Skocz do zawartości

Polecane posty

RafaKdziela    141

To u mnie na roślinie ma ponad 20 strąków i ziarniaków jest od 3 do 6 .Najczęściej 4-5 to jaki plon może wydać .Wody nie brakuje .A groch ma ponad metr wysokości .

Agrest    410

Eee - chyba w oczach Ci się dwoją strąki :D

20 sztuk to masz  10 pięter. Nawet jak zakładasz 4 sztuki w ziarniaku to masz 80 sztuk z jednej rośliny. Wysiałeś 300kg razy 80 to zbierzesz 24t/ha. Załóżmy wschody na poziomie 80% to nadal jest 19 ton.

Zdejmij różowe okulary ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

Agrest    410

W pamięci. :D

Siejesz 1 ziarno zbierasz 80 ziaren -czyli ilość wysiewu razy 80. I uzyskujesz nie realną ilość. Przelicz strąki jeszcze raz - tylko rozdziel poszczególne rośliny, bo na moje oko to liczysz  sumę co najmniej  3 roślin

RafaKdziela    141

Oki policzę jeszcze raz .Ale to nie zmienia faktu ,ze ten rok jest rokiem na groch .Tyle stąków ,co jest na plantacji mojej to w życiu nie widziałem :)

Agrest    410

To akurat się zgadza, że rok  służy grochom,  bo znajomy ma na II klasie gleby i pomimo suszy z daleka widoczne są same strąki. A wielkością nie wiele przerzuca kolano. Widok imponujący.

Mój pomimo, że kończy wegetację, na klasie od IV do VI jest w tym roku ładniejszy niż w zeszłym roku na III a.

Pajej    52

To jak wy to liczycie ?

Przyłacze si do pytania, w grochu na zielone nasiona liczy sie ilość straków x ilość ziaren w strąku np. 8 strąków x 7 ziaren 5,6 t/ha norma wysieru to 200 kg ziaren na ha więc tego sie nie liczy

Ulman    295

Dajcie spokój z takim liczeniem. Jakby tak było to byśmy po 15 ton pszenicy zbierali.

Plony będa jak zwykle ok 4 tony +/- 1tona. Grochu jest sporo a jak jeszcze będą rekordowe plony  to bedziemy sprzedawać po 60 Pln+vat :unsure:

Pajej    52

Dajcie spokój z takim liczeniem. Jakby tak było to byśmy po 15 ton pszenicy zbierali.

Plony będa jak zwykle ok 4 tony +/- 1tona. Grochu jest sporo a jak jeszcze będą rekordowe plony  to bedziemy sprzedawać po 60 Pln+vat :unsure:

Ja pisałem jak jest w groszku na zielone nasiona, a plony wachają sie od 3t do nawet 10t wiec jest co liczyć

greg91    3

Jakimi środkami sklejacie groch pytam bo nie słyszałem żeby kto robił umnie wokolicy takie zabiegi

andrzej1988    102

Pryskacie już proteusem od strąkowca? Byłem w sobote to już był końcem kwitnienia. Siany 10.04. Celuje zeby wieczorem opryskac po oblocie pszczółek ale nici z tego bo sie chmurzy i popaduje. Nawet teraz grzmi. Trzeba czekać. 

celtis    7

U mnie już przekwitł ale nie widzę strąkowca, jest sens pryskać ?

gwozd    101

Pryskałem proteusem w zeszły poniedziałek, pełnia kwitnienia pierwsze strąki dobrze widoczne. Jak przekwitnie czyli w sobotę może poniedziałek myślę dać dimetoat z adiuwantem

andrzej1988    102

w sobote niby tez nie widzialem ale lepiej dmuchac na zimne. W strąkach zadnego robactwa nie ma ale opryskac trzeba.

andrzej1988    102

Niby w etykiecie pisze zeby stosowac na poczatku dojrzewania nasion czyli chyba wtedy strąkowiec lubi wgryzac się w nasiona a jak są jeszcze zielone to niekoniecznie. Tak to rozumuje.

adamson330    4

Pytałem o to agronoma z HR Strzelce. Mówił ze jak są malutkie zaczątki strąków (rozchyl kwiatek i już widać strączki dł 5-10 mm) to należy już pryskać. Za nim miałem ta informacje, pierwszy zabieg robiłem 2 tyg temu i pierwsze strąki miały długość ok. 5 cm.

Kula07    139

Racja, ale zabieg w podanym przez Ciebie okresie nie jest skierowany przeciwko strąkowcowi.

Kula07    139

Pachówki strąkóweczki, ale fakt, przeciwko Strąkowcowi również.

adamson330    4

To jak u Ciebie wygląda po kolei ochrona, faza rośliny, agrofag, środek? Jak krowie na rowie ;) 

Może usystematyzujmy ta wiedzę dla potomnych, bo widzę ze rożne podejścia są.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam