shrek

Stosunek wydatków na paszę a przychodów z mleka

Polecane posty

shrek    1

Panie i panowie mam pytanko jak w temacie : ile mniej więcej procentowo wydajecie na zakup pasz wszelkiego rodzaju ( np. pełnoporcjówki, wysłodki itp. ) w stosunku do pieniędzy za mleko ??

Np. dostaję za mleko średnio co miesiąć 20 tys, zł i wydaje na zakup pasz około 4 tys. miesięcznie czyli około 20%. czy to dużo ?? czy nie ?? i jakie są uwas te proporcje ?? mi sie wydaje że to sporo i staram sie obniżyc ten stosunek :)) czy to jednak w normie ???

 

Jeżeli jest już taki temat to sorry :( ale nie udało mi sie znaleść więc prosze o link :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja biorę teraz trochę wiecej jak połowę tego co Ty a na paszę wydaję ok.200-300 zł miesięcznie (traktuję tylko jako dodatek do swoich pasz ).Swego czasu zszedłem z wydajności i poszedłem w stronę jak najniższych kosztów-summa summarum zostaje mi to samo (jak nie więcej).No ale ja się nigdy nie nastawiałem na jakieś wielkie zyski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas wypłata 8-10tys na dodatki (rzepak, soja, wysłodki suche, camisan, pasza dla cielaków) wydaje około 2tys. Jak mam zboże a jak się skończy to dochodzi pełnoporcjówka i wtedy około 4tys. Stosunek wydatków na pasze do wielkości wypłaty zależy w dużej mierze od ceny mleka bo pasza w całym kraju kosztuje tyle samo a jeden ma 1.20zł a drugi 1.60zł za ta sama ilość i parametry.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychoo124    2

u mnie wygląda to mniej więcej 14-16 tys wypłaty, a 3-4 tys pasza w zależności ile dojnych i w którym okresie laktacji. Korzystam tylko z pełno porcjowej paszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Wypłata średnio 17.000 na pasze w granicach 2.500 miesiecznie przy sporym wkładzie własnego zboża. Mojim zdaniem chcąc utrzymać przyzwoite wyniki to 20% trzeba wydać conajmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bercik92
      co powiecie o wannowych zbiornikach do mleka o pojemności 1200L z jednym mieszadlem? czy są warte zakupu czy może lepiej wziąść z dwoma mieszadłami czy lepszy będzie okrągły? https://www.olx.pl/oferta/zbiornik-na-mleko-CID757-IDrjSit.html  
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.
      Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.
      Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.
      Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.
      Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.
    • Przez michaloski16
      Witam 
      Mam pytanie. Mam 7 krow i chciałbym zacząć oddawac mleko. Co mi jest do tego potrzebne? Jakie wymogi muszę spełnić?  Dodam ze moją obora jest na głębokiej ściółce. Proszę o szybką pomoc☺
    • Przez pawel372
      Witam
      Nie mam pojecia w jakim dziale to napisac  wiec prosze na mnie nie bluzgac. Potrzbuje tabele pomiaru mleka do JAPY 1060 l  ale jesli macie inne o tej pojemnosci tez mozecie podeslac  moze bedzie pasowac. Wiem ze moge sam lac i sprawdzac ilosc litrow lecz chcialbym miec rozpiske oryginalna.Wstaw inne multimedia
      Licze na pomoc bo jest bo bardzo potrzebna ilosc mleka ciagle mi sie nie zgadza
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj