Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Marcelo1414    5

Przeglądając Agrofoto zauważyłem że sporo ludzi posiada konie (podobnie jak ja :D). Chciałbym abyście wpisywali tu swoje porady i uwagi co do hodowli a także po prostu pisali ile ich macie i jakie. Może komuś sie to przyda bo amatorów koni przybywa)

 

 

No więc ja mam 2 kobyły zimnokrwiste ( 2,5 roku i 6 lat) oraz źrebaka 6 miesięcznego.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

witam. U mnie koni jest w sumie ok 50 szt. sa to konie rasy małopolskiej, szlachetnej półkrwi i arabskiej. chodowle zaczynam powoli przestawiac na konie do sportu a zastnawiam sie tez nad wychowem źrebiat. pozdrawiam


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

aktualnie mam 2 ale na dniach jest trzeci. konie i jeździectwoto moje hobby i dlatego je trzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

U mnie we wsi taki pan ma Klacz i źrebiczkę oczywiście zimnokrwiste :P

U niego konie nic nie robić prawie :P ponieważ co jakiś czas ten pan używa ich do wywozu gnoju z płyty gnojowej na pryzme która znajduje się na polu ;)

Mi osobiście podobają się konie zimnokrwiste :D.... oj ładne konie ładne...

Dziadek miał kiedyś takie ale wujo niestety sprzedał i kupił władka :)

Może jak ja zaczne gospodarzyć to kupie jaką klacz Zimnokrwistą kto wie :)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie konie były w gospodarstwie od hoho i teraz jest pierwszy rok od kiedy nie mamy konia :P Koniami zawsze zajmował sie dziadek jednak rok temu za chorował no i przez jakiś czas ja sie tym zajmowałem jednak i ja nie miałem na to czasu (szkoła itp) no i było trzeba sie koni pozbyć ostatni został sprzedany na wiosnę tego roku. Jak dla mnie konie to fajne zwierzaki i dosc tanie w utrzymaniu siano słoma troche ziarna i koń najedzony ;)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnich    19

aktualnie mamy 3 konie, dwie klacze i źrebaka, rasa zimnokrwiste. Na wiosne dojdą następnie dwa młodziki. Konie trzymamy głównie na źrebięta, czasami popracują troche w polu przy pielakowaniu jak ktoś ma ochote z nimi chodzić. A tak to ciągle na pastwisku, czasami jakiś mały wypad konno po wsi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

Właśnie u mnie koń by głównie też na pastwisku(żeby nim oko nacieszyć) ale czasami by moze gnój wywiózł tak jak już wspominałem robi to pobliski chodowca....

Konie są właśnie dosyc tanie w utrzymaniu... jak mówił Miki7211 ;)

A jakie pasze dajecie swoim koniom??

I w jakich ilościach??

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie koniki miały siana nawalone opór wiec jadły tyle ile chciały rano i wieczorem zawsze trochę owsa i git miedzy czasem jeszcze sie mu dało wodę i git. Latem jak czasem pasły sie na łące to ziarna prawie wcale nie dawałem


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

No to u was konie widzę głównie do lżejszych prac ;) . U nas wszystko robimy końmi oprócz prasowania siana i słomy, pryskania , młócenia i kopania ziemniaków.

 

A co do karmienia to to jest fajna sprawa , narobić siana posiać owsa trochę buraków i gotowe a najlepsze że jak jest źrebak to wystarczy matkę nakarmić i spokój.

 

No w sumie u nas w rodzinie wszyscy mieli konie , no teraz z tatą choduje ale po skończeniu szkoły może jakąś małą stadninę założę :P


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

To widze że ktoś tu koniem wszystko robi ;)

A masz może jakieś foty z prac polowych?? jak tak to zapodaj do galerii AF!!

No konie to własnie dobre w utrzymaniu są... a co do źrebaków to podobno mają przyzwoitą ceną(ponoć)

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

A czy ktoś z was choduje konie razy zimnokrwistej?? poprostu zakochałem się w koniach tej rasy ;)

Jesli ktoś mógłby mi więcej o nich napisać byłbym bardzo wdzięczny... :P

DZIĘKI!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Może mi ktoś powiedziec jak można zarobic na koniach?Jestem miłosnikiem koni.Bardzo bym chciał je chodowac w nastepnym roku zamieżam kupic 2klacze ale nie wiem jak mozna na nich zarabiac tak żeby do nich nie trzeba było dopłacac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Znajomy ma sześć klaczy i dwa ogiery(wszystko z papierami) i jest w Związku hodowców ma Punkt Kopulacyjny i na tym zarabia w okolicy nie ma nigdzie ogierów zawsze kasa wpadnie czyli 100zł odbywają się u niego prześwietlenia badania koni leczenie sam mam narazie jedną klacz(źrebna) ale zamierzamy coś jeszcze z ojcem dokupić bo żeby należeć do związku trzeba mieć chyba co najmniej jednego ogiera i 5klaczy(ale nie jestem pewien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1
Znajomy ma sześć klaczy i dwa ogiery(wszystko z papierami) i jest w Związku hodowców ma Punkt Kopulacyjny i na tym zarabia w okolicy nie ma nigdzie ogierów zawsze kasa wpadnie czyli 100zł odbywają się u niego prześwietlenia badania koni leczenie sam mam narazie jedną klacz(źrebna) ale zamierzamy coś jeszcze z ojcem dokupić bo żeby należeć do związku trzeba mieć chyba co najmniej jednego ogiera i 5klaczy(ale nie jestem pewien)

ta cena to za nieokreśloną liczbę powtórek, czy jest jakaś granica? w jakim to regionie kraju?


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Tak możesz chodzić 10 razy a płacisz 100złoty aż kobyła załapie ja jestem z Lubelskiego okolice Parczewa ale ceny są różne bo byliśmy u faceta 10km od nas to już cena dopuszczenie kosztuje 130zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3
żeby należeć do związku trzeba mieć chyba co najmniej jednego ogiera i 5klaczy(ale nie jestem pewien)

aby należeć do związku trzeba mieć zarejestrowaną conajmniej 1 klacz.

 

@kamyk514 ceny są bardzo zróżnicowane. w zeszłym roku za pokrycie klaczy arabem płaciłem 500zł a w tym roku za ślązaka dałem 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Witam. my mieliśmy sporo koni bo najwięcej było ich ponad trzydzieści. Były to grubasy klacze oraz ogier z papierami i licencją waga około tony. Jednak rezygnujemy z tej części hodowli ponieważ rynek załamał sie mocno i przestało to być opłacalne. Cena źrebaków jest śmieszna a opieka nad końmi to nie jest taka prosta sprawa. czasmi kolka doprowadza do śmierci konia w przeciągu nocy. Trzeba uważać przy oźrebieniach (całe noce nieprzespane) problemy jeżeli nie odejdzie łożysko - musi bć usunięte do 6 godzin. Spory problem jest z dobrymi lekarzamii a jeżeli przyjadą to tak kasują że głowa boli (u nas z winy lekarza padła klacz ze źrebęciem około 10000 zł w plecy a oni skasowali 800 zł za wizyty nie mając zielonego pojęcia co żle zrobili) Uważam osobiście że nie ma drugiego tak delikatnego zwierzęcia jak kon. Faktem jest że są to piekne zwierzeta i dlatego dla hoby można trzymać ale dla zysku to ciężko przynajmniej Zimnokrwiste. Żona ma łaciatą klacz srokatą to może wsawię foty na galeri. Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelo1414    5

No ja na szczęście nie mam takich problemów z końmi. Na razie źrebiły się 3 razy i za każdym razem same bez pomocy. A co do kolki to u mnie dostają trawę w lecie i na wiosnę ale razem z sianem i nic im się nie dzieje, a poza tym konie u mnie robią w polu.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
aby należeć do związku trzeba mieć zarejestrowaną conajmniej 1 klacz.

 

@kamyk514 ceny są bardzo zróżnicowane. w zeszłym roku za pokrycie klaczy arabem płaciłem 500zł a w tym roku za ślązaka dałem 200zł.

Znajomy bierze 100zł od Kasztana i Gniadego ale ogiery są naprawdę ładne i z papierami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

Witam. ceny nasienia mrożonego, świeżego czy tez krycia klaczy są bardzo zróżnicowane. tak naprawde od 100zł do kilku tysięcy euro za nasienie mrożone bardzo wybitnych nieżyjących już ogierów... teraz żeby mieć ogiera ze stada płaci się dzierżawy od ok 1500 do 3000zł na rok więc pewnie ceny za stanówke pójdą w górę...


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwona2lena    19
a kuje ktoś z was swoje konie? albo chociaż kopyta przycina?

 

A szukasz kowala? Czy sam chcesz werkować kopyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

czyszczeniem kopyt sie sam zajmuje ale za kucie sie nie biore. od tego jest kowal...

kuje tylko na przód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj