Zaloguj się, aby obserwować  
keram7719

Pielęgnacja zalesień

Polecane posty

keram7719    1

W jaki sposób sobie radzicie z wykaszaniem zalesień?

Ja mam 1,85 ha świeżego zalesienia i mam kłopot z wykaszaniem. O ile nie ma problemu tam gdzie jest modrzew, bo drzewka są duże i mają spore odstępy (można nawet ciągnikiem wjechać) to jest problem z sosną i dębem bo są małe sadzonki (jednoroczne) sadzone na przemian w odstępach 1,5 x 1,2 m.

W tym roku to wynająłem ludzi i mi to wydeptywali. Jest jeszcze pomysł z wpadnięciem w plantację z kosami spalinowymi, ale boję się, że w tej trawie to wytną i sadzonki a do tego 1,85 ha kosą spalinową wyciąć między drzewkami to też potrwa.

Może jakoś chemicznie?

Myślałem nad kosiarką samojezdną ale nie mieści się w międzyrzędziach a do tego boję się, że wykończyła by się na nierównościach - bo sadzone jest to za specjalnie zmodyfikowanym pługiem.


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
W jaki sposób sobie radzicie z wykaszaniem zalesień?

Ja mam 1,85 ha świeżego zalesienia i mam kłopot z wykaszaniem. O ile nie ma problemu tam gdzie jest modrzew, bo drzewka są duże i mają spore odstępy (można nawet ciągnikiem wjechać) to jest problem z sosną i dębem bo są małe sadzonki (jednoroczne) sadzone na przemian w odstępach 1,5 x 1,2 m.

W tym roku to wynająłem ludzi i mi to wydeptywali. Jest jeszcze pomysł z wpadnięciem w plantację z kosami spalinowymi, ale boję się, że w tej trawie to wytną i sadzonki a do tego 1,85 ha kosą spalinową wyciąć między drzewkami to też potrwa.

Może jakoś chemicznie?

Myślałem nad kosiarką samojezdną ale nie mieści się w międzyrzędziach a do tego boję się, że wykończyła by się na nierównościach - bo sadzone jest to za specjalnie zmodyfikowanym pługiem.

może Cię nie zrozumiałem,ale czy chcesz powiedzieć,że te>wydeptywanie<pójdzie szybciej,od wykaszania kosą spalinową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

ja na praktykach chodzę z kosą spalinową i ładnie się wszystko usówa. wiadomo czasami wypadnie jakaś sadzonka ale jak sie jest ostrożnym to jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1
może Cię nie zrozumiałem,ale czy chcesz powiedzieć,że te>wydeptywanie<pójdzie szybciej,od wykaszania kosą spalinową?

Nie tyle szybciej, ale bezpieczniej dla sadzonek - wiesz jak małe są jednoroczne dąbki?

Sąsiad obok wykaszał i masakra .... a przy takiej rozsadzie jak u mnie 1,5 x 1,2 m jak co ileś wypadnie sadzonka to masakra (trzeba jeszcze pamiętać o naturalnych wypadnięciach).


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Nie tyle szybciej, ale bezpieczniej dla sadzonek - wiesz jak małe są jednoroczne dąbki?

Sąsiad obok wykaszał i masakra .... a przy takiej rozsadzie jak u mnie 1,5 x 1,2 m jak co ileś wypadnie sadzonka to masakra (trzeba jeszcze pamiętać o naturalnych wypadnięciach).

wiem,też mam las.Ale sadzonki dębu dostałem trzyletnie.Nie unikniesz,przynajmniej na początku takich strat przy koszeniu.Szczególnie boli,jak zahaczysz o dorodny modrzew. :angry: .Ja zrobiłem sobie małą uprawę własnych sadzonek,i z niej uzupełniam ubytki.Zresztą akurat dębom trawa i chwasty zbytnio nie przeszkadzają we wzroście.Jak trochę zostanie niewykoszone ,to żadna tragedia.Gorzej z sosną.A modrzewie moment i wystrzelą w górę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fish71    0
A oto to zalesienie fotki z dzisiaj.

Te drobne pędy między sosenkami to dąbki, modrzewie są daleko z tyłu więc praktycznie nie widoczne.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11977..._218_138341.jpg

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/11977...2_218_77619.jpg

 

Witaj !

Muszę przyznać że ładny masz ten las. A jak to wygląda teraz ? Pewnie juższumi nawet. :blink: Mam nadzieję że robale go oszczędziły. A własnie czy liczyłeś pędraki przed sadzeniem ?

Przymierzam się do zalesienia i zastanawiam się na co zwrócić szczególną uwagę. Czy możesz mi coś podpowiedzieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj