Polecane posty

hodowca0007    0

Witam wszystkich jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumiałość.

Założyłem ten temat gdyż nieznalazłem na forum podobnego.

Mam kilka pytań do hodowców gęsi:

__ Ile 1000 gęśi zje zbża przez okres całego tuczu? Mi sie wydaje że jakieś 10 ton zboża powinno wystarczyć no i na poczatek kupiłbym im jakaś pasze pełno porcjowa tylko jaka i czy 2 tony wystarczy? Więcej paszy niechce kupować bo mam swoje zboże. Czy uchowam 1000 gesi w budynku o powierzchni 60 metrów kwadratowych ( napewno nie do końca tuczu tylko przez pierwsze pare tygodni aż bede je mógł wypuścić na pole ) jeśli tak to ile dni ich mam tam trzymać? Od ilu dni gęsi moge wypuszczać na pole?

__ Jakie karmidła i poidła polecacie na pole i do budynku, jakie są najlepsze żeby ich zaraz gęsi niezjadły? Czy dla 1000 gęsi wystarczy 10 - 20 arów wybiegu?

__ Mam jeszcze taki problem czy gęsiom sie nic niestanie jak je po odchowaniu w budynku przez okres np. miesiąca przewioze na wybieg tak ok. 500 metrów ponieważ mam mały ogród i niemoge ich wypóścić zaraz za odchowywalnią.

__ Dam rade wychować rocznie 2 tyś gęsi na 6 ha ?

Przepraszam że tyle pytań.

A i prosze mi niepisać ze sie nieopłaci hować gęsi bo to bzdura sam sobie policzyłem ze na 1000 gęsi zarobie jakieś 10 tyś ponieważ jeśli kupie pisklęta to dam około 7 tyś. Na początek musze kupić pewnie jakieś 2 tony paszy pełnoporcjowej to 2 tyś musze dać żeby szybciej mi rosły a jak zjedzą pasze ta będe karmił je swoim zbożem. Doliczam do tego paliwo 1 tyś, prąd woda 2 tyś jakieś lekarstwa witaminy 2 tyś nielicze skubania bo tego niezamierzam robić. A za gęsi jak dostane nawet po 5zł za kg to mam 25 tyś i jestem na plusie 10 tyś. :)

Wielkie dzięki za odpowiedzi na moje pytania.

To są tylko moje obliczenia wiec jeśli sie myle to mnie poprawcie. :D

 

 

 

 

zależy jakie gęsi dostanie jak więcej dostanie gąsiorów tym lepiej cena gęsi około 10 złotych kupisz 1200 zostanie ci bez pomorów i chorób jakieś 1000 wyjdą ci po 6-6,5 kg może 7 ale to trzeba dłużnej chować najlepiej jest je wsiąść na 2 raz czyli maj /kwiecień najlepiej płacąc w tedy jak się sprzedaje leki pasza ale za gęsi dostaniesz 60 tys pisklęta kosztują 10 no i pasza ze swojego gospodarstwa plus trochę kupionej jakieś 20t samego owsa lub 15-10 owsa 8-7 pszenżyta ale to zależny jakie pasze dajesz zielonki i słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Witam. Szukam hodowców którzy dostali w tym sezonie zainfekowane pisklęta gęsi grzybcią z wylęgarni Mały Klincz. Kogokolwiek proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conan    4

Super sprawa,można zrobić samemu,trochę czasu i kasiory,ale i prasa musi być z rotorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystko za piękne,by było prawdziwe,realia są całkiem odmienne.

Wiem że nic nie przyjdzie na zawołanie ale od czegos trzeba zacząć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Jakie jest przeciętne całkowite spozycie paszy przez gęś brojler, i jaką wagę można uzyskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

Jakie jest przeciętne całkowite spozycie paszy przez gęś brojler, i jaką wagę można uzyskać?

 

Witam proszę o radę posiadam kilka sztuk gesi owsianych mimo że mają oko 6 mc są lekkie

mają stały dostęp do jedzenia owies,śruta,jęczmień,przenica ładnie jedzą ale i tak są lekkie prosze o opinie

z góry dziękóje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin6430    0

panowie gdzie można kupić pisklęta, i gdzie można sprzedać i w jakiej cenie

 

witam mam kilka pytań gdzie można kupić pisklęta i gzie można sprzedać i w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imagine    0

Doszły mnie słuchy że sezon 2013 szykuje się nie zbyt dobry na wstaw gęsi. Podobno w magazynach ma zostać około 20% gęsiny ze względu na brak porozumienia z odbiorcami z zachodu. Dodatkowo cena na gęsi wstawiane w marcu ma się wahać w granicach 8 zł co przy cenach zbóż ma być po prostu jedną wielką stratą... czy ktoś mógłby się na ten temat wypowiedzieć? Czy wstawienie mniejszej ilości lub wstawienie w maju lub lipcu mogło by mieć lepsze szanse na sensowną hodowlę w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Witam doradzi mi ktoś jakie zrobić ogrzewanie dla gęśnika zastanawiam, sie nad nagrzewnicami wodnymi co o tm myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1980    2

Panowie, jak wygląda sytuacja z gęsią reprodukcyjną, do tej pory mieliśmy tylko tucz. W tej chwili zakład namawia nas na ten pierwszy kierunek produkcji, tylko, że ja do końca nie jestem przekonany do tego. Panowie pomózcie, żeby nie wdepnąć w niepotrzebne koszty, najlepiej niech się wypowiedzą Ci co mają taki kierunek. Kierownik zakłądu oczywiście sytuację przedstawił obiecującą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

To może powiedz co ci naopowiadał a osoby zorientowane w temacie do tego się odniosą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Odnośnie ogrzewania sam obecnie montuje ogrzewanie na nagrzewnice wodne, znajomoi mają i sobie chwalą dużą zaleta jest równomierny rozkład temperatury oraz mniejsze zużycie opału w stosunku do tradycyjnego ogrzewania.Załóż nagrzewnice leo agro żadziej sie zapychają niż volcano ale są też odnich droższe.

Podobno cena piskląt na obecny sezon ma być w granicach 8zł, a w magazynach pozostały głównie piersi gęsie, poprostu tego Niemcy nie chcieli nawet po obniżonej cenie a reszta poszła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Ja na 300 m2 mam razem około 100kw w 3 nagrzewnicach. Nawet chyba trochę mniej. Obiekt jest dobrze docieplony. Jak na razie sprawuje się ten system bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POL1    28

Panowie jaka jest różnica w smaku między gęsią a łabędziem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

Taka sama jak między nutrią a lisem :) . Gęś jest bardzo dobra i zdrowa. Eh... ciągle się uczę gotować - muszę dorównać żonie.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Właśnie takie jak znalazleś na allegro. Dużo zależy jak ciepło masz wykonany kurnik- ściany, drzwi, okna, sufit itp. przy tym metrażu i wysokości cztery nagrzewnice leo rozmieszczone równomiernie powinny mieć jeszcze lekki zapas i mozesz je wtedy puścic na trzecim biegu, budynek będzie wygrzany a ruch powietrza napewno nie będzie przeszkadzał gęsiom, można zawiesić je bliżej sufitu i odczucie wiatru na sciółce też będzie mniejsze- generalnie nie ma sie tym zabardzo co przejmować tego typu nagrzewnice ma wiele osób i ogladałem je podczas pracy i nie zauważyłem aby wentylator przeszkadzał gęsiom czy kaczkom, ja mam zamontowane trzy metry od posadzki i pól metra od sufitu- nie może być mniej aby zapewnic prawidłowy obieg powietrza w pomieszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aron    1

4 nagrzewnice na budynek 480 m2 o wyskokości 5 metrów to daje 2250 metrów sześciennych tak. Czyli można by powiedzieć ze jedna taka nagrzewnica starcza na 550 metrów sześciennych budynku. Bo właśnie liczy sie w metrach sześciennych czy kwadratowych bo nie jestem w temacie. A podobają mi sie te nagrzewnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Stef3 a możesz mi doradzić jakie zastosować okna i jak rozwiązać problem z wentylacją, założyć coś w otwory ścienne czy kominy dachowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry ile sztuk gęsi lub kaczek mógłbym trzymać w budynku o wymiarach 15m na 35m (450m2)?
    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez Ezekiel
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy opłaca się hodować 15 loch, zakładając, że w ciągu roku otrzymał bym od nich 200 tuczników? Pasze jestem w stanie wyprodukować ze swojego zboża. I czy w dzisiejszych czasach da się utrzymać z hodowli trzody na tak małą skale? 
    • Przez Piotrrak
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się czy jakaś firma oferuje tucz kontraktowy na gęsi? Chodzi mi o tucz na zasadzie że firma dostarcza pisklęta i pasze a my mamy je odchować.
    • Przez jankes84
      Witam serdecznie. Mam pytanie do forumowiczów a mianowicie  chodzi mi o  odpowiedź na pytanie przy jakiej ilości kur niosek można z tego zyć. Proszę o odpowiedzi osób które siedzą w tym temacie a nie gimnazjum w stylu mój kuzyn ma 100 kur i zarabia po 5 tys zł.chodzi mi o hodowle na poziomie do 1000 szt. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj