lols123

Jaki agregat uprawowo-siewny lepszy

Polecane posty

lols123    119

Tak jak w temacie chcę się dowiedzieć jaki agregat będzie lepszy chodzi mi o 3m agregat uprawowo-siewny Uni Eco lub Plus

Czy lepsze będzie aktywny Unia Plus czy Unia Eco talerzowy? Jak się spisuje talerzowy podczas uprawy przed siewem ??

Czy warto wydawać niecałe 60tyś netto czy lepiej coś dołożyć trochę kasy i kupić jakoś lepszą markę ??

Co sądzicie o marce Gaspardo?

Edytowano przez lols123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

jak dla mnie nie warto kupować Uni, mam agregat upr-siew aresa i nie jestem z wykonania zadowolony, użytkuje go 10 lat, kiepski materiał, rdzewieje, teraz kiedy bede zmianiał to wezmę coś talerzowego i redlice też talerzowe oram min 1t zasypu siewnika. tendencja jest taka żeby zmniejszać koszty jak najmniejsza ilością przejazdów, jeśli aktywny to oczywiście Amazone przoduje ale nie wiem czy 100tyś starczy, rozejrzy się za horstem lub pottigerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli juz takie coś szukasz to jeslu chodzi o unie to chyba najlepiej focus talerzowy . redlice tez ma talezowe cena coś około 60 tys .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Jeśli znacie ceny jakiś innych firm podobnych zestawów to podajcie (zestaw musi mieć 3m szerokość i najlepiej aby był aktywny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

amazone na talerzach 3 m 90 tys troche panad nawet


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

kuhn integra napewno tansza od amazone . cos około 70 ty


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

Jaki agregat polecacie talerzowy czy aktywny jaki lepszy ???

I co sądzicie o marce gaspardo?

Edytowano przez lols123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skhmadaje    0

Posiadam od roku agregat uprawowo siewny Unia Eco 350 z wałem Packera. Agregat jest delikatny. A hydropak jest już wadliwy! hak unoszące siewnik przestawiają się samoczynnie podczas pracy i siewnik jedzie bokiem, koła siewnika zawadzają o wał Packera i niszczą się opony, siewnik przy podnoszeniu przechyla się jedna strona się już podnosi druga jeszcze stoi na podłożu. Przyczyną jest mały rozstaw śrub mocujących haki do kozła wydźwigu hydropaku. Inni producenci np.: Agro-masz rozwiązał to lepiej jest duży rozstaw śrub mocujących, dodatkowo wokół sworznia. dwóch kolegów ma Agregaty agro-maszu i są zadowoleni, także z siewnikiem Famarol. Co do siewnika, w moim egzempalrzu płaskowniki mocujące łańcuch zagarniacza są tak cienkie, że się pozaginały do środka :/ Serwis gwarancyjny nie może zmienić konstrukcji więc wymienia elementy na nowe ale nic to nie zmienia. Ogólnie firma Unia ma to wszystko w głębokim poważaniu, mają przyjechać wymienić skrzynię siewnika od trzech miesięcy, zaraz mi sie kończy gwarancja :/ Ogólnie mam z Uni jeszcze dwie kosiarki dyskową i rotacyjną, prasę i już raczej nic od nich nie kupię, maszyny nie są jakoś ani super wykonane ani nie mają porywających rozwiązań, jak dla mnie bazują na renomie z dawnych lat, tak naprawdę nowe firmy, które wchodzą na rynek bardziej się starają i wprowadzają innowacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

witam wszystkich, nie będę zakładać nowego tematu tylko napisze tutaj.

zastanawiam się nad wymianą agregatu uprawowo-siewnego i teraz pytanie

chciałem kupić siewnik amazone d8 talerzowy, cena w granicach 20 tysięcy a do tego jakiś zachodni agregat typu włóka, dwa rzędy zębów i wał np packera. cena w granicach 10 tyś.

Dziś przeglądając internet napotkałem się na agregat agromasz sn-300 i wydaje się być ładny, cenowo troche drożej wyjdzie ok 43 tysiecy brutto

minus agromaszu że nie montują włóki a na moich polach robi fajną robotę

plus dla agromaszu że jest to zwarta konstrukcja przez co wydaję mi się że będzie mniejsze obciążenie podnośnika

plus dla zestawu łączonego że jest możliwość kupienia agregatu z włóką oraz podczas prac bardzo przydatną sprawą jest na mokradłach na polu możliwość podniesienia agregatu na niewielką wysokość bez podnoszenia siewnika co sprawia mniejszy opór a zarazem siewnik sieje dalej

 

proszę o opinie ludzi którzy użytkują podobne zestawy czy też użytkowali

pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

Witam mam takie pytanie za niedługo będziemy kupować agregat uprawowo-siewny i mam mętlik w głowie bo nie wiem jaki wał mam wybrać bo pierwszy w agregacie idzie wał strunowy potem zęby i na końcu nie wiem właśnie czy ten wał dociskający ( pakera ) czy ten zwykły rurkowy bo niektórzy mówią że ten wał dociskający ( pakera ) to że jak glina to się zapycha albo jak na piasku to piasek pcha i nie wiem możecie coś poradzić może jakiś wał dociskający z innym wzorem czy coś jakiś może link podeślijcie ze zdjęciem z góry dziękuje za uwagę i podpowiedź .

  • 0


  •  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Miszka zobacz mój w galerii samoróbka wykonana prze zemnie ,sprzedałem ich trochę i konstrukcji nie zmieniam bo sprawdza się na glebach od 3 do 5 kl. co do pakera to racja na piachu pcha ziemię nawet przy dużej średnicy ale można je regulować i wtedy jest dobrze ale trzeba nieć równo zaorane pola ,co do gliny to pewnie kruszy dobrze ale trzeba utrafić w odpowiednią wilgotność ja na swoje wolę rurowy bardziej uniwersalny ale to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam.mam tez takie pytanie odnosnie uni a konkretnie o zestaw uprawowo siewny z siewnikiem nadbudowanym na bronie wirnikowej.mam w planach zakup i prosze o opinie.siewnik ma byc na redlicach talerzowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

5lat temu miałem jeszcze accorda 3m z broną aktywną i wszystko było fajnie mozna śmiało polecić teraz posiadam Rapida 3m i uważam ze nie ma lepszego siewnika ale tutaj to cena już jest zdecydowanie wieksza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

oczywiście zależy jakie ziemie, na glinę jako wał na pewno lepszy crosscil niż packer a Mój unia ares 4 lata i farba odchodzi płatami, sam lepiej bym pomalował ;/ a agregat talerzowy miałbyś w szerszym zastosowaniu również w ściernisko itd B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

Hej witajcie takie pytanie czy agregaty uprawowo siewne z Firmy Dexwal są dobre czy mają solidne wykonanie bardzo ważne bo będę kupować z tej firmy proszę pisać na pw

Edytowano przez Miszka123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez konio1011
      Witam, Tak jak w tytule zastanawiam sie nad zestawem uprawowo siewnym na MGR. Zestaw talerzowka z walem gumowym + siewnik na redlicy talerzowej z kolkami kopiujacymi. Najlepiej pasowalby tu Agromasz Snt jednak sa rozne opinie. Unia FM wychodzi ok 70 tys,podobnie Maschio Gaspardo jednak strasznie blisko siebie ma talerze w talerzowce wiec po kukurydzy moglby byc problem. Pom brodnica rownie odpada ten sam problem z talerzowka. Sa to wszystko zestawy nadbudowane. Pozostaje albo kombinacja talerzowka + siewnik lub co mi delarzy polecaja zestaw polzawieszany( tzn talerzowka z dyszlem i walem oponowym + siewnik) jednak jakos sie nie moge przekonac do takiego zestawu. Do obsiania ok 30 ha + uprawa pozniwna, siew poplonow, mieszanie obornika. Jakies inne propozycje??
    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez buszek
      Witam , 
      Od pewnego czasu mam na uwadze zakup ciągnika coś  o większej mocy niż ursus c 360   zanim zakupię ciągnik przeglądam maszyny i zastanawiam się właśnie nad agregatem  uprawowo-siewnym Mam pytanie jaką moc musi posiadać ciągnik do podanego poniżej agregatu ? 
       
       
      https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-aktywny-lekki-pierwszy-wlasciciel-CID757-IDyLVOP.html#af1d8fa0f9
       
       
    • Przez vailus
      Witam Zamierzam zakupić agregat podorywkowy armasz o szerokości roboczej 2,2m. Pracowalby on na ziemi lekkiej jak i na glinie dużo cięższej w uprawie. Sprzezony zostanie z zetorem 8045. Moje pytanie brzmi czy taki zestaw da radę pracować zadowalająco? Głównie chodzi mi o te cięższe kawałki. Jakie opinie krążą o tym agregacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj