wojtii

Problem z odpalaniem.

Polecane posty

tommy66692    2254
Gdy jest chlodno ciezko odpalic C360(bez goracej wody nie da rady). Pompa byla wymieniona oraz wtryski, co moze byc przyczyna??? Slyszalem ze moze byc to wina przestawionego rozrzadu ,ale czy on moze sie samoczynnie przestawic??

 

U nas 330 nigdy bez gorącej wody nie zapalała....Zawsze przelaliśmy ze 2 razy i dopiero z trudem zapaliła....Ale zawsze po generalce było lepiej.... ;) Ale chyba wszystkie ciagniki w zimie palą gorzej....Jeśli ciagnik jest ci czesto potrzebny to postaw go w jakims garażu gdzie jest cieplej(u nas zawsze 330 stałą w garażu gdzie jest piec centralnego)Mogą to być zawory,akumulatory choć nie do końca skoro piszesz że jak nalejesz gorącej wody to zapali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Mi c-360 odpalała po minucie kręcenia rozrusznikiem. Rozebrałem silnik i okazało sie że pierścienie są pozapiekane albo popękane więc było słabe sprężanie i dletego słabo odpalała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No właśnie, a do tego jak jeszcze akumulator nie daje kopa tzn. wolno kręci to zanim obróci wałem to cała kompresja ucieka albo przez te pierścienie albo przez zawory nieszczelne a przy zapłonie samoczynnym jak nie ma odpowiedniego ciśnienia to nie następuje zapłon mieszanki. W efekcie z komina leci szary dym a silnik nie odpala ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lpluto    2

Pierscienie mial robione wiosna... Akumulatory mial sprawdzane... Juz nawet jak jest tylko plus 10 to ciezko pali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Mój też kiedyś nie palił po remoncie i sie okazalo że rozrząd był o jeden ząbek źle ustawiony. Tylko, że wtedy był słaby i odrazu był poprawiony. A pompa i cały układ paliwowy masz ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

No też tak może byc, że to ten zaworek. Spróbuj przed zapalaniem przepompować kilka razy ręczną pompką. Jeśli pomoże to będzie właśnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lpluto    2
Czy jak kręcisz to idzie biały czy czarny dym??? Czy wogóle nie idzie ???
Idzie bialy dym...

 

No też tak może byc, że to ten zaworek. Spróbuj przed zapalaniem przepompować kilka razy ręczną pompką. Jeśli pomoże to będzie właśnie to.
Pompowanie reczna pompka nic nie pomaga...

 

Mój też kiedyś nie palił po remoncie i sie okazalo że rozrząd był o jeden ząbek źle ustawiony. Tylko, że wtedy był słaby i odrazu był poprawiony. A pompa i cały układ paliwowy masz ok?
Pompa paliwa i wtryski byly wymieniane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Można jeszcze spróbować przestawić zapłon. Trzeba poluzować pompe i przekręcic w prawo albo w lewo i zobaczyć jak wtedy bedzie odpalać. Bo jeśli dymi na biąlo to znaczy, że pompa podaje paliwo ale może to robić za późno czyli zły zapłon albo za małe sprężanie. Ale jeśli remont był niedawno to sprężanie powinno być ok. Spróbuj tą pompe przestawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

A może poprostu jakieś hu***e paliwo kupiłeś? Pamiętam u nas taki przypadek. Facet włał do ciężarówki to go ciągali z kilometr i nawet nie pisnoł tylko dymił na biało. Nic nie było za nim widać ;):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Jeżeli po zapaleniu (zakładając że ciężko zapala) charakteryzuje się nie równą pracą silnika i niereaguje zbytnio na dodanie gazu oraz kopci to na 99% jest to rozrząd. Oczywiście jeśli wtryski i pompa są ok.


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Pewnie klemy-musisz przeczyścić.Może być także że rozrusznik kantuje ale sprawdź najpierw klemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

To nie traktor ma mieć moc rozruszać rozrusznik tylko rozrusznik traktor :rolleyes: U mnie było to samo to poszedł rozrusznik-kantował i poszedł do regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WorguleFarm
      Witam, mam pytanie a mianowicie gdzie są kalamitki do smarowania w Ursusie C-360 
      Znalazłem ich 8 ale może wiecie gdzie są jeszcze ?
       
      Znalazłem:
      -przy przednich kołach po 2 na każde koło = 4
      -na "przodzie ciągnika pod spodem"           = 2
      -na pompie wodnej                                      = 1
      -na pedale sprzęgła                                     =1
       
      Gdzie jeszcze mogą być ?
    • Przez PiotrSadło
      Witam  najpierw mam po zerwaniu sie nitów(chyba) zaczął się psuć 4 bieg i klinuje się 
      podobno wyrwane nity w skrzyni biegów od czego mam zacząć ? 
      Jak zabrać się za to i jaki był by koszt ?
    • Przez brodzik2207
      witam, po zimie mam problem z odpalaniem mojego jd mianowicie ciagnik kreci i nie moze załapac  tak jakby nie dostawal paliwa ale pompka paliwowa podaje, sciagam filtr powietrza psikne troszke samostartu i ciagnik pali od strzała nastepnie gdy sie zgasi odpala bez zarzutu ale gdy postoi z poł dnia znow nie chce zlapac moze ktos cos podpowie ?
      moge dodac tylko ze zima wymieniłem filtr paliwa oczywiscie na orginalny no i nie wiem co jest wygladało by na to ze paliwo schodzi no ale pompka przeciez podaje po przekreceniu stacyjki a i ostatnio zauwazyłem ze ta pompka zasilajoca zaczeła sie lekko pocic.... 
      z gory dzieki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj