Zaloguj się, aby obserwować  
Lukas1979

Gregoire Besson zapotrzebowanie mocy

Polecane posty

Lukas1979    0

Witam

Mam pług Gregoire Besson RY4 3 skibowy na zabezpieczeniu hydraulicznym , tylko 3 korpusy ponieważ kupiłem go na dofinansowanie i Agencja nie chciała się zgodzić na 4 korpusy bo mam za mało ziemi . Pług współpracuje z ciągnikiem Valtra 120 KM i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma taki pług 4 skibowy współpracujący z ciągnikiem o podobnej mocy ?

Ponieważ jestem super zadowolony z tego pługa bardzo ładnie przykrywa resztki pożniwne nawet po kukurydzy , orka jest równa , lekko się nim orze i chciałbym dokupić 4 korpus ale niewiem czy mój ciagnik sobie z nim poradzi ?

Edytowano przez Lukas1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rold    12

to zależy od ziemi, znam goscia co ciąga taki pług 105 km zetorem. Na sredniej i lekkiej ziemi to spokojnie ale na ciężkiej to już troche gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek1991    2

Kolega ma pług Gregoire Besson 4 skibowy na hydraulice i współpracuje z case maxxum 115. Radzi sobie z nim bez problemów więc Valtra też da rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas1979    0

Dzięki za szybką reakcję ja mam raczej lekkie i średnie gleby więc z tego co koledzy piszecie to z uciągiem raczej nie bedzie problemu tym bardziej że teraz jak orze na trzy korpusy to ciągnik prawie nic nie czuje jak bym jechał z podniesionym pługiem , mam jeszcze pytanie czy ciągniki o których piszecie są z podnośnikiem z przodu i jakiś duży obciążnik czy standardowe obciążki tak jak ja mam w swojej Valtrze bo niewiem jak ciągnik będzie się zachowywał podczass obrotu pługa ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek74    0

Spokojnie sobie poradzi ja mam pług GB 4 skibowy tylko na zabezpieczeniu śrubowym jest trochę lżejszy od tego na hydraulice ale ciągnę go John Deere 95 KM i spokojnie mogę jechać nawet 10 km/h tymi pługami naprawdę lekko się orze , a jeżeli chodzi o obracanie to muj John Deere nawet nie drgnie podczas obrotu a też mam standardowe obciążniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek74    0

Ja mam odkładnice cylindryczne 16 calowe symbol z odkładni C16S , napewno nie zamieniłbym się na półśrubową bo cylindryczne ładnie kryją i super kruszą ciężką glebę a poza tym stawiają dużo mniejszy opór niż półśrubowe ponieważ ziemia od razu się na niej odwraca i opada a na półśrubowej przesuwa się przez całą długą odkładnicę zanim opadnie , w necie jest nawet artykuł na ten temat . Jeżeli myślisz o zakupie pługa i masz do wyboru odkładnice cylindryczne albo półśrubowe to polecam cylindryczne , ja oram ciągnikiem 95 KM pługiem Gregoire Besson 4 skibowym rozstawionym 40 cm na korpus i spokojnie mogę jechać 8 km/h . Mam ten zestaw od 4 lat orałem nim w różnych warunkach i spokojnie sobie radzi . Uważam że pługi GB to jedne z lepszych pługów i mają małe zapotrzebowanie mocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

mam okazję kupić właśnie takie pługi tylko z odkładnicą 14 calową c14n więc również cylindryczną , do ciągnika również 95 koni, tyle że mam taką dziwno skrzynię że mogę jechać 6,5 km/h lub 9,5. i nie wiem czy wolno nie będzie za wolno i czy będzie ładnie odkładało, a szybciej czy uciągnie

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek74    0

jak pojedziesz wolniej tak jak piszesz 6,5 km/h to też ładnie odwróci tylko ziemia nie będzie tak rozsypana bo po tej odkładnicy na lżejszych glebach przy dużych prędkościach jest równo jak na stole , tak jabyś ciągnoł włókę a jak jedziesz wolniej to ziemia jest bardziej wysztorcowana tak jak po półsróbowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

no i kupiłem ten pług, już nie mogę doczekać wyjazdu w pole, gdzie kupujecie części do Bessona żeby było tanio??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

Ja posiadam pług RY7 4+1 z hydraulicznym zabezpieczeniem i 150 km idzie lekko z 4 skibami ale myślę że spokojnie by go 140 km pociągnął mam spore góry ale jaśko zbytnio przy nim się nie poci to był dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj