Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

damianzbr    987

Ja też mam taką nadzieję, wczoraj sprawdzałem na pusto ciągnikiem to 70% pola już jest ok, ale pozostałe 30% to przeciąłem koleiny porządne, woda wytrysnęła. Mam nadzieję że do czwartku przeschną te miejsca bo ni jak je ominąć aby zasiać to co jest dobre.

Pajej    52

ja tez po raz pierwszy zasieje groch na suche nasiona... tylu ludzi pierwszy raz bedzie siac ciekaw jestem ceny...

gwozd    101

No właśnie. Zainteresowanie nasionami do siewu olbrzymie. Ale dlaczego?

Wiadomość z agroFakt.pl

fezoi    47

Może to ci co z koniczynki rezygnują ? 

TheLukasTeam    52

Dużo osób sieje groch, żeby spełnić warunki zazielenienia, bo wiadomo, że poplonów trzeba sporo nasiać, żeby hektary się zgadzały, a groch w plonie głównym liczy się inaczej, no i stanowisko też o wiele lepsze po sobie zostawia.

aro1975    114

To super,u mnie nadal bardzo mokro może pod koniec tygodnia coś zasieję.PS ten twój menror bardzo miło mnie zaskoczył z plonem.W tym roku też go zasieję,na razie czeka zaprawiony w bb..Dzięki za trafne wskazówki

zostało jeszcze 2ha do posiania, ale robią się jeszcze koleiny i czekam.

to ile zebrałeś?

case-jxu-95    2

zostało jeszcze 2ha do posiania, ale robią się jeszcze koleiny i czekam.

to ile zebrałeś?

24t z 6ha zebrane ale dużo zostało w polu ponieważ kosił mi kolega lexionem z dużym chederem .Mam jeszcze pytanie czy twój dominator nie miał problemów z wysypem grochu na przyczepy ,czy nie blokuje ślimaka,w bizonie opuszcza się blachy dzięki czemu mniej zboża napiera na ślimak.

aro1975    114

to dobry plon :), nie było jeszcze problemów z wysypem, ale powiem szczerze że nie pamiętam jak to wygląda w zbiorniku. Faktycznie w bizonie są takie blachy.

pleban1330    0

Pytanie kieruję do osób które stosowały środek Corum. Czy poradził sobie on z chabrem i komosą. W zeszłym roku miałem problem z tymi chwastami.Czy stosowaliście go wraz z adiuwantem Olbras tak jak pisze na ulotce Corum'a ?

andrzej1988    102

Dziś rozsiałem 150kg Fosdaru i 150 kg soli potasowej na ha pod groch i wymieszałem agregatem ale ziemia jeszcze u mnie cięzką i mokrawa. Narazie jeszcze nie sieje. Nawet nie mam jeszcze nasion. Siew planuje koło 10 kwietnia na tym kawałku. Mam z drugiej ręki ale trafiają sie połowki. W centrali drogo wychodzi a pozatym nie zwrócą mi bo dopłaty bierze własciciel i on by musiał składac wniosek o zwrot do materiału siewnego.

Kula07    139
Napisano (edytowany)

6 hektarów mam zasiane (pod korzeń dałem 300 Poli 6), jeszcze 24ha (gdzie poszło 300kg Ultra 8),miałem chęć jechać w nieuprawiony międzyplon, niestety muszę uprawiać przed siewem. Mimo wszystko mam nadzieję, że w tym tygodniu skończę.

Edytowano przez Kula07

aro1975    114

Dziś rozsiałem 150kg Fosdaru i 150 kg soli potasowej na ha pod groch i wymieszałem agregatem ale ziemia jeszcze u mnie cięzką i mokrawa. Narazie jeszcze nie sieje. Nawet nie mam jeszcze nasion. Siew planuje koło 10 kwietnia na tym kawałku. Mam z drugiej ręki ale trafiają sie połowki. W centrali drogo wychodzi a pozatym nie zwrócą mi bo dopłaty bierze własciciel i on by musiał składac wniosek o zwrot do materiału siewnego.

Andrzej nie zgodzę się z Tobą - dopłaty nie mają nic wspólnego ze zwrotem za materiał siewny. wypisuję zazwyczaj swoje działki, sąsiada i dzierżawy na siebie i nie było nigdy problemu. po prostu nie chce mi się pisać kilku wniosków - kupuję na siebie materiał i wnioski również składam tylko na siebie - jak kasa na kącie to oddaję sąsiadowi jego część.

TheLukasTeam    52

Dzisiaj groch pojechałem mieszanką Afalonu i Pendiganu, okaże się później jakie dadzą efekty

albert1991    8

Ja dzisiaj posialem batute troche gęsto wyszlo bo prawie 300 kg.i wieczorem oprysk wilgosc w ziemi nawet troche za duzo ..

Kula07    139

Ja dzisiaj posialem batute troche gęsto wyszlo bo prawie 300 kg.i wieczorem oprysk wilgosc w ziemi nawet troche za duzo ..

Gęsto czyli ile szt/m2?

andrzej1988    102

Andrzej nie zgodzę się z Tobą - dopłaty nie mają nic wspólnego ze zwrotem za materiał siewny. wypisuję zazwyczaj swoje działki, sąsiada i dzierżawy na siebie i nie było nigdy problemu. po prostu nie chce mi się pisać kilku wniosków - kupuję na siebie materiał i wnioski również składam tylko na siebie - jak kasa na kącie to oddaję sąsiadowi jego część.

dzwoniłem do ARR i Pan mi powiedział ze jesli  ja uprawiam pole a dopłaty bierze własciciel pola czyli ta pani to nie moge składac wniosku o zwrot do materiału siewnego. 

andrzej1988    102

stwierdził że ludzie tak robią ale nie powinno tak sie robić. Powiedział że to moja sprawa jak zrobie.

akmaly    184

Panowie, mam pytanie odnośnie nawożenia pod groch siewny. 

Jak czytam stosujecie ok 300 kg Polifoski 6 lub po 150 kg superfosfatu i soli na 1 ha. 

Jaki uzyskujecie średni plon?

U mnie na 1ha zastosowałem tylko 150 kg/ha Lubofosu bezchlorkowego 3,5-10-15, gleba ciężka - rędzina 3A, przedplon  pszenica 2 sezony, bez innych zabiegów tylko herbicyd posiewnie i pestycydy ( 2-3 razy ). Średni plon ok 3,5 T/ha ( plus do tego masa ziarna została na polu ale to przy grochu nic nowego ).

Jak widzicie różnica w nawożeniu bardzo duża, a jak z wydajnością bo mam przeczucie że większa dawka nawozów nie idzie w parze z opłacalnością, mogę się oczywiście mylić. 

Kula07    139

W zeszłym roku zebrałem ok 4,5t/ha Batuty.

izydor6280    481

Panowie ktoś stosował zamiast commandu kalif 480, jeśli tak to w jakich dawkach ?

Kula07    139

Jakie stanowisko?

Po pszenicy, większość IV klasa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez farmers99
      Cennik nasion kukurydzy siewnej w 2008r
      RODZAJ: CENA DO 28 LuTEGO: CENA DO 31 MARCA: CENA DO 1 KWIETNIA:
      -Motor - 160zł -162zł -165zł
      -Blask -160zł -162zł -165zł
      -Grom -160zł -162zł -165zł

-Bzura -141zł -143zł -146zł
      -Reduta -141zł -143zł -146zł
      -San -141zł -143zł -146zł
      -Bułat -141zł -143zł -146zł

-Buran
      -Cedro
      -Glejt
      -Nimba -127zł -129zł -132zł
      -Prosna
      -Wiarus
      -Claudia
    • Przez Jahu
      Chcę zasiać na wiosnę mieszankę na ziarno (jęczmień+owies+peluszka ew pszenica jara)
      w zeszłym roku pierwszy raz zasiałem takie coś: jęczmień 100kg+pszenica 50kg+peluszka 65kg /ha klasa IV V troche zarosło i wyległo (wymlocilem ok 4,5t/ha)

co zrobić żeby było ok? ile czego dać? ile dać azotu i kiedy (czytalem ze malo <50kg i tylko na start)? czym najlepiej pryskać (bo wiele środków wycofali)? co stosujecie i jakie sa efekty?
    • Przez Starzyno
      Mam okazję kupić agregat firmy Rolmasz Kutno z 2008 r. i chciałbym się dowiedzieć jakie macie opnie o tej maszynie, czy z dobrego materiału są wykonywane te maszyny. Prosiłbym o szybką odpowiedź.
    • Przez ZETOREXX85
      witam który z tych agregatów jest lepszy,pracowąłby z proxą 85,staltecha oglądałem bo mam 30 km do składnicy.Siewnik to poznaniak 3m.Agromasz jest lżejszy ale chyba nie znaczy że stal gorszej jakości?Jaka jest cena staltecha pazurek 3m i agroamsza 3m.
    • Przez bocianlask
      Witam.
      Mam pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie użytkowników forum.
      Posiadam MF'a 6180 120km oraz agregat uprawowo - siewny bierny rolmasz kutno 3m i muszę do tego zestawu kupić siewnik. Wybór padł na Nodeta 3m, lecz zacząłem zastanawiać się czy nie przerobić agregatu na 4m i kupić odpowiedni siewnik.

I teraz właściwe pytanie do Was czy mój MF wydoła przy agregacie biernym 4m i siewniku Nodet 4m?
      Czy lepiej nie kombinować i zostać przy 3m?
      Dodam jeszcze, że ziemie u nas są cięższe- gliniaste.
      Proszę o Wasze opinie.

P.S wiecie może ile waży taki 4-ro metrowy nodet?

Pozdrawiam