Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcelo1414    5

@ sirKonrado no i co się stało z tym mlekiem interweniował wet czy samo poszło?? I dlaczego takie coś??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Wpis już powstał można go oglądać na moim blogu, do którego podałem link powyżej. Zakładka: Wystawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam B) Mam kilka pytań dotyczących hodowli koni dotacyjnych ;p Mianowicie byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi wytłumaczył na jakiej zasadzie polega kupno klaczki ( wiem że trzeba mieć 3 tej samej rasy) Nie wiem natomiast jakie rasy prócz małopolskiej B) W jakiej wysokości są to dopłaty do konia na rok? ? ? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi to wyjaśnił, pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniareczka    0

Jeżeli chodzi o klacze dopłatowe to przede wszystkim nie mogą mieć żadnych importów w rodowodzie a po drugie kupno klaczy dopłatowej to moim zdaniem śmieszne bo z tego co mi wiadomo dopłaty nie jest tak łatwo zdobyć bo trzeba spełniać określone warunki a nie są one takie łagodne... programem objęte są klacze zimnokrwiste pochodzenia sztumskiego i sokólskiego huculskie koniki polskie... a tak poza tym to w takie programy dotacyjne nie polecam się bawić. Lepiej hodować i kupować dobre konie i mieć z tego zyski niż bawić się w program i nie wiadomo czy pieniądze będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

@ sirKonrado no i co się stało z tym mlekiem interweniował wet czy samo poszło?? I dlaczego takie coś??

Mleko małej zeszło, a wzięło się to z stąd ze miała problem z hormonami-opinia weta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

No to się porobiło, jak nie urok to sra**** wilki zawitały w okolice zagryzły 3 konie 5 km ode mnie a w sąsiedniej wiosce 4 spacerowały po centrum :)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

No na pastwisku 10 ha pod samym lasem pastuch i ogrodzenie nic nie dały :( Koło łowieckie ma się nimi zająć a co z tego będzie nie wiem.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie bydło i konie po kilkanaście lub kilkadziesiąt szt chodzą po lasach i jeszcze nigdy się nie przydarzyło żeby coś ubyło w jakikolwiek sposób lub żeby któreś było zagryzione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Trochę z innej beczki..

Orientuje się ktoś gdzie można(gdzie warto)odbyć praktyki przy koniach? Najlepiej gdyby można było potraktować to jako prace i coś zarobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie nie ma specjalnie pracy ale w Gorzeszowie jest hodowca dość sporo koni to może byś się załapał ale że daleko mieszkasz to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Chodzi mi o połączenie praktyk z pracą, żebym mógł coś zarobić na kolejny rok studiów. A może jakiej propozycje pracy przy bydle..?

 

z innej beczki..wie ktos może jaką wartość pokarmową ma marchew czerwona i zielonka z owsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Marchew zawiera przeciętnie: 88 % wody, 0,5 % białka ogólnego, 0,1 % tłuszczu, 9,7 % związków bezazotowych wyciągowych, 0,7 % włókna i 1 % popiołu. Wartość pokarmowa marchwi jest, więc niewielka według NŻK (1997) w zależności od gatunku zawartość energii strawnej waha się od 1,9 do 2,4 MJ natomiast zawartość białka ogólnego strawnego od 8 do 12 g w 1 kg paszy. Ale jest dosyć cenną paszą ze względu na dużą zawartość karotenu około 40 mg w kg paszy. Jeżeli chodzi o zielonkę z owsa to w zależności od stopnia dojrzałości zawartość energii strawnej waha się od 1,5 do 2,7 MJ natomiast zawartość białka ogólnego strawnego od 14 do 21 g w 1 kg paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Power    1

Chodzi mi o połączenie praktyk z pracą, żebym mógł coś zarobić na kolejny rok studiów. A może jakiej propozycje pracy przy bydle..?

 

z innej beczki..wie ktos może jaką wartość pokarmową ma marchew czerwona i zielonka z owsa?

 

Co do pracy znam jednego Pana tylko nie wiem czy aktualne jeszcze..., A od Ciebie jest to bardzo daleko. Otóż pod Zgierzem (woj.łódzkie) w stajni sportowej.. przy koniach holenderskich (o ile dobrze pamiętam) robiłem u niego, tylko ze potrzebuje na stale kogoś by mógł zamieszkać... Warunki w stajni rewelacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladaci1025    0

Witam :) Hoduje konie a chciał bym się dowiedzieć co dajecie swoim źrebakom żeby nabrały mięsa na zebra no żeby były tłuste??? Z góry dzięki:) A mam jeszcze pytanie do was po ile płacą za kilogram konia na skupach w jakim województwie. Dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil19873    2

Witam :) Hoduje konie a chciał bym się dowiedzieć co dajecie swoim źrebakom żeby nabrały mięsa na zebra no żeby były tłuste??? Z góry dzięki:) A mam jeszcze pytanie do was po ile płacą za kilogram konia na skupach w jakim województwie. Dziękuje za odpowiedzi

Ja dla swojej klaczki daje pół szklanki cukru. A mój wujek podaje mlekomix wtedy konkret przybiera na wadze, tylko pomalutku trzeba przyzwyczajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

A ile twój wujek daje tego mlekomixu na sztukę i z jakiej firmy bierze. Bo mam takiego roczniaka, który w żaden sposób nie chce przybrać na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj