Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
boosky    4

taniej tak bardzo to nie wychodzi zrobić samemu, ale wiem co dam.

wolę kupić ;)

A jaki jest konkretnie koszt wyprodukowania swojej paszy?

mam rozdrabniacz ssąco tłoczący i mieszalnik z wagą, ale czy takim czymś da się zrobić dobrą paszę w niskiej cenie ?

jaki przepis macie?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ogar

 

 

Gesi reprodukcyjne uzytkuje sie 4 lata, wiec 3-letnie powinny jakies jajka zniesc. Pytanie czy te jajka beda cos warte. Jesli ta parke masz zatuczona, to moga byc nie zaplodnione.

 

mi chodzi głuwnie o gensiora bo mam goske 2 letnią i chce kupić gesiora ale on ma ok 3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Boosky jak dobrą to nie w niskiej cenie. Robienie paszy tym się różni od kupowania , że wiesz co masz umieszane, ale nie zawsze jest to taniej. No i pasza jest sypka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Dzięki chwiolas na Ciebie zawsze można liczyć, ale i tak nie wiem co mam zrobić. ;)


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Jedynkę i tak musisz kupić. A dwójkę zależy ile masz swojego zboża i na ile by to starczyło. Ja robiłem sobie sam paszę dla 9 tygodniówek na podobnym mieszalniku i śrutowniku i nie narzekałem a one musiały szybko urosnąć (ale jak bym miał granulator to całkiem inna bajka by była). Jaki przepis podzwoń do przedstawicieli dodatków paszowych niech Ci zrobią bilans co i jak i będziesz miał. Ja sam sobie układałem dawkę pokarmową ale pewnie jak by to zobaczył jakiś specjalista od żywienia gęsi to pewnie by tam trochę pozmieniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Ja chcę w tym roku obrać podobną strategię, na odchów pełnoporcjówkla, a później swoja, Liczyłem że powinno zostać, tym bardziej że jest swoje zboże. Dawkę pokarmową, ułoże sam( miałem ćwiczenia z paszoznawstwa na studiach) najwyżej skonsultuje z doradcą z firmy żywieniowej. Minus tego wszystkiego tak jak mówicie to to że pasza jest sypka no i przyrosty moga być ciut mniejsze

 

A ty aron natłuszczasz swoją paszę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9011    4

Witam @boosky. Kilka postów wstecz pisałeś,że w tym roku chów gęsi jest nieopłacalny. Czyżby się coś zmieniło, bo widze ze pytasz o paszę?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Chłopaki, jedynkę też da się umieszać. Tak jak mówicie firma która dostarcz premiks czy koncentrat ułoży dawkę, a na początek i tak idzie kruszonka, więc różnicy za dużej nie ma pomiędzy sypką. Ale potem jest tragedia wokół karmników na sypkiej (chyba że ktoś zastosuje moje karmniki). Natłuszczanie obowiązkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek15    0

Witam mam problem z poidłami chcę sobie rozplanować linie pojenia tak aby w pierwszych tygodniach były poidła smoczowe a po 4 tygodniach przejść na dzwonowe , Całą linię smoczkową mam niby rozpracowaną :

filtr

dozownik

reduktor +- do 3 bar

wąż pe i do linii pojenia z smoczkami (w tym 2 reduktor itp)

ale nie wiem jak mam rozprowadzić wodę po oborze i wiacie dla poideł dzwonowych najlepszym rozwiązaniem było by puszczenie węza pe przy suficie pod tym ciśnieniem 3 bar ale jak znalazłem dzwonowe działają poniżej 1 bara dedykowany ma 0,2 bara i mam obawy że przy takim ciśnieniu ten wąż przy suficie będzie mi się zapowietrzał .

Proszę o pomoc bo czytam że większość ma poidła dzwonowe i jak macie to rozplanowane .

Obawy mam dla tego że w tamtym roku jechałem na strumykowych i chciałem puścić nad poidłami ale pojawił się problem zapowietrzania i szybko węże poleciały na ściółkę :wacko: O strumykowe nie pytam bo te to nawet pod ciśnieniem z sieci działają :)

Edytowano przez ginek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

Tomek1980 nie nie natłuszczałem swojej paszy. Ogólnie nigdy nie próbowałem nawet tego robić, ale muszę spróbować kiedyś. Jedynkę też dało by się zrobić. Chwiolas widziałem Twoje karmniki na allegro to są te co ma w nie woda nie lecieć? A ile sztuk kaczek masz na jeden taki karmnik? Sprytnie zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Witam @boosky. Kilka postów wstecz pisałeś,że w tym roku chów gęsi jest nieopłacalny. Czyżby się coś zmieniło, bo widze ze pytasz o paszę?!

 

 

Nic się nie zmieniło z tym co pisałem dalej tak myślę i tak jest.

Mój tata musi wziąć, a ja nie i to jest ta różnica.

Paszę będziemy kupować z ekoplonu: tylko jedynkę 1477 zł/t

 

Polecam lekturę pt:

 

Hodowla i chów gęsi

 

http://allegro.pl/hodowla-i-chow-gesi-rasy-zywienie-choroby-i3113658174.html

 

 

Spis treści

1. Wstąp 7

2. Pochodzenie i pokrój gęsi 9

Pokrój i ocena budowy 10

3. Produkcja gęsi w kraju 15

4. Rasy i odmiany gęsi 19

Gęś biała włoska 19

Gęsi zagraniczne 22

Gęsi krajowe 28

Ochrona zasobów genetycznych 35

5. Podstawy pracy hodowlanej 39

Dziedziczenie cech 40

Metody selekcji 50

Praca hodowlana w fermie zarodowej 53

Metody kojarzeń i tworzenie mieszańców 55

6. Pomieszczenia i wyposażenie 61

Lokalizacja fermy 61

Charakterystyka elementów budowy 66

Wychowalnie i gęśniki 78

Wybiegi i pastwiska 84

Wyposażenie pomieszczeń 85

Oddziaływanie fermy na środowisko 96

7. Mikroklimat w chowie gęsi 105

Temperatura i wilgotność 105

Wentylacja (wymiana powietrza) 112

Światło 119

Obsada i jakość ściółki 121

Środowisko a użytkowość 130

8. Żywienie 133

Potrzeby pokarmowe 134

Pasze i mieszanki paszowe 148

Dodatki paszowe 167

Woda jako pasza 184

Racjonalizacja i higiena żywienia 187

9. Gęsi reprodukcyjne 189

Oddziaływanie genotypu i środowiska 190

Technika kojarzeń i sztuczne unasienianie 197

Zestawianie stada 202

Potrzeby pokarmowe i technika żywienia 208

Pielęgnowanie gęsi reprodukcyjnych 215

10. Technologia lęgu 221

Budowa plemnika i jaja 221

Pozyskiwanie jaj wylęgowych 227

Lęgi naturalne i sztuczne 233

Rozwój embrionalny i technologia lęgu 234

Błędy w technologii lęgu 244

Postępowanie z pisklętami 249

11. Wychów gęsi reprodukcyjnych 253

Okresy wychowu 253

Wpływ środowiska na wzrost i rozwój 263

Postępowanie z gąsiętami 266

Potrzeby pokarmowe i technika żywienia 268

Pielęgnowanie 273

12. Odchów i tucz gęsi 275

Odchów gęsi 277

Postępowanie w czasie odchowu i tuczu 286

Rodzaje tuczu 290

13. Pierzarstwo 303

Budowa i rodzaje piór 304

Jakość piór 305

Pozyskiwanie pierza 310

Wykorzystanie 315

14. Technologia uboju 319

Przygotowanie do uboju 327

Transport do rzeźni 330

Ubój i obróbka poubojowa 332

Czynniki wpływające na jakość surowca 341

Budowa i skład chemiczny mięsa 344

15. Higiena i profilaktyka produkcji gęsi 349

Bioasekuracja i profilaktyka 351

Choroby bakteryjne 357

Choroby wirusowe 365

Choroby metaboliczne i niedoborowe 369

Choroby pasożytnicze 373

Choroby grzybicze i mikotoksykozy 382

Zapobieganie chorobom gęsi 386

16. Ekonomika produkcji gęsi 391

Czynniki wpływające na efektywność 392

Kalkulacja kosztów produkcji jaj 397

Kalkulacja kosztów odchowu i tuczu 399


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ginek 15, moim zdaniem zaczynasz od błędu. Najpierw dzwonowe, potem kropelkowe, tak od 2-3 tyg.

 

Aron, tak to sa te. Tak liczę u siebie jeden karmnik na 100 szt, i sypię paszę co drugi dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ginek15    0

to chcesz mi powiedzieć że mam najpierw zamontować im dzwonowe a później kropelkowe i znów dzwony , mam rozumieć że młode gesi nie chcą pic od razu z kropelkowych ,pomijam fakt pierwszej doby gdzie można pomóc sobie małymi poidełkami . Jeśli tak miało by być to nie widzę sensu używania kropelkowych , dla mnie ich zaletą było by to że gęsi by się nie gromadziły pod poidełkami jak to jest w strumykowych .

Edytowano przez ginek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Może powiem tak: ja to robię inaczej. Z kropelek gęsi nie dopiją na początek. Na wstawienie opuszczam plus dodatkowo rozkładam dzwony, na drugi/trzeci dzień opuszczam do tego kropelki. Ze dwa tyg. jadę na tym i na tym. Potem zostawiam kropelki, bo wtedy eliminuję efekt chlapania rozlewania i bagna na odchowalni. A jak wywalę ptaki pod wiaty to do końca rzutu jadę na aqua-maxach, niech sobie trochę pochlapią( chociaż zauważyłem że nie ma takiej tragedii jak na dzwonach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

A jaki założyć reduktor ciśnienia do dzwonów? Taki najprostszy z allegro wystarczy czy on musi mieć jakieś specjalne parametry? Da radę później podłączyć pod tą samą linie (gałązkę) kropelkowy system? A i musi on być przed czy za dozownikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

czy w woj. łódzkim jest jakiś skup gesi? , i czy gesi trzeba zawież na skup ,czy sami po nie przyjeżdzaja ? prosze o odpowiedzi z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja mam jakiś za około 80-100 zł, szału nie robi ale ale coś tam w miarę stabilizuje. Mam założony przed dozownikiem, ale może lepiej byłoby jeden mieć przed z trochę wyższym ciśnieniem, a drugi już za z takim jakie jest zalecane do np. dzwonów. Można podłączać pod tą samą linię system kropelkowy, bo sam tak mam i nie widzę problemów. Każda linia poideł kropelkowych ma jeszcze swój reduktor którym się reguluje docelowe ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

ekoplon 1477 zł/t jedynka

netto oczywiście


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro21    0

Ile można zawołać za gęsine? Gęsi z zeszłego roku, ubite jesienią, chodzi o cenę w detalu..

mam klienta i nie wiem ile powiedzeć za gęsinę..

waga jednej to 3,3kg a druga ok 5 kg.

ile za kg, albo mniej więcej od sztuki??

Proszę o jak najszybszą odpowiedz!

Edytowano przez pedro21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

Ja dostałem ofertę na 1 z Cargila tzn byłego Provimi za 1440 netto, no i pasza w małym worku płatna gotówką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poldaun    0

Zakupię każdą ilość puchu i pierza z gęsi i kaczek. Proszę o kontakt df@poldaun.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

stosuje ktoś z was DEZOSAN WIGOR od amoniaku itp?


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Witam mam takie pytanie mam parę gęsi garbonosych[nie kubańskich] jedno jest biale drugie siwe niosą jajka czasem jedno siedzi na gnieżdzie czasem drugie,czy to normalne?a druga sprawa jak rozróżnić samca od samicy po prostu już glupi jestem nie wiem czy szukać innych ptaków czy tym dać szansę? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj