wojtii

Problem z odpalaniem.

Polecane posty

roltech    11

Alternator najlepiej załóż z Poloneza (najłatwiejszy w ewentualnej naprawie), dobrze pasuje. Na Allegro bywają koła pasowe do niego, pasujące do paska od C-360. A akumulatory dobrze naładuj bo mogą zamarznąć. Nie ładuj zamarzniętych bo mogą wybuchnąć, gdyby zamarzły to najpierw rozmroż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2066

Koło pasowe jakieś mam( od starego alternatora) który był założony przed prądnicą ale jego ewentualna naprawa raczej nie ma sensu i poszukam jakiegoś innego.

 

Ciągnik stoi w murowanym garażu a teraz nie nadają dużych mrozów więc mam nadzieje że nic się z akumulatorami nie podziejewink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam założony alternator i regulator napięcia od poloneza ale mam tak że akumulator od poloneza i mogę jeździć na pełnym oświetleniu i bez problemów pali. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2066

W każdym polonezie był alternator z wbudowanym regulatorem napięcia? ,żeby wiedział czego szukać...wink.gif

Dużo trzeba przerabiać w instalacji ciągnika?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja miałem w te żniwa podobny problem z kombajnem, z dnia na dzień rozrusznik nie ma siły kręcić, to oczywiście myśl że aku trza podładować, podładowałem i nic, porzyczyłem aku od kolegi gdzie wiedziałem że 100% sprawny dalej nic, rozebrałem rozrusznik okazało się że szczotki już były za krutkie, poprostu o 2 za dużo się nie stykły i z dnia na dzień problem, zakup nowych i przepięknie kręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Jesli masz zalozone 2 aku to sprawdz cz ktorys nie padl. A jesli masz mozliwosc to sprawdz na innym rozruszniku lub wez swoj np. do sasiada, czy dobrze kreci. Przy dobrych aku swiatla nie powinny ciagnac az tyle pradu zeby nie mozna bylo go odpalic.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Kup sobie maal butle z gazem i palnikiem u gory tak zwana "polowa" czy jak stawiasz na 5 minut pod miska i pali od strzała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzba1272    8

Przed wymianą rozrusznika kolego sprawdź:

1. Porządnie naładuj akumulatory

2. Sprawdź wszystkie połączenia w układzie rozruchu (klemy, przewód masowy) sprawdź także czy przewody się nie grzeją przy klemach i połączeniach, jeśli tak to należy je wyczyścić, lub odciąć kawałek i zarobić przewód na nowo.

PS: Klemy i przewody z soli dobrze czyści się w gorącej wodzie. Wystarczy je zamoczyć na ok. 15-30min i są czyste.

3. Sprawdź stan szczotek oraz tulejek w rozruszniku, oraz czy nie jest zabrudzony opiłkami i resztkami ze ścierania szczotek. Jeśli tak to wymyj go dokładnie benzyną, wymień tulejki i nasmaruj je.

4. Sprawdź czy teraz odpala, jeśli nie to należy szukać przyczyny dalej w akumulatorach lub rozruszniku.


UDZIELAM PORAD TYLKO NA FORUM!!!
JEŻELI POMOGŁEM, KLIKNIJ ZIELONĄ STRZAŁKĘ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Więc w mojej c-360 jest alternator 45A 14V. Jak znajdziesz 60A to będzie idealny. Mi mały starcza bo przeważnei ciągnie jedną przyczepę a halogenów na dachu nie mam więc nie potrzebuje dużo prądu naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

W każdym polonezie był alternator z wbudowanym regulatorem napięcia? ,żeby wiedział czego szukać...wink.gif

Dużo trzeba przerabiać w instalacji ciągnika?

Alternator z wbudowanym regulatorem był montowany w Polonezach od 1993 roku.

W instalacji: 30 alternatora łączy się z + akumulatorów na rozruszniku, 67 regulatora do szczotek alternatora, 15 regulatora do kontrolki ładowania i do kostki między szczotkami a śrubą 30 alternatora. W przypadku alternatora z wbudowanym regulatorem, kontrolkę ładowania łączy się z potrójnym stykiem na szczotkotrzymaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2066

Panowie a co sądzicie o alternatorze z Opla vectry?Z tych starszych wersji w okolicach 93 roku? Pytam ponieważ mam takiego na oku.Który byłby lepszy ten czy od poldka?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Jeśli chcesz zamontować alternator od opla to na pewno sam go nie podłączysz, musisz mieć dobrego elektryka(chyba że jesteś dobry w te klocki), a jeszcze jest sprawa mocowania.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2066

Aha czyli odpada.laugh.gif Nie ma co czekać tylko muszę kupić od polonezasmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

@LOST nie opowiadaj farmazonów. Alternator z Vectry jeśli podejdzie z mocowaniem jest najprostszy w podłączeniu. Potrzebuje tylko 2 kable. Główny od ładowania i plus przez kontrolkę do wzbudzenia. Mam założony w 60 z Golfa. Działa idealnie. Szczerze jak teraz patrze na te przedpotopowe badziewia z osobnym regulatorem to śmiech mnie bierze. Moja rada - jedź na szrot i szukaj alternatora z Golfa I czy II diesla pasuje idealnie.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

LukaszP ma rację nowszy alternator boscha najłatwiej podłączyć, tam nie ma czego spiepszyć, 2 kable, regulator wbudowany, kupisz za grosze na szrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Panowie, polonezowski alternator z wbudowanym regulatorem, też wymaga tylko 2 kabli. Co do Opla Vectry, to montowano w nich alternatory Boscha i Delco. Do Delco były problemy z częściami (nie wiem jak jest z tym dzisiaj).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Sorry za wprowadzenie w błąd, źle zobaczyłem. Asharot ma rację. Prorok jeśli można wiedzieć ile zapłaciłeś za alternator ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2066

Panowie zawracam gitarę ale dało by radę przełożyć to na instalację w 60?Ten rysunek bardzo pomógł i wiele wyjaśnij ale ale jak by dało radę to było by super. Te dwa kable od prądnicy to gdzie mają iść do alternatora?

Może głupie pytania ale nie chce nic rozwalićwink.gif

 

Za alternator dałem 50zł z regulatorem smile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Da radę.

Kabel z 16 prądnicy (szczotki) łączysz do 15 alternatora (kostka między szczotkami a srubą 30).

Kabel z 18 prądnicy (wzbudzenie) łączysz do 67 alternatora (szczotki).

Kable z 16 regulatora prądnicy (oba) łączysz do 15 regulatora alternatora.

Kabel z 18 regulatora prądnicy łączysz do 67 regulatora alternatora.

Kabel z 19 regulatora prądnicy zostawiasz luzem po uprzednim zaizolowaniu.

Śrubę 30 alternatora łączysz z + akumulatorów na rozruszniku.

Regulator musisz dobrze połączyć z masą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2066

Wielkie dzięki o to mi chodziło..smile.gif

 

Podłączyłem już wszystko tylko mam jeszcze jedno pytanie...mianowicie;

 

Czy ten kabel 19 regulatora prądnicy(który należy odłączyć) w moim przypadku jest on dość gruby, prawdopodobnie jest to pozostałość po starym alternatorze mogę wykorzystać do podłączenia śruby 30 tej na alternatorze.Na schemacie ten właśnie kabel idzie od regulatora do rozrusznika.Górna śruba to plus akumulatorów na rozruszniku? bo czym więcej nad tym siedzę tym mam coraz wiecej wątpliwości taki już jestem biggrin.gifwink.gif

 

Edit;

 

Już wszystko zrobione.Teraz światła święcą jak należybiggrin.gifMam nadzieje że z ładowaniem też nie będzie problemubiggrin.gif

 

Chciałem podziękować Wszystkim Użytkownikom za pomoc przy wyborze i podłączeniuwink.gif Nie podaję nicków bo nie chcę nikogo pominąć.Jeszcze raz wielkie dzięki...Na kolegów z Af zawsze można liczyć....wink.gifsmile.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WorguleFarm
      Witam, mam pytanie a mianowicie gdzie są kalamitki do smarowania w Ursusie C-360 
      Znalazłem ich 8 ale może wiecie gdzie są jeszcze ?
       
      Znalazłem:
      -przy przednich kołach po 2 na każde koło = 4
      -na "przodzie ciągnika pod spodem"           = 2
      -na pompie wodnej                                      = 1
      -na pedale sprzęgła                                     =1
       
      Gdzie jeszcze mogą być ?
    • Przez PiotrSadło
      Witam  najpierw mam po zerwaniu sie nitów(chyba) zaczął się psuć 4 bieg i klinuje się 
      podobno wyrwane nity w skrzyni biegów od czego mam zacząć ? 
      Jak zabrać się za to i jaki był by koszt ?
    • Przez brodzik2207
      witam, po zimie mam problem z odpalaniem mojego jd mianowicie ciagnik kreci i nie moze załapac  tak jakby nie dostawal paliwa ale pompka paliwowa podaje, sciagam filtr powietrza psikne troszke samostartu i ciagnik pali od strzała nastepnie gdy sie zgasi odpala bez zarzutu ale gdy postoi z poł dnia znow nie chce zlapac moze ktos cos podpowie ?
      moge dodac tylko ze zima wymieniłem filtr paliwa oczywiscie na orginalny no i nie wiem co jest wygladało by na to ze paliwo schodzi no ale pompka przeciez podaje po przekreceniu stacyjki a i ostatnio zauwazyłem ze ta pompka zasilajoca zaczeła sie lekko pocic.... 
      z gory dzieki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj