Polecane posty

wojtal24    2421

Panowie jakie robi sie opryski na groch oprócz na chwastoego ? Daje sie jakies nawozenie ? sieje 1 raz i nie znam sie prosze o Rady 

 2-3 razy na robaka jak zaczyna kwitnąc i poźniej przed zbiorem ja stosuje zaklejacz jak do rzepaku i reglone 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

W porównaniu na zdjęciu czym było chronione i w jakich dawkach. Skąd ten difenokonazol solo a nie np. tebu? 

na zdjeciu azoksystrobina 200g/ha + chlorotalonil 1000g/ha

Difenokonazol od ubieglego sezonu mozna dostac solo, innvigo zarejstrowalo kilka srodków

 

Ja ostatnio wogole odpuszczam ochronę fungicydową.

 

Jacek a jak z plonem, była różnica?

roznicy w plonie nie ma jak zmierzyć, moze i w 2015 grzybówka azoksy+ chlorotalonil byla ekonomicznie uzasadniona choc tez troche w to watpie. W 2016 okiem nie bylo widac roznicy w zdrowotnosci i wydaje mi sie ze zabieg byl zbedny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Witam, potrzebuje porady.

 

Planuje zasiać groch w jednym kawałku dla centrali nasiennej.

Ziemie mozaikowate: 20% IIIa, 50% IVa, 30% V. Ziemia w dobrej kulturze, pH 6-6.9. P,K,Mg od średnich do b. wysokich. Polska centralna.

Musi być jedna odmiana. Waham się pomiędzy Batutą, Mecenasem albo peluszką Milwa. Najbardziej podoba mi się (z opisów) Mecenas. Jest wczesny, sztywny i stabilnie plonuje. Czy poradzi sobie na V klasie, górka? Czy odda tam z 3 tony?

Batuta bije rekordy,ale jest późna (domyślam się jest na lepsze stanowiska). Milwa dała by radę, ale szkoda mi tych lepszych kawałków ziemi. Jakie są Wasze opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

Ja kupiłem odmianę La mancha, przedsiewnie planuje sypnąć ok 250kg polifoski 6+ po siewie oprysk afalon+command. Pózniej jakimś insektycydem. Ciekawe co z tego wyjdzie :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Dziś słyszałem że ma zostać wycofany z obrotu linuron i wszystkie jego mieszaniny do poczatku czerwca. Potem już tylko mozliwość wykorzystania zapasów. Słyszeliście o tym? Jeśli to prawda to będzie biednie


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

co roku jest o tym mowa, ja narobiłem juz zapasów w zeszłym roku


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Sieje ktoś groch bezorkowo?

Jesienią zgruberowałem uprzednio zrandapowane pole, i tak leży do teraz. Pole to mocna glina ze skłonnością do zaskorupiania się. Pytanie, orać to, czy może lepiej zgruberować je drugi raz, na 15cm i zasiać groch? Gruber jaki posiadam, to zwykły dwubelkowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Najlepiej jakbyś o ile oczywiście pole w miare wygląda, zasiał groch bez wykonywania żadnych innych zabiegów.

Ewentualnie przed siewem przejedź kultywatorem ewentualnie talerzowka żeby doprawić.

Sam mam chęć zasiać kawałek prosto w zasiany wcześniej międzyplon z owsa który był zasiany bezpośrednio w ściernisko po pszenicy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Pole jest czyste, wolne od chwastów, równe. Tylko trochę tam mokro jeszcze i jakbym wykonał teraz orkę to potem ciężko byłoby to doprawić. Jak groch sobie radzi w takich warunkach? Masz doświadczenie w siewie grochu bez głębokiego spulchniania gleby? 

Jak wygląd sprawa z korzeniami? Groch głęboko się korzeni? Mam obawy, że jak kultywator pójdzie na maksymalną głebokość 15cm, groch zasieje na te 6cm, to korzenie natrafią na "beton' i mogą potem być problemy we wzroście <_<

Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak teraz zorzesz to wysuszysz ziemie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak, groch głęboko się korzeni. Mam kuzyna który sieje groch pod talerzówke (co prawda na IV-V klasie) i zbiera po 3-3,5t/ha.

Orke odpuść to napewno. A jak masz jechać kultywatorem na 15cm żeby wyciągnąć z gleby mokrą ziemię to moim zdanie taki zabieg też mija się z celem.

Ja zasiał bym bez żadnej uprawy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

6-8cm. Warto zwałować.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sieje ktoś groch bezorkowo?

Jesienią zgruberowałem uprzednio zrandapowane pole, i tak leży do teraz. Pole to mocna glina ze skłonnością do zaskorupiania się. Pytanie, orać to, czy może lepiej zgruberować je drugi raz, na 15cm i zasiać groch? Gruber jaki posiadam, to zwykły dwubelkowiec.

 

Nie wiem jakie tam warunku u ciebie panują, ale u mnie teraz zaorać glinę a widzę że już zapowiadają mniej deszczy a więcej słońca to strzał w kolano. Powstała by skorupa i zboża sobie nie radzą żeby to przebić.

 

Jak już spulchniałeś na jesieni to ja bym siał w to bezpośrednio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Nie wiem jakie tam warunku u ciebie panują, ale u mnie teraz zaorać glinę a widzę że już zapowiadają mniej deszczy a więcej słońca to strzał w kolano. Powstała by skorupa i zboża sobie nie radzą żeby to przebić.

 

Jak już spulchniałeś na jesieni to ja bym siał w to bezpośrednio.

Tylko jeden problem, jesienią spulchniłem na całe 5cm, więc przydałaby się głęboka uprawa. U mnie ma lać cały następny tydzień. Więc może jutro to spulchnić, a po deszczach zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Znam ludzi co sieją groch z powodzeniem pod talerzówke.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pasio mokrej gleby nie powinno się dotykać. Sam musisz ocenić jakie warunki panują.

Tylko o owsie słyszałem takie coś ,,posiej w błoto zbierzesz złoto,, może dlatego że ma taką grubą łuskę i ona musi sporo namięknąć aby skiełkował. W każdym innym przypadku na pewno ruszanie tak mokrej gleby na dobre jej nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Napewno, ale wszystko zależy od pogody.
Sam będę siał Batute na IV-V klasie a nawet znajdzie się kawałek VI.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Sieje ktoś groch bezorkowo?

Jesienią zgruberowałem uprzednio zrandapowane pole, i tak leży do teraz. Pole to mocna glina ze skłonnością do zaskorupiania się. Pytanie, orać to, czy może lepiej zgruberować je drugi raz, na 15cm i zasiać groch? Gruber jaki posiadam, to zwykły dwubelkowiec.

 

Ja sieję i zbieram do 5,5 T/ha (Batuta w 2015). Ale jesienią uprawiam na 35-40 cm Pinocciem Gaspardo. Potem wiosną uprawa na 8 cm i siew.

W tym roku sieję groch po kukurydzy więc orka była 9 (a na 8 ha będzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Znam ludzi co sieją groch z powodzeniem pod talerzówke.

W tym roku tak bede robil. Talerzowka z walem i finito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Ja sieję i zbieram do 5,5 T/ha (Batuta w 2015). Ale jesienią uprawiam na 35-40 cm Pinocciem Gaspardo. Potem wiosną uprawa na 8 cm i siew.

W tym roku sieję groch po kukurydzy więc orka była 9 (a na 8 ha będzie).

Przy jakim nawożeniu taki plon? Czytałem, że warto dać trochę więcej azotu niż zalecają, koło 50kg N, wtedy lepiej niby plonuje <_< Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj