Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dzientki    1

@ ursuss myślę, że spokojnie w Skaryszewie znajdziesz konia pod siodło dla siebie. Jest tam naprawdę duży wybór koni zimnokrwistych, ale i lekkich tam też nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

No ja chyba pojadę a chociaż nie kupie to sobie popatrzę bo pewnie będzie na co a strasznie daleko nie mam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Witam. Możecie mi powiedzieć jaka jest różnica między koniem zimnokrwistym a półkrwistym?? ;[ I jeszcze jedno, ile kosztowało by wybudowanie stajni na 2 koniki ? ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Miał ktoś taki przypadek ze na kilka dni przed porodem (ok tygodnia)u klaczy pojawił się taki pręg zgrubiały twardy od mniej więcej przednich nóg przez brzuch do prawie wymienia. Pręg ten jest po długości konia prostopadle do zakładanego popręgu oczywiście po brzusznej stronie konia...czy to może być opuchnięta żyła mlekowa? Albo jakieś miejsce gdzie gromadzą się jakieś produkty przemiany materii związane ze zbliżającym się porodem??? Pomozcie://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

U nas taki pręg wyskoczył klaczy tydzień po wyźrebieniu, lekarz weterynarii to obejrzał i powiedział że nie ma czym się martwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

@ sirKonrado mojej klaczy co roku pojawia się pręga tuż przed oźrebieniem. Wygląda to tak że jak się pojawi pręga to do tygodnia czasu zazwyczaj się wyźrebia (piszę na konkretnym przykładzie), w tym roku pręga pojawiła się 5 dni temu i dzisiaj rano się oźrebiła :)

Wet też mówił żeby się tym nie przejmować.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Witam ostatnio kupiłem trzy letnią klaczkę małopolską która nadaje się na dotacje, których ja i tak nie otrzymam bo mam jedną klacz ... Ale mam ją zamiar za źrebić i aby młode nadawało się na dotacje to jeden z wymogów - wpis rodziców do księgi głównej.

I mam pytanie jak uzyskać ten wpis i jak jest z paszportem trzeba go wysłać po zmianie właściciela do OZHK ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Klacz żeby dostać wpis do księgi głównej, oprócz pełnego pochodzenia musi byś po pierwszym źrebaku tzn. dwa miesiące po oźrebieniu zaproś do siebie przedstawicieli OZHK oni ją zmierzą, przyznają punkty bonitacyjne i stwierdzą czy dostanie taki wpis. Jeśli chcesz pokryć klacz ogierem, który nadaje się pod dotację to najprościej wejść na stronę PZHK i tam jest spis ogierów, których potomstwo wchodzi w dotacje. Paszportu nie musisz wysyłać wystarczy, że wyślesz zgłoszenie zamiany posiadacza koni z ostatniej strony paszportu i wpiszesz swoje dane na stronie 8 paszportu (tylko przy opisie klaczy nie zapomni, aby Ci ktoś ze związku podstemplował tą zmianę w paszporcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzientki    1

Księga wstępna i główna to są dwie różne rzeczy. Do księgi głównej wpisuje się konie, które mają udokumentowane obustronne pochodzenie natomiast do księgi wstępnej wpisuje się klacze, które mają udokumentowane tylko pochodzenie ze strony ojca matka może być NN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Aha czyli muszę szukać dobrego ogierka dla mojej kobyłki. I wielkie dzięki @dzientki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Potrzebuje pomocy interesuje mnie orientacyjna cena ok 2,5 letniej klaczy zimnokrwistej, jestem z woj. mazowieckiego. Oczywiście paszport jest. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Czyli mówisz Samo że za 2,5 letnią tylko z paszportem weźmie nawet 7 tys?? To ceny z twoich okolic czy kraj ??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Marcelo żaden problem wziąć za kobyłę 7k tylko musi mieć obustronne pełne pochodzenie :D




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

W moich okolicach to ok 5 tys z pełnym pochodzeniem można sobie zawołać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xilver    1

Lepper miał kiedyś ze 200 sztuk koni, a teraz ma ze 100, bo połowę kobył sprzedał ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Spotkał się ktoś z czymś takim ze u klaczki w około 5 dniu po urodzeniu pojawiło się mleko w wymieniu?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luksa96    33

Może trochę nie w temacie, ale zapytam czy ktoś z Was był może na wystawie w Bratoszewicach? Chodzi mi tu głównie o konie? Ja byłem od 12 do 16:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj