuacja jest zła, ale spokojnie pogadać i wyrażać swoje opinie możemy...bez nerwów...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Słyszałem że prezes grupy "GAYOR" był na rozmowie w AMI i tam otrzymał ofertę na tucz 5,75zł +/- 6% tylko nie wiem czy netto czczy brutto (informacja od znajomego nioskarza)


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Raczej netto... bo sporo osób jest na vacie i jak się gada o cenach to zawsze netto...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Odnośnie AMI to proponowali mi netto 5,7zł ale odmówiłem ze względu na ich roliczanie. Odstawiałem do nich kaczki i nie otrzymałem do dziś roliczenia i niewiem gdzie podziało się 300 kilo, przy klasyfikacji pokazano mi 2 sztuki na 100 podpalone a policzono 11%, jedna wielka niewiadoma! Wypłata z tak zwanym poślizgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Odnośnie wypłat od AMI to bardzo trudno wydębić jakieś pieniądze należne

A po ile " nie płacili za kaczkę"?

To znaczy pieniądze masz za kaczki tylko rozliczenia nie- to normalne u nich wszystko w powietrzu się rozpuszcza- nawet i potrafi 500kg."cuda,cuda,ogłaszajcie?"

Rozliczeń to nie ma bo by każdy hodowca był za mądry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Mam pytanie jak rozliczają Was Urzędy Skarbowe za drób za sztuki;

-wstawione + bonifikata

-czy za odstawione za które osiągnęliście zysk

Bo jak słyszę to różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

W moim US trzeba złożyć w ciągu 7 dni od daty zakupu deklarację PIT-6 / faktura do wglądu US/, do obliczenia wysokości podatku brane są sztuki bez bonifikaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Po przejrzeniu ofert ZD nasuwa mi się pytanie czy nie doszło do zmowy cenowej? ZD w kraju jest około 13-tu więc jest im łatwo się porozumieć.

Może by ktoś zainteresował się tym dziwnym zbiegiem okoliczności(zbliżoną ceną w całym kraju).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Powiedzmy szczerze cena jest wyższa niż w tamtym roku... a zboże na podobnym poziomie a zapowiada się jeszcze tańsze po żniwach...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Noo ta cena w moim przypadku jest taka sama, tzn 5,65 netto (CEDROB), wiec jak bedzie malo upadkow i srednia pow 6,3 to moze cos wyjdzie, ale kokosow to na pewno nie bedzie. Nie robilem obliczen takich jak tutaj koledzy, wiec sobie tak gdybam (rodzice prowadza gospodarstwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Powiedz kolego, jak przy hodowli drobiu można nie robić kalkulacji? To musi być zrobione. Jeden czynnik np.(drogie pasze i jesteś w du.ie) Ale to tylko moje gadanie, a każdy wie swoje i będzie podpisywał umowy.


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

No będzie podpisywał jak mu z kalkulacji która jest tak ważna wyjdzie że się opłaca... ja tam widzę światełko w tunelu...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca08    0

Cóż, doszły mnie słuchy, że w Ingorze w tym roku duży problem z kontraktacją, więc znając ich do podpisania umów będą cukierkowi. Potem dopiero będzie wesoło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Zobaczymy potem... a mnie doszły słuchy że w Niemczech gęsi brakuje i wszystkie zakłady już wyprzedały to co mieli w magazynach i zaczyna robić się ciekawie...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vera    0

Też słyszałam, że w Roldrobie już wszystko sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Powiedz kolego, jak przy hodowli drobiu można nie robić kalkulacji? To musi być zrobione. Jeden czynnik np.(drogie pasze i jesteś w du.ie) Ale to tylko moje gadanie, a każdy wie swoje i będzie podpisywał umowy.

Tak jak napisałem wyżej, rodzice prowadzą na razie gospodarstwo. Co do kalkulacji do drobiu to ojciec je wykonuje, nie wiem jak z gęśmi jest czy on to robi (możliwe ze tak)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

Kolega @boosky zapewne podejrzewał że wiesz co się u ciebie w domu dziej i o takich rzeczach się rozmawia...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZDZISLAW    0

Wiatjcie Koledzy. Mówicie, że gęsi zaczyna brakować w magazynach-to bardzo dobrze. A czy ta informacja jest potwierdzona? Jeśli tak to czy nie wydaje się wam jeszcze bardziej żę to żeczywiście jest "zmowa cenowa" tak jak to mówi Kolega wikorol. Może należy jeszcze głębiej się temu przyjżeć?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

no niby tak, ale zmowa cenowa jest trudna do udowodnienia, a w zasadzie wcale nie do udowodnienia... w dodatku euro spada i to też może się znacząco odbić na cenie... ja powtórzę to jeszcze raz cena jest lepsza niż w tamtym roku i z nadzieją patrze w przyszłość...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj