Skocz do zawartości

Polecane posty

pasio    1

Ile u Was groch zawiązał strąków? U mnie jest ledwie po 5-6 strąków na roślinie. Nie iwem czym to jest spowodowane. Susza podczas kwitnienia?

RafaKdziela    135

Kolego te 6 strąków czy tam 5 to chyba normalne .Ja myślę ,że dobrze sypnie o ile ustoi i pogoda nie oszaleje .

andrzej1988    101

U mnie tez tak z 5 strąków na roślinie jest. Przy miedzach gdzie słabszy to 3-4 strąki. Dzisiaj opryskałem Proteusem. Groch już zakończył kwitnienie. Nielicznie jeszcze jakieś kwiatki sie pojawiają.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kula07    137

Mam po ok 8 w pełni rozwiniętych strąków, dwa jeszcze się pokazują z kwiatów i jeszcze kwitnie.

Agrest    347

U mnie maks po 4 strąki, kwiatów zero, ziarno twardnieje, strąki bieleją.

Zastanawiam się skąd u Was nieparzysta ilość strąków, jak one wychodzą parami, jak kiedyś milicjanci w kawałach (jeden zawsze umiał pisać drugi czytać) ;)

Ale ogólnie 6 strąków to uważam, że już jest dobrze, a co powyżej to jest super. Choć jeszcze ważne co w strąku.

Kula07    137

W strąku jest od 3-6 nasion. Nieparzysta liczba strąków trafia się na ścieżkach (uszkodzenia po zabiegu), w środku łanu nie zauważyłem.

Agrest    347

Ja u siebie zauważyłem, że z powodu suszy, ziarniak niemalże już nalany do właściwego rozmiaru potrafi zostać zredukowany. Większość strąków ma 4 ziarniaki, choć jest wiele szóstek - oczywiście tylko w pierwszym pietrze z racji zapasów wolgoci. Jak gdzieś się trafi trzecie piętro to jest 1-3 ziarniaki, ewentualnie zasychają w całości.

andrzej1988    101

U mnie maks po 4 strąki, kwiatów zero, ziarno twardnieje, strąki bieleją.

Zastanawiam się skąd u Was nieparzysta ilość strąków, jak one wychodzą parami, jak kiedyś milicjanci w kawałach (jeden zawsze umiał pisać drugi czytać) ;)

Ale ogólnie 6 strąków to uważam, że już jest dobrze, a co powyżej to jest super. Choć jeszcze ważne co w strąku.

Nie patrzyłem dokładnie bo chciałem opryskać a po oprysku juz nie chciałem wchodzic w groch. Pojade w sobote to dokładnie zobacze. Pierwszy raz mam groch wiec nie wiem jak to ma się ilość strąków do plonu. Groch jest cięzki wiec i waga tez robi swoje

kryssr    50

u mnie są miejsca że jest naprawdę ładny i kwiatki jeszcze ma ale są miejsca że 4 wiszą strąki i już nasiona twardnieją :P średnio jakby było po 6 to chyba ok ?  drugi rok mam groch, w tamtym na próbę 20 arów pod koniec kwietnia siane i ładnie wyrósł :) teraz troszkę więcej, jak ustawić komajn ? nh tc 5040 ? połówek dużo robi, trochę strąków leciało. 

Zbyszkos    3

U mnie sporo jest roślin co ma po 6 strąków w pełni rozwiniętych z nasionami i do 4 dopiero co zawiązanych + po 2-3 kwiaty jeszcze. Tylko czy to dostoi do koszenia.

celtis    7

U mnie pojawiło się sporo mszyc, groch w fazie jak na foto. Czym pryskać żeby przy okazji pachówki i strąkowca zwalczyć bo też gdzie nie gdzie są  <_<

post-8912-0-01780800-1498744450_thumb.jpg

celtis    7

W jakiej dawce jechać ? Z tym strąkowcem to poważnie lepiej "dmuchać na zimne" ? 

andrzej1988    101

Byłem dzis przy grochu. Jeśli chodzi o strąki to tak: przy miedzach albo gdzie groch jest słabszy to jest ze 4 strąki na środku jest 6-8 strąków. Zależy gdzie. Wszędzie nie ma 8 strąków. W strąku po 6 ziaren lub w słabszych strąkach 4 ziarnka. Tak to wygląda. Za rok musze dostać gdzieś batute bo teraz mam Medal a medal nie jest tak plenny jak Batuta.

celtis    7

@Kula07 Dzięki za pomoc, polecę w takim razie dawką 0.75l. 
PS. robisz zaje***** vlogi  :)

karol2306    1

Wczoraj przeszła burza z gradem i poobijała groch i sporo jest uszkodzonych strąków. Są na nich białe plamy. Będzie miało to jakiś wpływ na plon??

Kula07    137

Wczoraj przeszła burza z gradem i poobijała groch i sporo jest uszkodzonych strąków.

Przeczytaj co napisałeś.

Adrenalinaa    3

Koledzy byłem dzis na Grochu i pokazuje sie grzyb i wchodzi w młode łuszczyny czym teraz jechać czy juz nie trzeba? tydzien demu dałem Discobol 0,5 l na ha 

Kula07    137

Za mała dawka tego Discobola.

Ja bym już odpuścił zabieg, aczkolwiek to zależy od stopnia porażenia i potencjału plantacji.

Adrenalinaa    3

to co myslisz poprawić mu jeszcze raz Discobolem 0,5 l np we wtorek ? Porażenie jest małe ale wiesz jak sie poszuka to sie znajdzie a groch jest ladny i szkoda go .na strakch sa takie kropeczki poczatki grzyba 

Kula07    137

Pytanie czy 0,5 znowu nie będzie za mało.

Czy poprawiać czy nie to już Twoja decyzja, ale sam dawałem jakoś 150g Azoksystrobiny.

Pajej    50

dzis byłem na grochu i ma średnio 8 straków zawiązanych (takich malutkich nie licząc) i po 4-5 ziaren w strąku, a groch rewelacyjnie sie nie zapowiadał. Na jednej roslinie było 11 strąków!

Kula07    137
Napisano (edytowany)

No pogoda Nas podratowała.

U mnie na jednej działce groch ma po 5-6 pieterek na których są w pełni wykształcone strąki plus 1-2 pięterka małych ledwo wytworzonych.

Edytowano przez Kula07

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się