wojtii

Problem z odpalaniem.

Polecane posty

mtracz    76

Co z tymi krzywkami?

Jaka pewność, że ustawienie pompy na środku będzie prawidłowe? To trzeba wyznaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benyk123    27

ok dziękuje za rady,dobrze że są osoby które dzielą się informacjami z innymi,

spróbuje ustawić zawory i zobaczymy co będzie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakallord    0

Panowie może powtarzam tego posta to przepraszam ale opowiem wam moją wczorajsza historię od początku i proszę o jakiekolwiek instrukcję .

1. Ciagnik od 3 mies stal nie palony bo pompa nie podawała paliwa tzn przy orce w pewnym momencie brakowało mu paliwa ratowało go zeskoczeniem i pod pompowanie ręczna pompka.

ok. pompa do regeneracji przywiozłem na wymianę plomby na niej gość mówi wkładasz i ma grac

2. po 3 miesiącach tzn wczoraj pompa leżała zakladm odpowietrzam od poczatku filtry nowe rurki do wtrysków  wyciągam 1 wtrysk jest mgielka ok 

3. skręcam do kupy nie pali i tu moje watpliwosci moze zle zalozylem pompe rozbieram jednak racja o jeden ząbek przestawiłem kupuje nowy pierścionek zakladam od nowa teraz napewno ok ( z 3 osobami ) odpowietrzam i dalej nic kreci bialy dymek i tyle teraz moje pytanie 

 

Czy jak zle zlozylem pierwszy raz pompe nie po przestawialo jej bo teraz odkreciem rurki ok wtryskow i krecac nie ma cisnienia w pompie ?

 

Czy dlugo lezala nie zakrecona i w sekcjach cos sie podzialo ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Ustaw przede wszystkim kąt wtrysku. A jeśli pompa leżała trzy miesiące i nie była zabezpieczona olejem lub ropą, to w pewnych warunkach mogło by dojść do korozji sekcji.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakallord    0

Kręcąc rozruchem pompa nie sika ropa tylko lekko leje sprawdzalem to bez rurek na pompie 

Dlaczego nie ma ciśnienia w pompie ???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Jak można przestawić o jeden ząbek kiedy łącznik ma szeroki jeden ząb i nie można inaczej złożyć. Myślę że przyczyną może być niesprawny zaworek przelewowy na pompie wtryskowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakallord    0

Jak można przestawić o jeden ząbek kiedy łącznik ma szeroki jeden ząb i nie można inaczej złożyć. Myślę że przyczyną może być niesprawny zaworek przelewowy na pompie wtryskowej

 Mozna........ włozyłem zapewne pod katem obrót pompy sprwaił ze zabek zaskoczyl na ten duzy zab i tam sie zaciol i pompa juz nie daje paliwa w okreslonym momencie . piszesz o tym zaworku powiem ci ze pompujac reczna pompka slychac jak przelewa po 20 sek pompowania do baku a pompka dalej chodzi bez jakiegokolwiek oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Odkręć pokrywkę pompy czy sekcje pracują.  Póki nie będzie sikało na króćcach szkoda kombinować z ustawianiem kąta wtrysku. 

Sprawdzaj na gazie danym na max.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakallord    0

Odkręć pokrywkę pompy czy sekcje pracują.  Póki nie będzie sikało na króćcach szkoda kombinować z ustawianiem kąta wtrysku. 

Sprawdzaj na gazie danym na max.

Sprawdzę jutro dzięki za podpowiedź a zaworek zwroty do baku ma coś w tym że naprzykład jest zepsuty i przepuszcza i pompa nie robi ciśnienia i odrazu jest przelewana ropa do baku ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oczywiście. Masa ludzi mówi  "a tam ciśnienie nie potrzebne, bak jest wyżej paliwo i tak będzie" A guzik prawda. Ma być zaworek, ma być sprawny a niewielkie ciśnienie wciska paliwo w pustą po tłoczeniu sekcję. 

Doprowadź wszystko do porządku. Zaworek pompując ręczna pompka ma ładnie śpiewać, układ ma być idealnie odpowietrzony, pompka ma chodzić lekko, sekcje w pompie maja pracować w pełnym zakresie skoku jaki ma krzywka, paliwo ma na rozruszniku sikać z króćców aż pod sufit.  Jak tak będzie a nie zapali to pomyślimy dalej.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szakallord    0

ok jutro zabiorę się do 12:00 bo mam drugą zmianę w pracy ale jak zdążę coś zrobić to napisze co mi się udało zdziałać .

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc4011    2

Witam wszystkich mam problem z moim c4011 mianowicie tydzień temu zatarłem silnik na panelach, rozebrałem go i zrobiłem generalke (nowy wał Ostróda, panewki, nowe wtryski) dziś skończyłem go składać, spróbowałem go odpalić i okazało się ze nie pali. Jak kręcę rozrusznikiem to z korka na olej leci biały dym/para trudno powiedzieć co to jest, a z tłumika leci czarny dym. Rozrząd jest raczej dobrze ustawiony bo robił to ten sam gościu co 4 lata temu, luz na zaworze ssącym to 0.2mm na wydechowym 0.3mm, pompa podaje paliwo, chłodnica jest zalana płynem . Silnik był bardzo długo kręcony rozrusznikiem (baterie są dobre) ale nic nie załapał.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co mam z nim zrobić z góry dziękuję

Edytowano przez adamc4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Sprawdzić na początek czy  na pewno  dobrze  odpowietrzony  i  czy  kąt wtrysku prawidłowy.

biały  dym  z korka  na  olej  sugeruje że  coś co ma kontakt  z olejem ma  za  dużą  temperaturę , prawdopodobnie  na  panewkach,  albo na  sworzniach

Wał  lekko  sie  kręcił? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc4011    2

Wał bez głowicy da się okręcić rękami a z głowicami rozrusznik kręci spokojnie

A kąt wtrysku też ustawiał mechanik przy ostatniej naprawie i podczas tego remontu pompa nie była wyjmowana

 

 

Przyczyną całego zamieszania były prawdopodobnie źle ustawione Zawory, bo są wyklepane i trzeba było je ustawić troszeczkę inaczej, a ta para z korka na olej to niedziałająca pompa olejowa. Jak silnik już odpalał to wkręciłem manometr w miejsce czujnika i okazało się ze nie ma ciśnienia oleju: 0 bar. Po odkreceniu misy olejowej na jej spodzie był jakiś seger, nie wiem z czego on się wziął. Po wymianie pompy moja c4011 chodzi jak igła

Edytowano przez adamc4011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc4011    2

Nie wiem czy przypaliło czy nie ale po zmianie pompy olejowej ta para z korka już nie leci. Czy to normalne że zimny Silnik na wolnych obrotach ma 4.5 bar a jak się da gaz do oporu to jest 7.5 bar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Dziwne na jednej pompie zero na drugiej 7.5.Może coś się przytkało w kanałach przez co pierwsza pompa nie mogła zassać(wygonić powietrza) a druga zassała ale przelew nie wyrabia przez ten zawał.Seger czy zawleczkę znalazłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

Waitam panowie mam takie pytanie czy jest możliwośc sprawdzenia czy jest dobrze ustawiony rozrząż w c 360 bez zdejmowania pokrywy bo mam taki problem miałem problemy z odpaleniem     c360 więc najpierw wziołem się za  wtryski założyłem nowe nie pomogło zdjołem pąpe wtryskową dałem do naprawy okazało się że jest wpożądku więc zdjołem głowice zawory były pozapadane ogólnie całe głowice zrobione od podstaw założyłem i nadal jest problem z odpaleniem jak postoi pare godzin bo jak już odpali to poki jest ciepły to ledwo palec położe na włączniku to już pali jaka może by tego przyczyna a i gdy zdjołem głowice to zauważyłem że na dwóch tłokach były odciśnięte zawory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak znaki od zaworów są tylko na 2 tłokach to raczej winny był za mały luz zaworowy.

Przestawiony rozrząd to raczej były by znaki na wszystkich, albo teraz były by słyszalne, wyczuwalne stuki.

Jak ustawia się kąt wtrysku było już nie raz opisywane na forum poszukaj.

Albo tu:

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc4011    2

Piotr778 to zabezpieczenie to simering

W piątek kupiłem nową pompę do oleju a na następny dzień mój c4011 pokazał mi korbowód. Przykra sprawa Silnik znów do remontu, tym razem w fachowym warsztacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam wszystkich mam problem z moim c4011 mianowicie tydzień temu zatarłem silnik na panelach, rozebrałem go i zrobiłem generalke (nowy wał Ostróda, panewki, nowe wtryski) dziś skończyłem go składać, spróbowałem go odpalić i okazało się ze nie pali. Jak kręcę rozrusznikiem to z korka na olej leci biały dym/para trudno powiedzieć co to jest, a z tłumika leci czarny dym. Rozrząd jest raczej dobrze ustawiony bo robił to ten sam gościu co 4 lata temu, luz na zaworze ssącym to 0.2mm na wydechowym 0.3mm, pompa podaje paliwo, chłodnica jest zalana płynem . Silnik był bardzo długo kręcony rozrusznikiem (baterie są dobre) ale nic nie załapał.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co mam z nim zrobić z góry dziękuję

 

 

Sprawdzić na początek czy  na pewno  dobrze  odpowietrzony  i  czy  kąt wtrysku prawidłowy.

biały  dym  z korka  na  olej  sugeruje że  coś co ma kontakt  z olejem ma  za  dużą  temperaturę , prawdopodobnie  na  panewkach,  albo na  sworzniach

Wał  lekko  sie  kręcił? 

 

 

Wał bez głowicy da się okręcić rękami a z głowicami rozrusznik kręci spokojnie

A kąt wtrysku też ustawiał mechanik przy ostatniej naprawie i podczas tego remontu pompa nie była wyjmowana

 

 

Przyczyną całego zamieszania były prawdopodobnie źle ustawione Zawory, bo są wyklepane i trzeba było je ustawić troszeczkę inaczej, a ta para z korka na olej to niedziałająca pompa olejowa. Jak silnik już odpalał to wkręciłem manometr w miejsce czujnika i okazało się ze nie ma ciśnienia oleju: 0 bar. Po odkreceniu misy olejowej na jej spodzie był jakiś seger, nie wiem z czego on się wziął. Po wymianie pompy moja c4011 chodzi jak igła

 

 

Z korka to nie była para tylko wał łapał na panewkach.Przypaliło wał i panewki.

Pytałes  o przyczynę  ,  dostałeś  sugestie  co może  być  przyczyną  tego dymu z korka  i to olałeś .

Euforia  że  chodzi jak igła nie  trwała  długo  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WorguleFarm
      Witam, mam pytanie a mianowicie gdzie są kalamitki do smarowania w Ursusie C-360 
      Znalazłem ich 8 ale może wiecie gdzie są jeszcze ?
       
      Znalazłem:
      -przy przednich kołach po 2 na każde koło = 4
      -na "przodzie ciągnika pod spodem"           = 2
      -na pompie wodnej                                      = 1
      -na pedale sprzęgła                                     =1
       
      Gdzie jeszcze mogą być ?
    • Przez PiotrSadło
      Witam  najpierw mam po zerwaniu sie nitów(chyba) zaczął się psuć 4 bieg i klinuje się 
      podobno wyrwane nity w skrzyni biegów od czego mam zacząć ? 
      Jak zabrać się za to i jaki był by koszt ?
    • Przez brodzik2207
      witam, po zimie mam problem z odpalaniem mojego jd mianowicie ciagnik kreci i nie moze załapac  tak jakby nie dostawal paliwa ale pompka paliwowa podaje, sciagam filtr powietrza psikne troszke samostartu i ciagnik pali od strzała nastepnie gdy sie zgasi odpala bez zarzutu ale gdy postoi z poł dnia znow nie chce zlapac moze ktos cos podpowie ?
      moge dodac tylko ze zima wymieniłem filtr paliwa oczywiscie na orginalny no i nie wiem co jest wygladało by na to ze paliwo schodzi no ale pompka przeciez podaje po przekreceniu stacyjki a i ostatnio zauwazyłem ze ta pompka zasilajoca zaczeła sie lekko pocic.... 
      z gory dzieki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj