wojtii

Problem z odpalaniem.

Polecane posty

Rasoir    0

Wtrysk jest chyba za pozno bo ruch paliwa następuje dopiero po minieciu dwoch kresek na kole. Roznica wynosi dobre 3-4cm. Ale sprawdzalem to bez kapilary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rasoir    0

Wystarczy wyczyścić klemy na akumulatorach i kablach drobnym papierem i potem przesmarować wazeliną techniczną i dobrze przykręcić klemy i będzie na pewno śmigać.

Edytowano przez Rasoir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Witam otóż mój problem z odpaleniem jest taki że gdy odpalam to silnik potrzebuje kilka obrotów zanim załapie. Jak jest zimny to więcej ale nawet na rozgrzanym nie może szybko załapać co wpływa na rozładowanie akumulatorów. Mieliście podobne problemy i jak je rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wymień zaworek zwrotny na pompie paliwowej na rurce co odprowadza nadmiar paliwa do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Co prawda o C-362 ale to to samo :P

Brat dzisiaj wyjeździł paliwo przez przypadek do końca aż ciągnik zgasł... Zalaliśmy pół baku paliwa pompujemy pompką a ta nic zero reakcji odkręciliśmy odpowietrzniki na pompie i na filtrach troszeczkę jakby ruszyła ale nie za dużo... pompuje się nią powietrze... Psiknąłem samostartu żeby zaciągnął a on nadal nic podobnie z holem... Powiem tak pierwszy raz zdarzyło mi się żeby nie było paliwa w ciągniku, ale nie w tym sęk mianowicie czemu pompka nie pompuje paliwa? Była wymieniana z miesiąc temu i znów by padła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dewro    26

Możliwe że zatkał się kranik w zbiorniku. Zdejmij przewód z pompki i spróbuj w niego dmuchnąć, ewentualnie użyj do tego kompresora.


Zetor 7745 Turbo
Ursus C-355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikizetor    97

Siema wszystkim zmieniłem wałek ten co napędza pompę wtryskową i ciągnik jak odpala to dymi strasznie na niebiesko i biało cięzko pali siły nie ma tyle co wcześniej blok mam rozwiercony 102 mm i nie ma takiej mocy co wcześniej silnik po kapitalnym pompa wtryski regenerowane nic nie pomaga konta wtrysku nie da sie przestawić cały czas to samo jest to zetor 4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Co było przyczyną ,że zmieniałeś ten wałek napędzający pompę?

Przyjrzałeś się staremu i nowemu wałkowi ,czy mają tak samo nacięty podwójny ząb wobec wpustu?

Ja ostatnio chciałem zmienić ten wałek i nowy miał właśnie o jeden ząbek freza przesunięty zapłon.

U ciebie podejrzewam będzie tak samo. Na ile wychodzi mniej więcej kąt wtrysku jak sprawdzasz?


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikizetor    97

Stary wałek miał bicie ale na nowy dobrze wchodzi sprzęgiełko tylko traktor cięzko odpala przy 15 st na plusie

 

Co to jest ten podwójny ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Najprosciej aby nie rozbierać silnika to możesz wyszlifować jeden ząbek na sprzęgiełku od pompy wtryskowej i przesunąć o 1 ząbek.

Kwestia tylko w która stronę masz przestawiony ten początek wtrysku? Najlepiej sprawdź to zobaczysz wg. znaków na kole zamachowym ,np. jak podaje paliwo jeszcze przed kreskami to za wczesny a jak za kreskami to za późny.Jeden ząbek to około 14 stopni więc dużo. Wtedy z odpowiedniej strony sprzęgiełka zjeżdzasz ząbek i przestawiasz o 1 . zakładasz pompę odpowietrzasz i sprawdzasz czy jest dobry początek wtrysku na znaki.

A może koła rozrządu ruszaliście może to być przyczyną ,sa prawidłowo założone wg symboli?


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikizetor    97

Założyłem stary wałek po osiowaniu i jest teraz wszystko w pożadku klin nie był w tym miejscu nacięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

To dobrze ,że znalazłeś przyczynę.Wałek na pewno był robiony na wzór zetorowskiego stąd ta różnica o 1 ząbek. Teraz kąt wtrysku zgadza się na znaki?


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikizetor    97

Nie mam znaków na kole zamachowym bo to zetor 4011 tylko pompa wtryskowa od c-360 bo nie mieli cześci do tej starej w zakładzie regenerującym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Włącznik elektromagnetyczny rozrusznika klepie.

Akumulatory naładowane?

Kontrolki nie przygasają podczas próby zapalenia?

Przy próbach odpalenia na krótko przy samym rozruszniku jest tak samo? Podaj napięcie z dużej śruby z przewodem od akumulatora na tę małą. Ciągnik ustaw na luzie i zahamuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

słabe akumulatory albo zaśniedziałe klemy albo oczka przewodów masowego/plusowego nic nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

ja mam inny problem.laduje akumulatory jakies 8-10h ciognik odpala.zgasze i za pul godz juz nie odpala.i jaki tu moze byc problem.wykluczam akumulatory sprawdzone w innym ciogniku i nie ma problemu.alternator lub prodnica moze rozladowywac akumulatory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam problem naladuje akumulatory 8-10 h i ciognik odpali.zgasze i za pul godz godzinke juz nie odpala.w innym ciogniku akumulatory dzialajo.wina alternatora?rozrusznika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

Wina instalacji elektrycznej. Tzn gdzies masz zwarcie i ono rozladowuje akumulator. Musisz posprawdzac laczenia przewodow itp. Rozrusznik tez moze robic zwarcie. Ale mysle ze tak w ciemno troche ciezko jest napisac ci jednoznacznie co masz sprawdzic nie widzac sprzetu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daryjusz10    2

stawiałbym na rozrusznik... gdyby wina leżała w przewodach i zwarcie rozładowało by akumulatory to inny ciągnik by już nie odpalił na nich...


Jeśli pomogłem klikaj w zieloną strzałkę obok mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WorguleFarm
      Witam, mam pytanie a mianowicie gdzie są kalamitki do smarowania w Ursusie C-360 
      Znalazłem ich 8 ale może wiecie gdzie są jeszcze ?
       
      Znalazłem:
      -przy przednich kołach po 2 na każde koło = 4
      -na "przodzie ciągnika pod spodem"           = 2
      -na pompie wodnej                                      = 1
      -na pedale sprzęgła                                     =1
       
      Gdzie jeszcze mogą być ?
    • Przez PiotrSadło
      Witam  najpierw mam po zerwaniu sie nitów(chyba) zaczął się psuć 4 bieg i klinuje się 
      podobno wyrwane nity w skrzyni biegów od czego mam zacząć ? 
      Jak zabrać się za to i jaki był by koszt ?
    • Przez brodzik2207
      witam, po zimie mam problem z odpalaniem mojego jd mianowicie ciagnik kreci i nie moze załapac  tak jakby nie dostawal paliwa ale pompka paliwowa podaje, sciagam filtr powietrza psikne troszke samostartu i ciagnik pali od strzała nastepnie gdy sie zgasi odpala bez zarzutu ale gdy postoi z poł dnia znow nie chce zlapac moze ktos cos podpowie ?
      moge dodac tylko ze zima wymieniłem filtr paliwa oczywiscie na orginalny no i nie wiem co jest wygladało by na to ze paliwo schodzi no ale pompka przeciez podaje po przekreceniu stacyjki a i ostatnio zauwazyłem ze ta pompka zasilajoca zaczeła sie lekko pocic.... 
      z gory dzieki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj