Polecane posty

gwozd    104

Zaprawiam vitawaxem z nawozem donasiennym, nitraginą nie zaprawiam. Strączkowe są na moich polach regularnie, wcześniej łubin wąskolistny a teraz groch.

 

Jakie stosujecie nawożenie? W zeszłym roku 300kg polifoski 6 + 100kg siarczanu Mg gr. Teraz myślę do tego dorzucić 100kg soli potasowej. Czy to dobry pomysł? Stanowisko po jęczmieniu jarym który plonował 5t, słoma opryskana preparatem BACTIM słoma z intermagu, w poprzednich latach też zostawała, zawartość PK średnia, Mg niska pH 6.65

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Witam chciałbym dowiedzieć się trochę o roślnie jaką jest groch. Kiedy się sieje jakie nawożenie ochrony roślin jakieś. Opiszcie jak u was to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Musiał byś przejrzeć kilka poprzednich stron i wszystko będziesz wiedział.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Mam niską i bardzo niską zawartość magnezu więc sypie siarczan Mg, widać efekty. Do nawożenia dolistnego dodaje też zawsze siarczan Mg siedmiowodny. Jeszcze nie stosowałem fungicydów nalistnych, tylko zaprawianie.

 

Dziś rozmawiałem z kolesiem który od bardzo dawna uprawia groch. Stosuje dosyć dziwne metody. Bez nawożenia, w ostatnim roku miał plon 5t. Sieje około 220kg rozsiewaczem do nawozów kosem i agregatuje. Jak na ten sposób uprawy jakoś nie wierzę w te 5t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

ja przerabiałem 3 warianty fungicydowe, chlorotalonil + azoksystrobina 2 lata temu i w ubiegłym sezonie difenokonazol + azoksystrobina i sam difenokonazol.
2 lata temu było widac roznice w zdrowtnosci - po prawej kontrola http://www.fotosik.pl/zdjecie/64d40642faa91ae6
http://www.fotosik.pl/zdjecie/dcf430862c34f09f
W tym sezonie takiej róznicy golym okiem nie bylo widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja ostatnio wogole odpuszczam ochronę fungicydową.

Jacek a jak z plonem, była różnica?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

ja przerabiałem 3 warianty fungicydowe, chlorotalonil + azoksystrobina 2 lata temu i w ubiegłym sezonie difenokonazol + azoksystrobina i sam difenokonazol.

2 lata temu było widac roznice w zdrowtnosci - po prawej kontrola http://www.fotosik.pl/zdjecie/64d40642faa91ae6

http://www.fotosik.pl/zdjecie/dcf430862c34f09f

W tym sezonie takiej róznicy golym okiem nie bylo widac

W porównaniu na zdjęciu czym było chronione i w jakich dawkach. Skąd ten difenokonazol solo a nie np. tebu? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Mecenas, Batuta, Tarchalska.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Podziękował ślicznie koledze za tak szybką odpowiedz :) 

A która z nich jest najlepiej plonującą i wgl którą z nich wybrać? 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tarchalska jest odmianą wczesną, często schodzi z pola wcześniej niż rzepak. Batuta u mnie planowała wyżej niż Tarchalska. Reszty nie miałem.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Pytanie do doświadczonych. Które odmiany grochu mają żółte nasiona?? Bardzo to dla mnie ważnie! 

Czy ważne dlatego że Nowosad takiej wymaga? Mi zapewnił odbiór ale o cenie nie chce gadać


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No właśnie ponoć Nowosad takiej wymaga. Ale nie zapewnił odbioru i nie chce podpisać żadnej umowy tylko mówi że ma być żółty i że taki niby weźmie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

Ktos wie jakie ceny na zbiory 2017 proponują w kontraktach?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Odmiana batuta MTN 242g siła kiełkowania 95%. Ile wysiać? 310kg będzie dobrze?

 

Podobno etmos w Modliborzycach płaci 1000+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Panowie jakie robi sie opryski na groch oprócz na chwastoego ? Daje sie jakies nawozenie ? sieje 1 raz i nie znam sie prosze o Rady 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

A Ty jaką odmianę siejesz? Handlowałeś już grochem z Nowosadem? 

Batutę. Pierwszy raz sieję groch ale wiedząc że w 2016 Nowosad  zaczął skup trochę z nim pogadałem by mieć możliwość zbytu. Ciekawe czy jakiś lokalny skup będzie tez przyjmował czy trzeba będzie sprzedawać do Łaszczowa albo daleko w Polskę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Odmiana batuta MTN 242g siła kiełkowania 95%. Ile wysiać? 310kg będzie dobrze?

 

Podobno etmos w Modliborzycach płaci 1000+vat

242g x 110 (roślin/m2) = 26620/95= 280kg/ha.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    439

Panowie, a jest jakiś antywylegacz którym można pryskać groch? Bo mi się strasznie powala gdy nasiona są juz zielone ( i cieżkie ). Czesto pada mocny deszcz z wiatrem i cała plantacja leży... Próbował ktoś np: Moddus ??

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Dzięki za odpowiedź

110 roślin nie będzie za rzadko? Sieje starym poznaniakiem więc obsadę 120roślin zaokrągliłem trochę w góre ^^ nasiona oczyszczone i trzeba zaprawić

 

zapomniałem napisać że kaszasz w Bychawie płaci 800-900 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

W takim wypadku zasiej więcej.

 

Sam chciałbym spróbować Moddusa w grochu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Dzięki za odpowiedź

110 roślin nie będzie za rzadko? Sieje starym poznaniakiem więc obsadę 120roślin zaokrągliłem trochę w góre ^^ nasiona oczyszczone i trzeba zaprawić

 

zapomniałem napisać że kaszasz w Bychawie płaci 800-900 brutto

A kolega skąd? Bo ja też koło Bychawy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj