Pepik190

dynia bezłuskowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pepik190    4

Witam

czy ktoś z af uprawia dynie bezłuskową.Bardzo interesuje mnie technologia uprawy ewentualne polecane odmiany.

Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Ludzie niedaleko mnie podobno uprawiali ją a czy dalej to już nie wiem mieli umowę z niemcem i całe dynie ładowali na tiry musieli kupić od niego nasiona jednego roku nic nie zebrali bo był bardzo mokry po prostu nie urosło nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Przez wiele lat uprawiałem po 5-7ha. W tym roku tylko 2. W przyszłym roku 0. Z odmian miałem Junine,Mirande i jakąś austryjacką odmiany nie pamiętam, co rok kwalifikat bo się zwyradnia i. Siew w ziemie która ma min 10 stopni C.Po siewie 0,5l comanndu ,póżniej uprawa  mech. w midzyrzedziach i min x2 reczne hakanie wokół roslin. Jesli nie ruszysz ziemi przy roślinie to będzie siedziała jak zaklęta. Pózniej zrzucanie w rządki i wybieranie,suszenie,czyszczenie,przebierane ręczne. Plon przy dobrym roku 400kg. Sredni 150kg.Sredna cena z siedmiu lat 8zł. Dwa dni ulewnego deszcu w maju albo czerwcu i zostaje talerzówka.

Uprawa dra hardkorów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pepik190    4

Witam

Mikipost czy ta trzecia odmiana dyni (austryjacka) była odmianą oleistą,bardzo proszę o odpowiedz.Jeśli jest taka możliwość , jaka to odmiana.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Kolego ta odmiana to glejsdorf, odmiana oleista. Robiłem ją na początku własnie na olej. Ale 3 lata temu weszła na rynek pestka chinska,mołdawska o niby lepszych dużo parametrach i w o połowe tańsza i interes je**.

Pestke na olej robi się troche inaczej niż na konfekcje, bo tu chodzi o zaolejenie ziarka. Przy tak małym popycie i chińczyku na rynku stawiaj przedewszystkim na jakość to może jakoś to będzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

 Plon przy dobrym roku 400kg. Sredni 150kg.Dwa dni ulewnego deszcu w maju albo czerwcu i zostaje talerzówka.

Uprawa dra hardkorów :lol:

 

 

Glejsdorf daje plon nawet 1t/ha te 150-400 to chyba z ekologi :) Z tym deszczem też nie wiem o co Ci chodzi dynia potrzebuje dużo wody, no chyba że deszcz i mocne słońce to  wtedy się zgodzę ale przez tyle lat jak się uprawia deszcz  jeszcze nie zlikwidował mi plantacji,


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadownik94    2

Ja też jestem zainteresowany uprawą dyni i mam zamiar siać dynie bezłuskową tylko szukam kombajnu jak by ktos pomogł bym był bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Glejsdorf daje plon nawet 1t/ha te 150-400 to chyba z ekologi :) Z tym deszczem też nie wiem o co Ci chodzi dynia potrzebuje dużo wody, no chyba że deszcz i mocne słońce to  wtedy się zgodzę ale przez tyle lat jak się uprawia deszcz  jeszcze nie zlikwidował mi plantacji,

 

O tonie w życiu nie słyszałem a znam trochę temat pestek z dyni (chyba że chodzi o takie w łupinie), przy dobrym nawożeniu max 600kg ale to już wyjątek bo jak średnia wyjdzie 450-500kg to jest super. A z deszczem kolega ma po części rację, po posadzeniu długotrwałe opady deszczu i do tego niska temperatura spowodują że dynia się nie przebije. Ubiegły rok właśnie taki był, sam przesadzałem 1ha a niektórzy przesadzali 2 razy a na koniec przesiewali gryką bo na inne uprawy było za późno.

 

edit

 

W tym roku dużo ludzi zainteresowanych dyniami po ubiegłorocznych cenach. Zobaczymy co to będzie, bo już się dużo słyszy o nowych uprawach po 20ha. Powodzenia w uprawie :)

Edytowano przez MFrolnik26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian91    0

Witam co taka cisza w temacie? Jak w tym roku z Dynia u was?  :D Będzie coś? Napiszcie coś o swoich uprawach to trochę podyskutujemy.


Może trzeba pokombinowć np. próbować z sadzonki

 

Myślę że sadzonka to dobry pomysł a na pewno bezpieczniejszy niż siew do gruntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Sadzimy, jak co roku ale widoki na przyszłość marne. Cena spadła do 12 zł a wy chcecie sadzonki produkować :wacko: chyba że sadzicie w ogródku. Zaraz pewnie  ktoś się pochwali wydajnością na poziomie tony z ha ale na tym forum nic mnie już nie zdziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian91    0

Sadzimy, jak co roku ale widoki na przyszłość marne. Cena spadła do 12 zł a wy chcecie sadzonki produkować :wacko: chyba że sadzicie w ogródku. Zaraz pewnie  ktoś się pochwali wydajnością na poziomie tony z ha ale na tym forum nic mnie już nie zdziwi.

 

Nie sadzimy w ogródku :D , przynajmniej ja. cena 12zł? raczej 4zł cena na dziś. Jeżeli opłaca się robić sadzonki na ogórku to tym bardziej na dynie, takie moje zdanie w tamtym roku zrobiłem pół z siewu pół z sadzonek i jakoś nie odczułem tego na kosztach, żaden problem zrobić sadzonki gorzej z sadzeniem ale to tez juz rozwiązałem sadze z samolotu do zbierania ogórków. ,,Zaraz pewnie  ktoś się pochwali wydajnością na poziomie tony z ha ale na tym forum nic mnie już nie zdziwi.''- tego też nie rozumiem :D

Przepraszam bo ty mówiłeś o pestkach to się zgodzę.

Pestka jak dla mnie nie opłacalna, za duzo inwestycji wole sprzedać cale warzywo i spokuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurass    0

Witam poszukuję Kupców na pestkę dyni odmiana Junona.Ktoś coś może wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Ile za kilogram?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Adrian91
      Witam czy ktoś z wsa będzie uprawiał dynie w 2016 tak jak ja, jeżeli tak proszę o wypowiedzenie sie jaką odmiane polecacie, jak siejecie, kiedy zbieracie, czy głownie chodujecie na hallowen, czy na przemysł lub pestkę? jakich nawozuw uzywacie? Kiedy siejecie? w gruncie czy na folji? Czym pryskacie?
    • Przez kasperoo7
      Cześć! Proszę o pomoc: co może być przyczyną pojawienia się takich narośli na owocach dyni odmiany Bambino? Czy to trefny, przekrzyżowany materiał siewny? Dziękuję i pozdrawiam.

    • Przez benq171
      Ekologiczna dynia Hokkaido (Uchiki Kuri Red).
      Ilości hurtowe. Cena do uzgodnienia.
      Powierzchnia uprawy 10 ha. Certyfikat UE - podczas przejścia na ekologię.
       
      Dla osób zainteresowanych link do FP:
      https://www.facebook.com/bio.hokkaido1/
       
      Osoba kontaktowa:
      Bernard
      nr tel: +48 575 766 255
       
      Eko Bio 2018 Red Kuri Squash Hokkaidokürbis





×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj