Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kris1973    0

Mam pytanie do hodowców gęsi reprodukcyjnej. Możecie zaproponować skład jakiejś mieszanki poplonu ścierniskowego, którą gęsi po sezonie nieśny chętnie by jadły? Zaznaczam, że odpadają rośliny z rodziny kapustowatych. Zastanawiam się nad mieszanką: seradela, wyka kosmata, peluszka (groch pastewny), zboże jare. Mile widziane inne propozycje.

Zielonka będzie wypasana na pniu, ponieważ pole znajduje się w sąsiedztwie wybiegu.

 

kolego spróbuj z prosem .ja sieje do tuczowyh.

Edytowano przez KRISTOFORn
Błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Masakra w tym roku z gęsiami... jak nie grzybica to jeszcze na klasyfikacji opi*******ą...ino zeby nie dołożyc ;/

jakie ceny w zakładach netto???

 

Za wulgaryzmy +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Ma ktoś z Was numer do sprawdzonej ekipy zajmującej się załadunkiem gęsi/kaczek?

Najlepiej Wielkopolskie lub Łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Chętni niby są ale z roku na rok coraz więcej kłopotów z kompletowaniem zgranej ekipy. Widziałem że są ekipy ogłaszające się ale nie z mojego regionu... Jak ktoś ma numer to byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilut    0

czy prawdą jest że bik jęddzejów nie kontraktuje gęsi w przyszłym roku/?słyszeliśćie coś na ten temat? cisza panuje na tym forum jakby nie było już hodowcow gęsi........zd nas powoli wykańczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

jak cena obecnie w skupie? bo mam kilka na sprzedaż w detalu i nie wiem ile wołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

a co mają powiedzieć ci hodowcy którzy trzymają teraz te gęsi tak zwane do grudnia jak proponuje im się cene po 8 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie gęsiarze, mam pytanie. Opłaca się hodować gęsi? Mam miejsce na około 50 sztuk i od wiosny bym zaczął hodowlę. Jak teraz ksztaltują się ceny za kg? Słyszałem, że coś koło 13 zł/kg, ale nie znam się na tym dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizmut    2

Panowie śledząc te forum zauważyłem że jakaż to wielka szkoda się dzieje hodowcom utrzymującym gęsi którzy podpisują umowy w wysokości 8 zł/ nt. Czyżbyście chcieli zarobić kokosy na gęsiach?! Niestety ten czas już minął że rolnik próbujący innowacji, nowinek, produkujący niekonwencjonalnie tzn. coś innego niż krowy i świnie o pieniądzach nie wiedział... Ja na szczęście już wyleczyłem się z tych wyimaginowanych wizji. Czy naprawdę całe życie dokładacie do hodowli? Bądźmy szczerzy raz się zarobi więcej raz mniej ale już dawno nie było tak żeby nic z danej partii nie zostało (chyba że ktoś popełnia kardynalne błędy). Ów użytkownik który pisze o braku opłacalności odnośnie tego działu produkcji to albo nigdy nie widział gęsi na oczy albo najzwyczajniej nie wie na czym mu d_ _a jeździ. To prawda że gospodarstwa są zróżnicowane i jeden może mieć na pole po zielonkę 6 kilometry a drugi 60 metrów, kolejny znowu z różnych powodów nie może (lub mu się nie chce) pracować i najmuje pracownika, a jeszcze inny będzie psuł maszyny. Czasem te narzekania są zbędne, ale jaki to Polak co nie narzeka. Generalnie mówmy sobie prawdę Panowie, bo na bzdurach daleko nie zajedziemy, a jak się ktoś boi że zakłady śledzą fora internetowe - nic bardziej mylnego :D Podsumowując co nas nie zabije to wzmocni ;)

Pozdrawiam!


BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

8 zł. i zysk,Ty się zastanów co piszesz.Wylicz mi tu jakim sposobem wygenerowałeś ten ,,zysk" !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

W tym roku zakłady na klasyfikacji tną ile wejdzie, 8 zł to tylko cena pozorna

 

a poza tym przetrzymują je nawet do 20 tyg. wszysko na koszt i ryzyko hodowcy

Kolego Bizmut może podchodzisz do tematu bardziej z zamiłowania niż z tego co zostaje się pod kreską i z tąd taka opinia, ale zakłady kierują się już tylko chłodną kalkulacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korbi555    70

Dokładnie ostatnie stado przeciągnięte do 18 tygodni... i co tu robić w przyszłym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drex2    0

Witam zorientowałem sie troche w propozycjach ZD na rok 2014.

Średnia cena oferowana przez ZD od 7.5 do 8 zł. nie mam ochoty już sie nawet wypowiadać....

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

Ja czekam na umowę ale z zapowiedzi przekroczy 8,50 zł ale cena będzie zmienna o 10%. Poza tym na klasyfikacji to sytuacja przechodzi granice absurdu! Pół godzinna kłótnia, że coś tam poobijane coś tam drapnięte, swoja drogą już na samym początku jak wszedłem na ubojnię to z miejsca taka c*pa wsiadła na mnie, że "jak ja trzymałem te gęsi że są w takim stanie!" chociaż piz*a nawet nie czaiła że zdejmowali jeszcze poprzednie auto a moje dopiero miało wjechać... Na przyszłe lata należy przygotować się na sporą dawkę stresu, Oddając kaczki w tym roku zanotowałem z 21 ton, 6 ton w 2 klasie!! Powodem podpalenia, chociaż gadając z hodowcami u mnie jeszcze nie tak źle, pisklę wysuszone też tragiczne.

Pisklę które przyjeżdża zawsze z jakąś chorobą (sztuki wybieram jeszcze zanim położę na ściółce w wychowalni), jak nie coli to grzyb, szczepienia obowiązkowe.

Nadeszła kolejna górka w której masa ludzi wstawiła gęsi i kaczki co będzie starszych hodowców nękać przez parę lat aż znowu się odbijemy, ale dno jeszcze przed nami. Fakt, że na umowie cena taka jest tylko wabikiem na podpisanie tejże umowy, na klasyfikacji wałki są czymś nagminnym. Pytanie kiedy sezonowi hodowcy odejdą od gęsi i wrócą do świń czy innych zajęć. Obecna sytuacja jak dla mnie nie wygląda za różowo, trzeba będzie obserwować rynek tym bardziej, że na Węgrzech konkurencja nie śpi.

 

A jak tam Panowie u Was z wypłacalnością zakładów ubojowych?

Edytowano przez krychu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Krychu85 to gdzie oddajesz? Gęsi i kaczki do jednego zakładu? Czy ja dobrze liczę, że 6 ton z 21 to aż 28% czy mi kalkulatory oszukują :/ Domyślam się że to do Ami oddajesz bo u nich takie dziwne wycenianie 8.5 +- 10% to od razu niech piszą 7,5 a nie w ciul lecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu85    1

aron zgadza się 28% przez klasyfikacje wyszło na zero niestety.

Mając jednak odpowiednie zaplecze techniczne będę kontynuował hodowlę, chociaż obawiam się byłych hodowców trzody których będzie coraz więcej. W tym roku przez nowe wymogi z Brukseli dotyczące wyeliminowania tradycyjnego wędzenia wyrobów, mnóstwo zakładów padnie co na pewno negatywnie odbije się i na nas. Ale to tylko teoria co pokaże praktyka, nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astonm    0

W środę był przedstawiciel z lublina firmy Indykpol, proponowana cena na nowy sezon to 7,5 zł netto nie podpisałem umowy ,za taką cenę to niech sami produkują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj