Polecane posty

kamil19873    2

Dużo on tego nie daje, oczywiście z czasem trochę większe porcje. Na zimę skarmia 1 worek. A co do firmy to może być i słabszy. I żeby zaczął pobierać to trzeba dosypać cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Koledzy jaki moze byc powód biegunki u dwudniowego żrebaka?wykluczam zmiane składu chem. mleka spowodowanego rują bo kobyla jej nie ma ,zresztą jeszcze troche za wczesnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

witam

wczoraj u znajomego oźrebiła się klacz i ku mojemu zdziwieniu były bliźniaki jednego wyciągneli i było wszystko ok wyszedł na chwile i wrócił zaraz do stajni i znowu nogi widać wyciągneli ale źrebak już nie żył ale nie zmarł przy porodzi było widać że już wcześniej a z drugim(ogierem) wszystko ok na szczęści a na kontroli jak był to wet jak uzg robił to nic nie widział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U nas były takie przypadki z 5 razy że były bliźniaki i nigdy 2 nie przeżyły. Albo jeden się uratował albo zaden nie przeżył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

ja pierwszy raz się spotkałem z taką sytuacją ale nic dziwnego konie hoduje dopiero od jakiś 5 lat.

a tak z innej beczki

czy jest a jak jest to gdzie jarmark koni, w mazowieckim coś takiego jak w Skaryszewie ja jestem z okolic warszawy.

z góry dzięki;)

Edytowano przez hubert9595

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

@hubert9595 - niekoniecznie jarmark, ale rynek organizowany jest co tydzień we wtorek w Sochaczewie. Można tam kupić wszelkiego rodzaju zwierzęta (konie, bydło, trzodę, drób, króliki), akcesoria potrzebne do hodowli itp. :)

Edytowano przez Luksa96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePrz3mo    2

Chicałbym sie zapytac co ile miesiecy zrebi sie klacz bo moja mam mówi ze co 2 lata i 6 miesicy musi byc z matko czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamis2010    5

Mam do sprzedania pięknego skarogniadego ogiera 1,5 roku.Rasa małopolska, spokojny, pełne pochodzenie. Zainteresowanych proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Witam mam nietypowy problem otóż klacz przeciąga porod o 8 tygodni :blink: wet twierdzi że tak się może zdarzyć i trzeba cierpliwie czekać klacz wygląda na źrebną, (latwiej się męczy opadł jej brzuch) dodam że jest to pierwiastka. I tu rodzi się moje pytanie czy ktos z was miał podobny przypadek ? jeśli tak proszę o rady :D


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Witam

Może źle wyliczyłeś datę porodu. U nas, co prawda był przypadek, że klacz przedłużyła poród o 6 tygodni, ale miała ona 16 lat był też przypadek, że oźrebiła się miesiąc przed terminem. Najlepiej było by abyś zapytał się jakiegoś weterynarza, który ma specjalizację z leczenia koni co w tym przypadku zrobić. Nie zaszkodziłoby pewnie też badanie USG.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Data jest dobrze wyliczona, wcześniejsze porody też się zdarzał nam max chyba 3 tygodnie. Wet mówił że można dać zastrzyk na wywołanie porodu ale konsekwencje mogą byc równe a mówił to taki co właśnie się tylko końmi zajmuje no nic czekamy może dzisiaj coś z tego będzie bo się kręci i niespokojna jest ;) Jak USG to ewentualnie pod koniec tygodnia.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Pamiętam żer mieliśmy taką klacz że przeciągała termin 4 tyg ale nie 8. :D Moja obecna klacz zawsze się sama źrebi i to 2-3 tyg przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Data jest dobrze wyliczona, wcześniejsze porody też się zdarzał nam max chyba 3 tygodnie. Wet mówił że można dać zastrzyk na wywołanie porodu ale konsekwencje mogą byc równe a mówił to taki co właśnie się tylko końmi zajmuje no nic czekamy może dzisiaj coś z tego będzie bo się kręci i niespokojna jest ;) Jak USG to ewentualnie pod koniec tygodnia.

Masz pewność, że jest źrebna? Było robione badanie USG?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Tak USG było robione jak się nie wyźrebi to w poniedziałem wołamy weta i albo w te albo wewte ;[


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

A kiedy było robione, po jakim czasie od krycia?


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Ja mam 2 zimnkrwiste klaczki, 3 SP, kucyka i źrebaka. Muszę sprzedać samochód to kupuje sobie wałacha do skoków. Niesty samochód sprzedaju już pół roku : < A bardzo zależy mi na koniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naspin    0

co sie dzieje z koniem gdy trzeszczą mu kości w nogach i jest smutny? Dodam ze to 4 letnia jałowa kobyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj