Skocz do zawartości
inginio

Renault 551.4 awaria podnośnika.

Polecane posty

inginio    0

Witam. Mam renault 551.4. Ma usterke podnośnika z którą przyjechał z zachodu. Podnośnik od razu po odpaleniu traktora cały czas podnosi. Nie reaguje na dźwignie. Zdejmowałem go i sprawdziłem że wszystkie ciegna są na swoim miejscu i wizualnie wygląda to dobrze. Więc usterka leży raczej w rozdzielaczu który raczej nie przełącza kierunków przepływu oleju lub ewentualnie wymaga regulacji. Pomoże ktoś? Będę wdzięczny.

Wojtek987    61

Wnioskuje po opisie że to podnośnik sterowany mechanicznie. Skoro tak to ja bym nie stawiał na rozdzielacz, rozdzielacz to prosta budowa, nie ma się co psuć, jedynie to może się wytrzeć i przepuszcza olej powodując opadanie ramion. Jeśli podnośnik jest sterowany przez tylko jeden rozdzielacz (nie jak w przeklętym MTZ) tylko jak np w C360 to stawiał bym że te dzwignie źle ustawiają pozycje rozdzielacza (tego suwaka) a to żeby sprawdzić trzeba się dobrze wgłębić. Sprawdź czy są wszędzie zabezpieczenia i czy na sucho (bez ciśnienia oleju) przesuwa się rozdzielacz.

inginio    0

Jutro zdejmuje podnośnik jeszcze raz i demontuje rozdzielacz. Podepne pod niego sprężone powietrze i sprawdze manualnie czy zamyka i otwiera oraz czy zmienia kierunki przepływu oleju wtedy będę miał pewność czy to on czy nie.

Wiadomość z agroFakt.pl

kilonek    0

ja z koleji zakupiłem renault 651 i tez mam mały problem z podnośnikiem

małe cięzary podnosci

z koleji ponad tone to podniesie troszeczke i dalej niechce co z tym fantem zrobic

renia555    0

Witam.Mam taki problem z podnosnikiem ze wyjechalem na pole z kosiarka po skonczeniu pracy i po powrocie do domu podnosnik  nie chce sie opuscic.Moj ciagnik to renault 9514.Moze cos  ktos doradzi.

Renault145    3

zaciał się zawór w rozdzielaczu który znajduje się pod kabina. jak masz siłownik pomocniczy to zrób w nim przelew i podłącz do gniazda od wywrotu rozwiązanie doraźne ale skuteczne było opisywane na af. i trzeba szykować się do regeneracji rozdzielacza koszt do 1000zł

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marioc14
      Witam
      Jestem zainteresowany zakupem ciągnika renault nectra
       https://www.otomoto.pl/oferta/renault-155-54-nectra-ID6zaIWR.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=olx#xtor=SEC-8
      Prosze o opinie użytkowników
      Pozdrawiam
    • Przez klocek1231
      Witam, to mój pierwszy post.
      Chciałbym się doradzcic szczególnie osób które miały do czynienia z ciągnikami w temacie. Otóż Posiadam gospodarstwo 20ha i szukam jakiegos używanego ciągnika. Oglądałem ostatnio Renault Aresa 556RX z 2003r. oraz MC Cormick MC115. Obydwa ciągniki są 4-cylindrowe i zwrotne, czegoś takiego szukam. Nie interesuje mnie praca przy turze. Tylko orka, uprawa i siewy. CIągnik ma pracować przy pługu AGROMASZ PO4 na zabezp. kołkowym o szerokości orki od:35 do 50cm na korpus. Posiadam głównie glebę 4 klasy, w tym 3ha III klasy. DO tej pory wszystko obrabiałem ciągnikiem URSUS 3512 + pług 3 skibowy BOMET. Na tym kawałku trzeciej klasy musiałem czasem orać na 2 skiby (zalezy jakie warunki).
      Który ciągnik byście polecili, biorąc pod uwagę pracę przy tym pługu, spalanie, żywotnosć podzespołów, oraz koszty utrzymania i serwisowania?
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez WiktorGorzaa
      #Renault 110.54 1998r tx
      Ciągnik ma kilka wad co może być przyczyną? 
      -zmiana z 2-1 pólbieg jest płynne ale słychać lekkie pukniecie 
      -biegi wchodzą ciężko 
      -rewers elektro hydrauliczny na zimnym przy zmianie kierunku jazdy słychać lekki trzask pukanie, czasem na ciepłym też się zdarza ale rzadko 
      PROSZĘ O POMOC POZDRAWIAM 
    • Przez kingkenny131092
      Witam, zakupiłem własnie ciągnik Renault Ares 825 z 2000r , i chciałbym prosić bardziej obeznanych uzytkowników ciągników Renault o pomoc w nauce obsługi tego ciągnika. Może jesteście w stanie dac mi jakies wskazówki co do użytkowania , eksploatacji czy serwisowania tego ciągnika?
    • Przez killler89
      witam. mam takie pytanko czy wkład filtra paliwa w Renault 95.14 MWM(chodzi mi o ten filtr z lewej strony ten ze szklanym denkiem) jest taki sam i pasuje od 3p /mf 255 ?z góry dziekuje za odpowiedzi