Skocz do zawartości
HubertNH

Ekologiczne żywienie trzody chlewnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DamianO1996    2

Jęczmień, żyto, pomyje i jakaś roślina białkowa, byle nie soja, może być makuch rzepakowy, a najlepiej jakaś coś z własnej uprawy, np. bobik, peluszka, wyka lub łubin.

Wiadomość z agroFakt.pl

Vladoo1    9

Soja jest GMO a nasze łubiny nie :P ja zastepuje soje łubinem i nie zauważyłem spadku przyrostów a taniej wychodzi i jakie stanowisko po łubinie :) i moje świnie są ekologiczne szkoda ze na skupie nikt tego nie docenia ;-)

Edytowano przez Vladoo1

lukaczmarek    265

jak ktoś chce to znajdzie ale pomijając fakt czy jest ona gmo czy nie to skład ma taki sam i ja nie widzę przeciwwskazań do stosowania takiej soi w ekologicznym zywieniu

DamianO1996    2

O nie, w ekologicznym żywieniu nie wolno stosować roślin GMO, dlatego, że wpływ organizmów GMO na zdrowie człowieka nie jest do końca znany. Dla przykładu szczury karmione soją GMO były w 4 pokoleniu bezpłodne, a tym co były karmione zwykłą nic nie było. A u nas o soje niemodyfikowaną jest ciężko, gdyż do nas jest przywożona wielkimi statkami śruta sojowa tylko modyfikowana.

eco-e    4

Soja jest podstawowym źródłem białka w większości hodowli ekologicznych prowadzonych na serio. Zapotrzebowanie na soję organiczną stale rośnie. Rolnicy w Polsce powinni jak najbardziej zainteresować się uprawą soi.

DamianO1996    2

Niedługo będą uprawiać. Poczekać, aż wyhodują odmiany o krótszym okresie wegetacji. Kukurydza kilkadziesiąt lat temu też wydawała się rośliną ciepłolubną nie przystosowaną do klimatu Polski, a teraz ile jej jest!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się