Skocz do zawartości

Polecane posty

bizon1    18

Dzisiaj mój doradca rolnosrodowiskowy poinformował mnie że dopłaty do roślin wysokobiałkowych będą powiązane ze sprzedażą FV lub posiadaniem zwierząt

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej1988    102

Dzisiaj mój doradca rolnosrodowiskowy poinformował mnie że dopłaty do roślin wysokobiałkowych będą powiązane ze sprzedażą FV lub posiadaniem zwierząt

ale sąsiad mi nie wystawi faktury

gwozd    101

No mam zwierzęta. 2 psy i 3 koty  :D

command 480 to to samo co kalif 480 tylko inne nazwy. W zeszłym roku pryskałem kalifem + linurex a w tym command + aflex. Batuta wczoraj zasiana a dziś opryskana bo wczoraj deszcz przegonił

andrze1988 w tym roku soji nie siejesz? przerzuciłeś się na groch?

akmaly    185

Nie wiem o co chodzi z tą dopłatą do strączkowych ale z oficjalnych informacji arimr na rok 2017 wychodzi że nic się nie zmienia:

"PŁATNOŚĆ DO POWIERZCHNI UPRAW ROŚLIN STRĄCZKOWYCH NA ZIARNO
Płatność przysługuje do powierzchni uprawy: łubinu białego, łubinu wąskolistnego, łubinu żółtego, soi
zwyczajnej, bobiku oraz grochu siewnego, w tym peluszki (z wyłączeniem grochu siewnego cukrowego
i grochu siewnego łuskowego), jeżeli dokonano zbioru ziarna. Płatność ta przysługuje również
w przypadku uprawy tych roślin w formie mieszanek, z wyłączeniem mieszanek z roślinami innymi niż
wymienione. Nie ma określonej maksymalnej powierzchni uprawy, ale do pierwszych 75 ha stosowana
będzie wyższa stawka płatności.
Nie jest wymagane zawarcie umowy.
Minimalna powierzchnia działki rolnej wynosi 0,1 ha.
Powierzchnia zgłoszona do tej płatności może być uznana, za obszar proekologiczny"

Wklejone z oficjalnej strony, link:

kszys    0

Panowie, zasiałem groch (Mecenas) i chyba źle próbe zrobiłem bo wysiałem 240kg/ha czyli obsada 96 na m2
Będzie coś z tego?

Renault85-15TX    167

Dzisiaj udało sie zasiać groch i od razu opryskać :) warunki niemal idealne były na siew i na oprysk. Ziemia nie była za bardzo mokra więc super sie uprawiło a chciałem złapać jeszcze trochę wilgoci to od razu pryskałem bo nadają przez kolejne 3 dni pełne słońce to ziemia by zrobiła się strasznie sucha i mógłby oprysk słabiej zadziałać. 
Takie pytanko za ile mniej więcej dni groch pojawi się nad powierzchnią ziemi? bo pierwszy raz sieję i jestem ciekaw za ile wyjdzie. 

TheLukasTeam    52

W poniedziałek siałem, a dzisiaj ma już kiełki około 1-2mm, więc szybko powinien być na wierzchu :)

Agrest    403

Mój siany 17marca, dziś na wierzchu może 1%.

Tak na marginesie to jeżdżąc po polach  widzę, że w tym roku chyba rekord posianych strączkowych będzie.

gwozd    101

No właśnie okropne zainteresowanie grochem. Sprzedałem 8t na siew, nie czyszczone od kombajnu...

Zbyszkos    3

W ogłoszeniach pełno łubinu do sprzedania nikt nie chce już kupić to na groch się przerzucają.

adamson330    4
Napisano (edytowany)

Mecenas siany 29,30,31.04 (275kg/ha) ma już kiełki długości 5 mm. Bardzo ciepło i wilgotno.

Po wałowane wałem gładkim i dzisiaj skończyłem pryskać doglebową (Afalon 1l/ha+ Comand 0.2l/ha).

Obawiam sie jednego. Po wale ziemia była rozpylona i sucha na wierzchu, na to poszedł oprysk. Silnie wiało. Oby nie wywiało oprysku. Zapowiadają deszcz od środy. Poczekamy zobaczymy.

Edytowano przez adamson330

gwozd    101

Doglebówki lepiej działają na wilgotną glebę. Command silnie paruje w słońcu. Gdy siałem łubin i pryskałem dużo niższymi dawkami commandu zdarzyło się że w pełnym słońcu oprysk zniosło przez polną drogę i odbarwiło pszenicę po drugiej stronie. Na szczęście gospodarz z gatunku takich co zasieje i zbiera więc nawet tego nie zauważył

izydor6280    483

nawet jeśli oberwie to nie wiele jej się stanie

posiane, teraz czekać na wschody  :)

gwozd    101

Siany 29marca a pryskany następnego dnia ma już 0,5cm kiełki. Oczywiście pszenice sobie nieco z brzegu przyjarałem chlomazonem

andrzej1988    102

dzisiaj kupiłem z sasiedniej miejscowowsci Groch rok po centrali odmiana Batuta. Trzeba go troszke przewiać. Troszke połowki sie trafiają ale bedzie. Na 1 ha kupiłem 300 kg. MTN wyszło mi jakieś 235g. A kiełkowanie gosciu robił to jest na poziomie 90%

akmaly    185

Fajnie że się chwalisz:)

Uważaj na oczyszczanie ponieważ będziesz miał więcej połówek. Groch najlepiej przewiać po zbiorze.

Cezar81    6

koledzy czym zwalczacie jednoliścienne powschodowo  narazie po siewie poszedł alafon 1l na ha

gwozd    101

Afalon to trochę słabo. Nie masz przytuli?

Taniej od fusilade wyjdzie leopard, supero...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam