Zaloguj się, aby obserwować  
audi80b4

hipol6 80w a adwa gl-4 80w czy to to samo?

Polecane posty

audi80b4    1

chodzi mi o to czy orlen hipol 6 80w czy to jest to samo co adwa GL-4 80w (http://www.adwa.pl/index.php/produkty/oleje-przekladniowe) czy to jest to samo hipol 6 kosztuje 220 zł za 20l a adwa gl-4 80w kosztuje 160 za 20l czyli jest spora różnica i na jednym i drugim niby jest symbol 80w czy to jest to samo? olej ma być wykoszystywany w hydraulice w belarusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Jeśli maja te same parametry tj. lepkość to powinno być to samo. Często płaci się po prostu za markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A dla czego ten a nie hl który jest stworzony do hydrauliki i występuje w kilku gęstościach?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

w tej chwili mam hl 46 i się bardzo nagrzewa przy ciężkich pracach mimo chłodnicy oleju znajomy ma tez belarusa i własnie hipol 6 i taki sam sprzęt i nic się nie grzeje i znacznie lepiej to działa bo olej jest gęstszy

 

co do hl 68 i 100 nie są dużo gęstrze od 46 tak więc myśle ze hipol 6 byłby dobrym rozwiązanie to jest olej

przekładniowo-hydrauliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

75w 80w i 90w to oleje do skrzyń biegów, ma zbyt dużą lepkość, będzie miał spore opory przepływu, czyli po ludzku mówiąc przy niskiej temp. hydraulika ciężko ruszy, pompa będzie piała i się będzie grzać, a tobie chodzi o odwrotny efekt raczej.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

do ursusów i zetorów i innych traktorów które mają połączoną skrzynie z hydrauliką jest właśnie olej hipol 6 i jakoś to chodzi i nic się nie dzieje to czemu jak by była zalana sama hydraulika miało by się coś dziać

 

sam mam ursusa c-330 zalanego hipol 6 i hydraulika działa dobrze

 

do skrzyń są dydeykowane oleje 75w/90 80w/90 i 85w/90 a olej 80w jest olejem przekładniowo-hydraulicznym

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w tej chwili mam hl 46 i się bardzo nagrzewa przy ciężkich pracach mimo chłodnicy oleju znajomy ma tez belarusa i własnie hipol 6 i taki sam sprzęt i nic się nie grzeje i znacznie lepiej to działa bo olej jest gęstszy

 

co do hl 68 i 100 nie są dużo gęstrze od 46 tak więc myśle ze hipol 6 byłby dobrym rozwiązanie to jest olej

przekładniowo-hydrauliczny

od kiedy to hipol to olej przekładniowo hydrauliczny olej hipol jest typowo przekładniowy i tutaj chyba niewiele pomoże sam bawie się z mieszakami rżnych oleji w hydraulice zewnętrznej i jedno co zauwazyłem to wszystko chodzi idealnie jak jest zimno jak jest na +sie pompa tyrkota, a mam zalany hl46 z lekką domieszką hipolu i jakiegos oleju hydraulicznoprzekładniowego, no ale jak miałem układ tylko na hipolu to nie było w ogóle roboty ten olej jest za gęsty różnice między wymienionymi wyżej olejami to są tej samej klasy 80w a różnią się tylko klasą GL ten GL5 ma lepszą klasę nie pamiętam dokładnie o co tam chodzi ma dodoatki lepsze synetyczne czy cos tam ale może być na pewno stosowany zamiennie za taki sam o GL4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

różnią się tylko klasą GL ten GL5 ma lepszą klasę nie pamiętam dokładnie o co tam chodzi ma dodoatki lepsze synetyczne czy cos tam ale może być na pewno stosowany zamiennie za taki sam o GL4

 

 

Kolego, wiem, ze jestem nowy, a Ty już tu na forum doświadczony, ale muszę Cię poprawić, bo głupoty piszesz.

 

Między GL4 a GL5 jest różnica w dodatkach, owszem, ale ta różnica jest istotna,i to na tyle istotna, że używając oleju gl5 w skrzyni biegów, w której producent tego oleju nie przewidział, po stosunkowo niedługim czasie zniszczysz te skrzynie. DLaczego? Otóż dodatki z gl5 działają niszcząco (następuje przyspieszona korozja) na mosiadz (s ktorego są wykonane np synchronizatory)

 

Takze pisanie, ze oleje te mozna mieszać i są ze sobą zamienne, jest nieprawdą i moze komuś zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

od kiedy to hipol to olej przekładniowo hydrauliczny olej hipol jest typowo przekładniowy i tutaj chyba niewiele pomoże sam bawie się z mieszakami rżnych oleji w hydraulice zewnętrznej i jedno co zauwazyłem to wszystko chodzi idealnie jak jest zimno jak jest na +sie pompa tyrkota, a mam zalany hl46 z lekką domieszką hipolu i jakiegos oleju hydraulicznoprzekładniowego, no ale jak miałem układ tylko na hipolu to nie było w ogóle roboty ten olej jest za gęsty różnice między wymienionymi wyżej olejami to są tej samej klasy 80w a różnią się tylko klasą GL ten GL5 ma lepszą klasę nie pamiętam dokładnie o co tam chodzi ma dodoatki lepsze synetyczne czy cos tam ale może być na pewno stosowany zamiennie za taki sam o GL4

 

 

Hipol 6 Gl-4 80w to olej hydrauliczno-przekładniowy. Nie znasz się a zabierasz głos i ludziom mieszasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luc826421    4

Ja mam w pronarze 82sa zalany od nowości milvus 15w40 i nie ma problemu z hydrauliką. Wydaje mi się, że L-HL 100 będzie lepszy bo to typowy olej hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ptak
      Czy to jest to samo czy to są dwie różne rzeczy? Nie wiem kurna, patrzę i połapać się w tym wszystkim nie mogę.
    • Przez Bercik92
      witam. otóz mam problem z pewną jałówka (wysoko cielna) która potrafi sie sama dojić. czy może znacie jakies sposoby aby zaprzestała sie dojić. co prawda nie jest to jałówka z wyższej półki ale szkoda aby sie sama dojiła
    • Przez Kuba284
      Witak kolegów
      W tym roku kończe gimbaze
      I właśnie tak jak w tytule...aż tak źle? Bo w tej szkole co mam na oku nie ma akurat TMR-u. A szkoła z TMR-em jest prawie 70 km ode mnie a szkoda by było to zostawiać. Czekam na rady czy na TR mógłbym sobie dorobić na naprawie maszyn rolnicxych cxy koniecznie muszę mieć TMR?
    • Przez Kuba284
      Witak kolegów
      W tym roku kończe gimbaze
      I właśnie tak jak w tytule...aż tak źle? Bo w tej szkole co mam na oku nie ma akurat TMR-u. A szkoła z TMR-em jest prawie 70 km ode mnie a szkoda by było to zostawiać. Czekam na rady czy na TR mógłbym sobie dorobić na naprawie maszyn rolnicxych cxy koniecznie muszę mieć TMR?
    • Przez kamlar
      Witam,chce usunąć w moim pronarze przelacznik napiecia 12/24 ze względu na to,ze w moim przypadku jest to dość czesto padający układ.
      Chce przerobić na samo 12V. Wiem,ze musze kupić rozrusznik na 12v z reduktorem.
      Może ktoś pomóc w przerobieniu instalacji ? Wiem,że aku (zakladam niedlugo nowe) mają być połaczone równolegle, potem plus na rozrusznik i prad ze stacyjki ma być przełożone z zasilania tego regulatora (który aktualnie budzi rozrusznik) na sam rozrusznik ?
       
      w zał schemat instalcji
      Schemat ideowy instalacji elektrycznej PRONAR 82 II.pdf
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj