Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vera    0

Mieszalnie pasz też składają swoje oferty .

Cennik z dnia 24.01.2013 ,cena brutto ,granulat luzem ,termin płatności 14 dni ;

 

- starter 1498 zł / tona

-grower 1370

- finiszer 1298

- koncentrat 20% 2300

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Zadowolony jestem z ogrzewania, przy tych temperaturach jakie były miało jeszcze spory zapas. Kaczki narazie ładnie rosną, jeszcze 2 tyg.

Vera cennik który przedstawiłaś jest z jakiej mieszalni?

Odnośnie negocjowania cen to pojedyńczy hodowca nie ma siły przebicia i musi przystać na proponowana cenę albo nie brać wcale, sam się zastanawiam nad tym aby ten rok sobie odpuścić, jeśli ceny będą niższe od zeszłorocznych a takie zakłady zapowiadają to zysku tu nie widze!Jak sprzedam 100 t ziarna po 900 zł netto a pszenice nawet drożej to na gęsiach przy tych cenach nic nie zarobie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1
Napisano (edytowany)

The He.. na termin, luzem, cena brutto:

1. Kruszonka 1523

2.Granulat 1388

3.Granulat 1318

Z tego co widziałem niektórzy hodowcy sprzedają karmniki, czyli pewnie nie będą się już bawić w gęsi i nie ma co się dziwić :/

Edytowano przez aron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Mówisz o tych białych karmnikach z allegro?? Te są dla gęsi jak i dla kaczek. Ale zdjęcie jest nieaktualne. Teraz są głównie w niebieskim kolorze i troszkę inaczej wykonane. Świetnie się sprawdzają na placu, pasza nie ma prawa zamoknąć. Jeden karmnik na 100-150 ptaków i nie trzeba codziennie dosypywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Czy tak nie ma prawa zamoknąć to można by się spierać... Ale jest to lepsze rozwiązanie niż np koryta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To może przedstawisz patent takiego niezamakającego paśnika bo u mnie jak jest ulewa to pasza zamaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

zakłady nabrały wody w usta w oficjalnych rozmowach z hodowcami odnośnie ceny, ja uzyskałem tylko potwierdzenie że takiej ceny jak w roku poprzednim nie będzie tylko niższa ale jaka nie wiadomo- umowy nie podpisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikorol    3

Może ktoś wie jak jest w Iławie bo z tego co wiem to na pierwszą propozyję ZD hdowcy się nie zgodzili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptys1    0

Ciekawe czy ktoś by chciał robić za darmo a i może dołożyć do własnej pracy?

niechaj--- przemyślą to wszyscy (i Hodowcy.i ZD.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

rozmawiałem z hodowcami z mojej okolicy którzy wstawiają jednorazowo ponad 10 tys. i też nie zdecydowali się na wstawienia, przyjechał dziś znajomy i AMI ma plan na ten rok ubić ok 2 mln gęsi- chyba nałapali jakiś nowych hodowców z innych firm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Kolego z Tarchał rozumiem że hodujesz do Tomaszowa, jakie masz zapisy odnośnie ceny w umowie

 

Kolego z Tarchał rozumiem że hodujesz do Tomaszowa, jakie masz zapisy odnośnie ceny w umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

pierwsze pisklęta po 7,2 zł

 

pierwsze pisklęta po 7,2 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Jakie ceny pisklaka?

jakie ceny paszy 1.

2.

3.

po ile żywiec.

tylko piszcie jakie zakład...

 

Pozdrowienia dla prawdziwych hodowców


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boosky    4

Liczyłem już na różne sposoby, a i tak mi się nie opłaci. ten sezon jest tragiczny dla nas z takimi cenami

Nie wiem co mam robić.......... -_-


... bo wszystko zaczyna się w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar    0

Ma ktoś jakieś doniesienia o cenie za jajko? Ja słyszałem jedynie pogłoskę o 3 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Z tego co ja wiem to 3 zł płacą zaliczkowo a ustalonej ceny na razie nie ma

Boosky doszedłem do takiej samej refleksji i w tym roku nie wstawiam, podpisałem całoroczną umowę z AMI na kaczki pekin, w mojej okolicy dużo hodowców tak zrobiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj