Marcin349

Rodziny wielodzietne?

Polecane posty

Marcin349    26

jak to u was z tym jest, jaka jest wasza opinia na model takiej rodziny? W jakiej rodzinie się wychowaliście, czy licznej czy jesteście jedynakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal97rolnik    480

Ja mam brata 2 lata młodszego ;) . Jak ja będę zakładał rodzinę za kilka lat to nie chcę aby była sytuacja że moje dziecko jest jedynakiem :) Uważam że model rodziny 2+1+pies jest teraz często popularny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

ja jestem jedynakiem. Plus tego że jesteś jedynakiem to NIE MUSISZ SIĘ Z NIKIM DZIELIĆ, więc wszystko dla Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr91    0

Wszystko ma plusy i minusy ;) Ja mam trójkę rodzeństwa :) jednym z plusów jest np. to, że w przyszłości zawsze będziesz miał się do kogo zwrócić w trudnych chwilach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Ja ma brata starszego i jest spoko. Koniu minusem bycia jedynakiem jest to, ze nie masz sie z kim robotą dzielic :)


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacper1204    4

Ja mam 3 braci i 2 siostry starsi oczywiście :) w domu zostałem sam z rodzicami ale zawsze jest wesoło jak wszyscy przyjadą a bycie jedynakiem każdy ma swoje zdanie ale dla mnie to kijowe nie masz sie kogo poradzić a jak masz rodzeństwo to zawsze się coś wymodzi :)

Edytowano przez Kacper1204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

Ja mam brata i siostrę starszych i to sporo (na szczęście już na swoim), nie ukrywam wolałbym tak jak @koniu, wszystko sobie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juka    4

ja mam starszego brata i siostre :D

Edytowano przez juka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ja mam tylko młodszą siostrę... i powiem wam, że to ma plusy i minusy... minusem jest to, że muszę sam robić w gospodarstwie... a plusem ,ze gospodarstwem nie bede się dzielił... ;) a tak to jestem zwolennikiem modelu 2+2 :)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KetsoK    3

Ja ma starszego brata i młodsze siostrę. Pomocy z ich strony nigdy nie ma bo wszyscy się porozjeżdżali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Ja mam młodszego brat... plusy- chyba nie widzę :P

minusy - wiele m.in gospodarka na niego :P

 

A tak na poważnie żyję się nam raz lepiej raz gorzej i ogólnie jest ok. Lecz na przyszłość szkoda że mam tylko brata bo tak nudno będzie...

Mój tato ma 9 rodzeństwa, np. święta to okres gdy w jeden dzień zwala się ok 40-60 osób i jest zaje****, zawsze troche męczące ale fajnie jak tak cała rodzinka się zjeżdża, mam sporo kuzynostwa w różnym wieku od lat 15 do 45 :) i z każdym jest dobry kontakt :)

Mam świadomość że kiedyś będzie nudno, w szczególności że chłopak (w przyszłości mąż) jest jedynakiem i cała jego najbliższa rodzina to maks 14 osób. Ale na szczęście mam kontakt z kuzynostwem i będe z nimi kontakt utrzymywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Mam styczność z kilkoma rodzinami 7-9 dzieci. I nie zazdroszczę, po pierwsze brak normalnego dzieciństwa/młodości- starsi zajmują się młodszymi, dziewczynki piorą, gotują itp zamiast uczyć się, bawić i odpoczywać. Po drugie praktycznie zerowy start w dorosłość, wszystko muszą zaczynać od zera, często po szkole średniej idą do byle jakiej pracy żeby "rodzinie było lżej" . Nie te czasy na wielodzietność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

moja babcia miała 6 dzieci i na starość nie ma kto się nią zająć a ja mam jedną siostrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Nie wiesz jak to jest? Matka wykarmiła 6cioro dzieci a 6cioro dzieci nie może wyżywić jednej matki. Tak to już jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

Ja od zawsze chciałem mieć własne ha i powiedziałem ojcu że niech kasęszykuje. Siostra do dziś ostro na nie. Ale ja mam własne duże ha a ona zarabia 1/100 tego co ja i jesze mówi że jestem idiotą. Poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwiol    2

Ja mam dwóch braci. Starszy ma 2 córki i syna, młodszy córkę i syna, ja dwie córki. Dom pełen studentów albo małych zbójów to jest to !!

Żałuję ...że nie mam trzeciego dziecka , Allach nie dali;)

 

Gospodarzy brat- jest najlepszy z nas w rolnictwie i tak ma być.

 

Na podanie szklanki wody nie ma recepty- można być samotnym wśród tłumu ludzi i otoczonym miłością w odosobnieniu- mała przewrotność ludzkich losów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Rodzina wielodzietna to jest prawdziwe bogactwo, a nie jak sądzą niektórzy że 2 + 1 lub 2+ piesek lub 2+ kotek.


Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

jak nie ma dzieci, to ludzie wytykają palcami, że nie mogą, albo nie chcą. Jak Znowu jest 3-4 dzieci - to powiedzą, że " rozmnażają się jak króliki " i traktują jak patologia. Ja na razie mam jedną córkę i chcę więcej. Dziecko to Boży dar i nasza przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja mam dwie córcie.

 

W odniesieniu do kolegi @wdaniel w radiu słyszałem że dzisiejszy model rodziny to 2+1 i te 1 to nie koniecznie dziecko może być pies, 2+2 to rodzina wielodzietna a jeżeli więcej niż 2 to patologia ( w żadnym wypadku nie chcę nikogo urazić). Nas jest dwoje zaś u żony sześcioro i zapewne cześć wie jakie są super spotkania rodzinne jak wszyscy się zjadą.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

ja bym patologią nazwał tych, co dzieci nie mają, albo zamiast dzieci to kota czy psa mają. Ja mam tylko brata, bo miałbym jeszcze 2 braci, lecz jednego mama poroniła, a drugi zmarł na drugi dzień po narodzinach. Mam 2 szwagierki i 3 szwagrów, z czego najmłodsza szwagierka ma 12 lat. Moja mama była jedynaczką, lecz babcia miała 12 rodzeństwa. Najlepsze były zawsze urodziny prababci, jak wszyscy się pozjeżdżali ze swoimi dziećmi, a jak zmarła, to miała 101lat i żyjących: 8 dzieci, 24 wnuków i 32 prawnuków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkie Panie i Panów będących w związkach małżeńskich i nie tylko, w końcu nikt nam tu nie będzie wytykał co robimy w tematach dla Panien i Kawalerów, tu możemy swobodnie pisać o wszystkim i o niczym. Zachęcam do pisania.
    • Przez Migotka
      Hej jestem ciekawa czy na przełomie  tylu lat zawiązały się tu pary i powstały jakieś  związki między użytkownikami z  agrofoto?  Sprzed  ponad 10 laty pamiętam ,że było tu wielu ciekawych ludzi ... Jak się u Was potoczyło życie ?  Nie było mnie tu wiele,wiele lat...
      z kilkoma osobami do dziś utrzymuje kontakty a jak to jest z Wami ? Czy może tę grupe przejęły już małolaty ? Pozdrawiam 🙂
    • Przez bergman31
      Już w najbliższą niedzielę 31 marca 2024 roku o 21:20  w TVP1 pokazane zostaną wizytówki rolników kandydujących do 11 edycji programu Rolnik szuka żony.
      https://www.facebook.com/100068842099677/posts/pfbid0cmEG3uYipVmh5j7CKx9xVcTAvyg1s4gNy4PNBRZXXxQ5jzPjzsYio44uA9iw4osel/?app=fbl
       
    • Przez bergman31
      Zaczynamy 10 serię.
      Kto według Was znajdzie się w programie?
    • Przez krzychuUrsus360
      Tak jak w temacie jak myslicie czy jest szansa żebym jakąś kobietę tutaj znalazł z gospodarstwem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj