Polecane posty

Grzechooo    794
PanPawel napisał:

900 brutto 🤦 Astronaute z 2 ha 9.1t pierwszy groch w życiu. Oprysk na chwasty doglebowy x2 robak i grzybowka zrobiona była.

I jak dużo miałeś tego dzikiego? u mnie jakoś przeszło.

pawel86lhr napisał:

A u mnie jeszcze leży pogoda nie daje wjechać w pole. To raz , dwa jak by była nikt nie chce przyjechać jest tylko jeden odważny co kosi mi i znajomemu.

Hardkor jakiś😉

Kabanos    102

Bo groch siać to trzeba mieć swojego bizona , bo jak polegnie to nikt tego nie wykosi, bo to klęska żywiołowa choć ostatnie dwa lata było super tak teraz ziemi od zajebania

Grzechooo    794
PanPawel napisał:

Dzikiego? Tzn?

A to nie Ty pisałeś że mamy astronaute z tego samego źródła? być moze pomyliłem osoby🤔

PanPawel    307
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

A to nie Ty pisałeś że mamy astronaute z tego samego źródła? być moze pomyliłem osoby🤔

A to było coś takiego faktycznie. Ale okazało się jednak ze nie 😅

Roxer    127
Dnia 2.08.2023 o 11:50, PanPawel napisał:

Oczywiście że lubelskie groch 900 pszenica 700 rzepak 1500 wszystko brutto okoliczne skupy Żółkiewka 

Przebijam, okoliczny skup lubelskie groch 850 zł brutto. Śmiech na sali. Dobrze że chociaż ta dopłata do strączkowych jest na otarcie łez

PanPawel    307

Bo ludzie zaczęli kosić grochy tonjuz cena w dół. Ja wykosilem w okolicy jako pierwszy nawet nikt nie brał tutaj w okolicy. Patrząc na moje koszta wydajność to i tak na grochu więcej zarobie niż na rzepaku jak bym miał go teraz sprzedawać. A jeszcze jakaś tam doplata będzie do strączka. 

kamil800    186

W nowosiolkach groch 1000zl brutto. Tylko to jest chyba konsumpcyjny 

Edytowano przez kamil800

aro321    104
kamil800 napisał:

W nowosiolkach groch 1000zl brutto. Tylko to jest chyba konsumpcyjny 

w odletajce 1100 zł brutto

Grzechooo    794

ale biorą? w ubiegłym tygodniu dzwoniłem to baba mówiła że są zasypani pszenicą i rzepakiem

aro321 napisał:

w odletajce 1100 zł brutto

Podobno jeszcze Nowaczewski z białopola też bierze.

kamil800    186

W jakiej odlatajce? Ze niby w janszpolu? 😂😂 Bede dzis to az zapytam

Bylem i faktycznie jest 1100 ale ja nie wierze, ze ktos tam to dostanie. Za kazdy chwascik i kazda peluszke pewnie uwali na cenie. Jednemu na rzepaku jak zaczal odbijac na rzepaku to zostalo 1300zl z 1700 😂 pojechal na inny skup i mu ucieli troche za wilgotnosc bo mial 9,5%

Chyba, ze ktos z was tam byl i faktycznie tyle dostal to przepraszam

@Grzechoooto dobry kit ci wcisneli. Bo rzepaku to oni nawet nie sypali w silosy tylko od razu na tiry i wozili 😏 u tego w bialopolu podobno nie jest zle bo handluja z nim tu ode mnie z okolicy ale do tego z kułakowic to nawet nie próbuj wiesc

Edytowano przez kamil800

Grzechooo    794

Tak chodzi o janszpol, dzwoniłem najpierw na Grabowiec to powiedzieli że w Odletajce będą brali po 1100 to dzwonię tam i tam baba powiedziała że nie biorą bo są zasypani. Tak czy siak mój jest sprzedany w Nowosiółkach po 1000.

dir    1

witam grupę. Czy zaraz po żniwach (Mam nadzieję, że przed 20.08) posieję groch ,to on powschodzi na tyle,by dał korzyść pszenicy ozimej ,która by była siana w okresie 25-30.09 lub nawet później, czy lepiej po żniwach posiać jakiś przedplon dla grochu zimującego/ jarego. Zaznaczę że w tym sezonie nastawiam się na przygotowanie pól pod pszenicę w sezonie 24/25 ,a nie na zyski z roślin,więc porady mile widziane ,i z góry dziękuję.

izydor6280    1155

daruj sobie, co prawda wody w tym roku nie brak ale zanim ten groch wyjdzie z ziemi minie ze 3tyg.

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

dir    1

siał ktoś groch starym poznaniakiem?  jak go ustawić jesli się da?

thor1984    688

Ja siałem groch i łubin i sieje się bez problemu. Zacznij od jakiegoś ustawienia np. B -4 i rób próbę kręconą. 

dir    1

dzięki, a później w jaki sposób przykrywasz nasiona ,by były w ziemi na te 5cm powiedzmy? samo ustawienie siewnika wystarczy?

thor1984    688

Niestety później robię kultywatorem aby nasiona poszły glebiej bo jak siałem groch czy łubin słodki to tyle gołębi dzikich się zlatywało, że nawet nie przypuszczałem że tyle jest ich w okolicy. 

• Like 1

quxfrix    1

Panowie planuje zasiać pod koniec tygodnia groch zimujący dexter. Nigdy nie siałem grochu w związku z czym proszę o poradę w związku ze zwalczaniem chwastów.
Zakupiłem oprysk stallion 363 cs (chlomazon+pendimetalina) i pytanie czy dokładać jakąś jeszcze substancję do oprysku? Czy powinien poradzić sobie z chwastami dwuliściennymi?
A może ma ktoś inny pomysł na zwalczenie chwastów?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam

z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.

Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl

• Przez karol2306
      Witam

Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv

Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj