Polecane posty

7891Firefox    53

budując oborę wolnostanowiskową na jaki typ hali warto się zdecydować? Bardzo popularna jest rybia ość, ale są również inne. Jaki typ na na jakie stado, jakie koszta? jakie firmy polecacie ? Jakie wyposarzenie hali? może ma ktoś u siebie nietypowe rozwiązania bądź doświadczenie w użytkowaniu? na co watro zwrócic uwagę, wady zalety, czyli wszystko o halach

 

Planując oborę chciałabym jak najwięcej się dowiedzieć w tym temacie, a jeśli jest już taki wątek na Forum to proszę moderatora o usunięcie bądź przeniesienie.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

do 50 sztuk polecalbym rybia osc 2x4 lub 2x5 ale juz powyzej zastanowiłbym sie nad autotandemem 2x4.

 

Koniecznie z systemem zarzadzania stadem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

do 50 sztuk polecalbym rybia osc 2x4 lub 2x5 ale juz powyzej zastanowiłbym sie nad autotandemem 2x4.

 

Koniecznie z systemem zarzadzania stadem

 

jak to wygląda? wyniki udoju jak mi samo rejestruje to przesyła do jakiegoś komputera? są różne programy, zootechnik, obora, ale nie wiem czy o to chodzi.

 

interesuje mnie też taki system automatycznego dodajania, że udajacze same się zdejmują, na czym to polega i czy to jest bardzo drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

4 lata temu płaciłem za doposazenie hali udojowej z pomiarem mleka ICAR (to wazne) + 2 stacje żywienia 135 tys netto

 

ale zostało ze starej hali wygrodzenie, pompa i myjka

 

mysle ze teraz koszt samej hali to około 200 netto leciutko na metatronach P21, i takie bym Ci polecił.

 

Nie daj sie wkrecic w zadne wpisywanie reczne sztuk. Musza byc bramki rozpoznajace i auto zamykanie

 

Tak wszystko splywa i zczytuje sie na kompa. Czyli wchodzi krowa i jest cos takiego jak tu:

 

https://picasaweb.google.com/117705908698092101715/January202013#5835631440616783186

 

Pokazuje Ci jaka to sztuka, ile powinna miec mleka, czy za szybko oddaje czy za wolno (jakby wykrywanie stanow zapalnych).

 

Całość info splywa do kompa i on zapisuje. Tak samo nie pozwala Ci wydoic sztuki jesli zaznaczysz antybiotyk


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53
Napisano (edytowany)

no właśnie Kolego statek na zdjęciach masz te udajacze samozdejmujące się, powiedz mi jak to jest, czy udajacze się zdejmują jak już nie odczyta przepływu mleka czy każda krowa ma swoją wydajność ustawioną i wg niej są zdejmowane, czyli ma dać tyle i koniec udoju, bo naprawdę różne rzeczy słyszałam o tym, ale to przeważnie tacy gadali co nie mieli z tym nic do czynienia.

 

Druga sprawa jaką chciałabym Cię zapytać to jak radzić sobie z nieczystościami na hali bo wiadomo przecież że krowie nie zawiążemy na supeł "tylnych otworów" delikatnie mówiąc, i prędzej czy później będzie taka co wejdzie i narobi, nasiusia, i co z tym? jakieś odpływy, kratki ściekowe? oddzielne szambo? a o biegunce już nie wspomnę, to chyba w płaszczu przeciwdeszczowym trzebaby doić

 

jeszcze jedno, czy jak krowy mają nierówne ćwiartki, np. po zapaleniu, albo genetycznie tylne obwisłe a przednie ćwiartki podkasane, to czy taki system automatycznego zdejmowania nie zaszkodziłby mućkom. Pozdrawiam

Edytowano przez 7891Firefox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam nale 2x4z samosciagaczami i automatycznym masażem. Samosciągacze działaja na zasadzie przepływu mleka jesli mleko nie płynie przez jakis czas to aparat jest odciągany oczywiście mozna ustawic minimalny czas doju i takie tam. Ja za swoją hale zapłaciłem 79tys. firmy euromilk wszystko jest z inter pulsa tylko nazywa sie inaczej bo oficialnie nie działaja oni w PL a dostarczaja czesci do robotów LELY i nie widze sansu pchac sie w GEA czy cos droższego mam juz rok i jak narazie zero problemów sa 2 lata gwarancji. Jesli teraz bym robił to tez rybia ośc tylko ze bok w bok z szybkim wyjściem autotandem to totalna głupota duży koszt i dużo chodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

auto tandem jest bardzo dobrym rozwiazanie powyzej 50 krow. Podstawowym plusem jest zniwelowanie roznicy w czasie dojenia pomiedzy krowami.

W rybiej osci czy bok w bok wsadzasz 5 szt i jedna doji sie 12 minut (a mam jedna co 18min) i te 4 inne czekaja az tamta sie wydoi, a ja stoje i czekam. A w autotandemie non stop dojarz ma zajecie. 1 zagania a drugi doji. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

 

Ale w tej cenie nie miales stacji paszowych? Masz wglad do systemu zarzadzania czy cos takiego? jak wyglada urzadzenie podczas doju? Masz pomiar ilości mleka?

 

Co do tego czy szkodzi. Nie zauwazylem zadnych problemow jesli chodzi o zdejmowanie bo jest tak ze najpier odcina podcisnienie i potem sciaga aparat zaczepiony za silownik.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/270317-metatron-p21-westfalia-hala/

 

tak wyglada przy kazdej krowie.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Ja jestem całkiem innego zdania w auto-tandem masz duzo większe odstepy miedzy krowami pewnie lepiej niz 2 metry a w bok w bok 70-80cm a to sie nazbiera i ile mniej miejsca zajmuje.No własne jest potrzebna druga osoba do zaganiania bo co krowa to trzeba zaganiac zeby było szybciej niz na normalnej a jak doi jedna osoba to co za kazdym razem z hali wychodzic zeby zagnać a tak moze doic jedna osoba bez problemu u mnie tak jest 50krów doje 1godzine 30minut. Co za problem w cenie auto-tandemu 2x4 ma 2x7 na zwykłej hali a za nim umyjesz i podłączysz te krowy wgonisz nastepne to druga strona juz prawie sie wydoi wtedy zasklepiasz i prawie nie ma czasu na stanie. No fakt tez mam takie sztuki co długo sie doją to zawsze podłączam je w pierwszej kolejności i tez trzeba czekac ale pewnie na takiej 2x7 bym nie czekał no chyba ze trafiła by sie sztuka powyżej 10 mintu ale to pojedyncze sztuki.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dlatego napisalem ze autotandem oplaca sie powyzej 50 szt:) do 50 wystarczy rybia osc. Ja doje teraz 65 i mam w stadzie 5 sztuk ktore staram sie wgonic ze soba aby stracic tylko czas na jednej 5-tce. A nie na np 4. Na kazdej strac po 5 minut i juz masz 20 minut. A maja 100 sztuk czas moze sie wydluzyc o ponad pol godziny. A dojac 100 szt i tak potrzebne sa dwie osoby.


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ile czasu doisz bo masz chyba 2x5 tak?? Widziałem jak doi sie na autotandemie i jakos mi sie to nie widzi za duzo tam tych bramek pneumatycznych do popsucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel_TS    0

wiosną zamierzam budować halę rybia ość 2x4,ma mieć pomiar mleka,samościągacze no i żebym mógł ewentualnie podłączyć pod stację żywienia. był u mnie człowiek który tym się zajmuje i powiedział że koszt będzie w granicach 40-45 tyś brutto. elementy niektóre używane. i moje pytanie brzmi, czy jest to cena rozsądna? dodam że budynek przygotuję sam a oni dołożą posadzki żywiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

cena jest moim zdaniem troche za niska, podejrzewam ze wiekszosc elementow jest uzywana, a jakiej to firmy? Bo systemow zarzadzania stadem nie jest za wiele de laval, Gea, Sac, i chyba stranko.

 

tu dzis nagralem filmik jak zdejmuje na mojej hali

 

https://docs.google.com/file/d/0BwKYXQT7_gm6RTBJMzNaekdLRUE/edit?usp=sharing


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

cena jest moim zdaniem troche za niska, podejrzewam ze wiekszosc elementow jest uzywana, a jakiej to firmy? Bo systemow zarzadzania stadem nie jest za wiele de laval, Gea, Sac, i chyba stranko.

 

 

W Polsce jest jeszcze dostepny Afimilk z halami Fullwood.Bawilem sie troche wersja demo.Jak dla mnie bomba.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macinol    0

Hej. Mnie interesuje hala udojowa autotandem 2x3+1 lub 2x3 z systemem zarządzania stadem i karmnikami. GEA lub Delaval tylko sparwdzone firmy mnie interesują. Zna ktoś jakieś szczegóły. Szczególnie cana by mnie interesowała. Ewentualnie porównanie z halami rybia ość 2x4 i 2x5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hej. Mnie interesuje hala udojowa autotandem 2x3+1 lub 2x3 z systemem zarządzania stadem i karmnikami. GEA lub Delaval tylko sparwdzone firmy mnie interesują. Zna ktoś jakieś szczegóły. Szczególnie cana by mnie interesowała. Ewentualnie porównanie z halami rybia ość 2x4 i 2x5.

Chodzi ci o karmienie na hali ?? Jesli tak to nie bierz tego bo krowy nie beda chciały wychodzic z hali i zasr**a wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapsel_TS    0

cena jest moim zdaniem troche za niska, podejrzewam ze wiekszosc elementow jest uzywana, a jakiej to firmy? Bo systemow zarzadzania stadem nie jest za wiele de laval, Gea, Sac, i chyba stranko.

 

tu dzis nagralem filmik jak zdejmuje na mojej hali

 

https://docs.google....dit?usp=sharing

 

Jest to westfalia. a powiedz mi Statek, które elementy powinny być nowe? Bo wiadomo wygrodzenie może być używane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Chodzi ci o karmienie na hali ?? Jesli tak to nie bierz tego bo krowy nie beda chciały wychodzic z hali i zasr**a wszystko.

 

nie zgodze sie wogole. Mialem wczesniej stara hale i dokarmianie bylo z karminikow. Maks 3kg na raz na glowe. I powiem Wam ze w trakcie doju zjadaly co trzeba i wychodziły bez problemu. Moje krowy w tej chwili maja cos w glowie ze jak wlaczam dojarke i zaczynam zganiac to sr**a przed hala. Naprawde niewiele sprzatania.

 

Elementy które powinny być nowe to:

 

oczywiscie metatatrony, bramki i siłowniki, pulsatory, bramki zczytujace, moduły zbierajace info z urzadzen i "przerabiajace" sygnal do kompa, rury mleczne tez bo trzeba wiercić nowe otwory na pomiary mleka


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewy85    1

Witam. czy ktoś z Was ma na posadzce w hali udojowej maty gumowe?

pytam bo u siebie w hali planowałem zrobić posadzke zywiczną ale okazało sie ze panowie budowlanicy zawalili sprawe przy wylewaniu posadzki trzeba sporo poprawic zeby zrobić dobre spadki i tu rodzi sie problem bo po taki łataniu potem moze posadzka z zywicy odchodzić i ogólnie kazdy mi odradza ten rodzaj posadzki. gosć z delavala namawia mnie na maty gumowe ale u mnie w okolicy nikty tego nie ma i nie wiem jak taki rodzaj posadzki sie sprawuje.

Co sądzicie o tym pomoysle z matami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SIEWCA
      Jak u Was z tym problemem? Czy obsługujący waszą oborę weterynarz radzi sobie ze zdiagnozowaniem i leczeniem operacyjnym?
      Czy leczy skutecznie? W mojej oborze były 4 takie przypadki i wszystkie interwencje chirurgiczne były trafne i skuteczne.
      Jak macie pytania to chętnie odpowiem.
    • Przez Darek578
      Witam jestem poczatkującym gospodarzem i w najbliższym czasie musze wybudować jakiś budynek do składowania maszyn i skrzyniopalet. Wymiary to 20x17 , wysokość ok 9m i jedna brama wjazdowa. Myślałem o hali z płyty obornickiej i podłodze z durobetonu , ktoś może już przerabiał ten temat i wie jakie to koszta w przyblizeniu , nie byłem jeszcze u żadnego wykonawcy.
       
      Dzieki za wszelkie propozycje i podpowiedzi.
    • Przez Famer21
      Panowie ma ktoś jakąś stronę z której można dowiedzieć się wszystkich podstawowych informacji odnośnie uprawy i pielęgnacji rzepaku? Przejżałem wiele stron i ta:
      http://www.kws.pl/aw/KWS/poland/Produkty/~zun/Rzepak/
      czy ma zawarte większość informacji, które powinno się wiedzieć? Czy może jest jakaś inna z której większość korzysta?
    • Przez Pawelsne
      Pytanie dla osób posiadających Roboty lub interesujący się tym.
      Co sądzicie o tych dwóch firmach i której firmy Roboty lepiej funkcjonują ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj