Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samo    3

koń normalnie użytkowany może być do 20 roku. później jego siły oraz kondycja słabnie. przeciętnie konie żyją ok 30 lat, chociaż znam konia który ma ponad 35 lat( siwy, ślepy ale sie trzyma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

w mojej miejscowosci od dzis znów jest o 5 sztuk koni wiecej wlasnie moj sasiad zakupil 3 a taki dalszy sasiad 2 sztuki :P


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

no u mnie też przybyło koni znajomy kupił 1,5 roczną źrebkę nawet ładna ;) niedługo pójdę i porobię jej foty :(


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mam 3 kobyły zimnokrwiste (6 lat, 5 lat i 2 lata) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

Fajny temacik. Szkoda, że dopiero go zauważyłem. Jeśli chodzi o dopłaty do koni to oprócz w/w przez was słyszałem jeszcze o małopolakach, ślązakach, wielkopolakach i koniku polskim. Ale w wysokości dopłaty się nie orientuję.

koń normalnie użytkowany może być do 20 roku. później jego siły oraz kondycja słabnie. przeciętnie konie żyją ok 30 lat, chociaż znam konia który ma ponad 35 lat( siwy, ślepy ale sie trzyma)

Normalny koń bez "przejść" to spokojnie 20 lat może być użytkowany. U nas w AKJ jest jedna klacz, moa bodajże 17 lub 18 lat i sądzę, ze jeszcze ładnych parę lat pochodzi. Dodam, ze jest użytkowana na maksa (m.in. chodzi pod szkółką). Gdyby byłą umiarkowanie użykowana przez doświadczonych jeźdźców to myślę, ze chodziła by jeszcze bardzo długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Znajoma ma stadninę koni to czasami pojeżdżę na koniach ostatnio miałem bardzo spektakularny wypadek ... nie dość ze cały sie poturbowałem to jeszcze koń ledwo z tego wyszedł... Skutki bardzo szybkiej jazdy we dwoje jeden za drugim.. nigdy nie wiesz co pierwszy koń zrobi.

A tak to w stadninie jest z 25 koni w tym koniki polskie kuce wałachy kilka koni krwi arabskiej. Zawsze miło sie rozerwać po pracy


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5
Fajny temacik. Szkoda, że dopiero go zauważyłem.

 

No wiesz fajny ale i potrzebny ;)

 

 

Możecie mi powiedzieć ile można dostać za 14 - miesięczną kobyłę ?? bo tak się złożyło że musimy sprzedać :)

piszcie tu lub na PW


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

jakiej rasy??


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

a klaczka ma pochodzenie czy nie?? jeśli nie ma to ok 3 tys powinieneś wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

z pochodzeniem jest tak : ze strony ojca ma pełne a ze strony matki to znana jest tylko matka a reszta NN ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

to jeszcze zależy od ogólnego wyglądy zwierzęcia. jeśli jest wszystko w porządku to w takim przypadku 3,500 możesz sobie krzyknąć a zawsze możesz coś spuścić. trudno jest mi określić cene konia nie widząc jeje na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

nie no spoko doszliśmy do wniosku że 4000 i targujemy ale nie mniej niż 3500 ;) dzięki wszystkim za opinie

 

Nie znalazł się chętny na nią to sprzedajemy tą 6 letnią :o ze źrebakiem


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

My mamy młodego ogierka (rasa sztumska), źrebówkę (perszeron chyba) i klacz.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

No właśnie jakiej maści ta źrebówka?? I w jakim wieku?? Ile się ceni jeśli można wiedzieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Źrebówka ma ok. Rok i jest maści karej z białymi "skarpetkami" (jakieś 15cm od kopyt). Jest to pewnie od tego, że nie jest to czysta rasa... Ogierek nie ma papierów, ale obje mają w paszportach przodków wypisanych od jakichś 15 lat. Cenę trudno określić, bo były kupowane razem z jałówką LM. Może dziś ze starszym wycenimy przy opszęcie ;)


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

U nas kilka lat temu zastosowaliśmy ponieważ nigdy nie było wiadomo kiedy klacz się grzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

Heh fajną dzisiaj mieliśmy akcję ;) znajomemu konie nawiały na Ukrainę B)

 

@sirKonrado teraz chcesz ją za źrebić??


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

Kiedyś w TV było jak krowy z Białorusi uciekły do Polski ;) Nawet duże stado...


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

tzn. one nie przekroczyły granicy bo je granicznicy odgonili i dali znać bo się znają z tym gościem ;) a z tymi krowami to był dobry motyw chyba było ich coś kolo 200 B)

 

 

Mam pytanie mianowicie u was konie są wiązane czy chodzą luzem w boksach?? i czy do źrebienia kobyłę odwiązujecie żeby była luzem czy zostaje uwiązana??

Edytowano przez Marcelo1414

Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Ja posiadam 3 kobyłki zimnokrwiste w tym jedna na wiosnę będzie miała 3 lata i jest źrebna na wakacje będzie się źrebiła, mam jeszcze jedną ma 1,5 roku z obustronnym pochodzeniem i wpisem do księgi głównej oraz można od niej brać dopłaty.Miesiąc temu kupiłem źrebkę 7 miesięczną także z obustronnym pochodzeniem i wpisem do księgi głównej i można od niej brać dopłaty. Tylko jedna jest bez obustronnego pochodzenia. Wszystkie dobierałem przez 3 lata aby były dogodne i było na co popatrzeć ;)Wszystkie są gniade i żadna nie ma gwiazdki ni łyżka :). U mnie 2 konie chodzą luzem lecz jedna jest na uwięzi wiadomo że gdy młody koń chodzi po boksie to lepiej rozrastają mu się nogi i je sobie wyrabia a po za tym lepiej się robi obornik. W chwili obecnej posiadam 2 boksy w tym jeden dla kobyły ze źrebakiem i jeden dla samotnej:P a jedna jest na uwięzi ale mam zrobić boks, w chwili obecnej 3 boks jest w trakcie budowy


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

A jakiej wielkości masz te boksy? Bo ja mam 2 boksy o wymiarach 3,5x3m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj