Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oFsik    138

A jakie maja inni rasy? Jak się okazało Hondzie napisali Koń Polski Zimnokrwisty tylko imię jakieś inne mi wpisali do paszportu ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wueska    1

Ja mam klacz wielkopolską, rocznego źrebaka, źrebaczka który urodził się wczoraj rano i jest taki problem że matka go nie chce, kopie i nie daje mu ssać trzeba jej pilnować. W dzień to nie problem dostała jakiś zastrzyk od weta ale działał jakieś pół godziny, ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić ? Odgrodzenie klaczy nie wchodzi w grę bo nie ma miejsca, najgorzej jest w nocy bo w dzień to zawsze ktoś w oborze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
A jakie maja inni rasy? Jak się okazało Hondzie napisali Koń Polski Zimnokrwisty tylko imię jakieś inne mi wpisali do paszportu :)

 

Też miałem takiego wała zamiast Vera było Rvera ;) i tak już jest pewnie gość powiedział Ci imię innego ogiera a do wniosku o paszport wpisał numer innego ogiera z ZHK sprawdzili numery i zmienili imię :) A co do rasy to matka pewnie miała Typ pogrubiony?? no ale Honda że tak to nazwę odziedziczyła rasę po ojcu :) U mnie już wszystkie mają Polski Koń Zimnokrwisty a za 3 lata będę miał pierwszego konia z pełnym rodowodem :)

 

@wueska ja miałem w tym roku podobnie kobyła pozwalała małemu ssać ale jak to robił dłuższy czas to się denerwowała i próbowała wygonić, wydedukowaliśmy że miała za mało pokarmu no więc dostawała siana a okrągło i wody a po 5 dniach doszedł owies i sieczka. No i okazało się to prawdą, kobył jadła na okrągło i już go nie wygania :) Wg. mnie może też być inny powód być może ma obolałe sutki czy coś i jak mały ssie to ją boli i go wygania.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Dokładnie, ma wpisane pogrubiona ;) no Honda jest po ojcu tak jak z resztą poprzedni źrebak.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Ja mam trzy klacze polski koń zimnokrwisty w tym jedna ma nie pełne pochodzenie jest ona z sześcio dniowym źrebakiem, druga klacz ma pełne pochodzenie ale ma jako pradziadka tego słynnego ardena szw. którym się wszyscy podniecają-Roltana, jest ona z dwu miesięcznym źrebakiem no i trzecia klacz ma pełne polskie pochodzenie a przynajmniej tak wynika z paszportu, jak się oźrebi to trzeba będzie zrobić licencje, być niże załapie się do rasy rodzimej- sztumskiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Mam pytanie czy do was też przyszły papiery dotyczące wszczepiania czipów koniom??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Do mnie nie przyszło ale właśnie słyszałem o tym incydencie. A co tam Ci napisali?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Że od 1 lipca 2009 każdy rejestrowany koń będzie miał wszczepiany czip pod skórę w górnej części szyi po lewej stronie, panowie za związku hodowców zażyczyli też sobie aby przy wczepianiu czipu były co najmniej 2 osoby do trzymania a koń miał kantar. Dodam jeszcze że napisali że jest to wymóg UE z mojej strony dodam że jest to kretyństwo po co męczyć zwierze i płacić dodatkowo za czipa no ale co poradzę w końcu Unia :) Także do rejestracji będzie trzeba jechać w 2 osoby i liczyć że ktoś życzliwy kobyły popilnuje :) A i przy okazji dostałem zawiadomienie o ,przeglądzie koni w mojej okolicy będzie 2 lipca kto jest chętny to mogę podrzucić listę dla powiatów Przemyśl, Jarosław i Lubaczów :P


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Witam

Mam pytanie dotyczące przepukliny u źrebiąt - ogierka, podejrzewam że jeden z moich źrebaków ma przepuklinę, zetknął się ktoś z tym bo ja pierwszy raz i czekam na wszystkie podpowiedzi i doświadczenia dotyczące postępowania z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Tak wiem że można wyciąć zabieg ok 4 stówy połączony z kastracją i ryzyko 50% ze takie dwutygodniowe źrebie z tego wyjdzie, chodzi mi raczej o to jakie są przyczyny przepukliny u źrebiąt? Miał ktoś styczność z taką przepukliną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Trochę tu nie zaglądałem i widzę że się trochę porobiło ;) @sirkonrado no szkoda źrebaka ale co zrobisz mi 3 lata temu też zdechł. A ta przepuklina to się zrobiła przy porodzie??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Prawdopodobnie przy porodzie ale mogła też się zrobić podczas gdy klacz gwałtownie wstawała lub gdy wariowała. Młodemu jelita wydostały się do worka mosznowego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4
a robisz coś nimi w polu ? bo moje to podstawowa siła robocza ;) masz jakieś zdjęcia?

Hej a dużo ha obrabiasz w te koniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Witam ja ma kobyłkę (w Październiku się źrebi ) i źrebówkę 1.5 roczną i właśnie z nią mam problem jest strasznie płochliwa gdy chciałem jechać z nią do ogiera nie chciała wejść na przyczepę nawet do podestu nie doszła. Dodam że najbardziej boi się odgłosu blachy itp. poradźcie coś bo ładna kobyłka by z niej była a tak to...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

1,5 raku do ogiera?? Nie znam się na koniach ale to chyba za wcześnie jeszcze.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubert9595    4

Może trochę przesadziłem ma teraz koło 2 lat a na razie chciałem ją przewieść w inne miejsce i nie dało rady i mam z nią kłopot

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Wracając do przepukliny, to się często zdarza. Jedynym wyjściem jest weterynarz i po kłopocie. To trwa ok 10 min sam zabieg. Tylko konia trzeba uśpić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Ja ze swoją jeździłem do ogiera jak miała 23 miesiące z dniami ;) Co do wchodzenia na przyczepy to też miałem taki problem jak kupiliśmy 1 kobyłę nie chciała wejść przodem za cholerę, w 3 próbowaliśmy i nic w końcu spróbowaliśmy tyłem to 1 osoba bez problemu ją wepchała :P A tak w ogóle to daleko masz do tego ogiera?? nie mógłbyś jeździć wozem lub bryczką??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

2 lata to już nie źrebie ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Mam pytanko zna ktoś jakieś środki żeby zabić pchły kurze ?? Kolega kupuje sobie konia i stajnie robi mu w kurniku a podobno koniom przeszkadza takie towarzystwo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj