Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy25    1

Kos_pl ja stosuje już dwa lata z rzedu butoxone na batutę w dawce 1,3-1,4 litra i nie zauważyłem jakiś skutków ubocznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Możliwe, że Basagram + Corum wyjdzie drożej, ale łatwiej i bezpiecznej.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Zdychają.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

na zdjęciu fajny środek gardo gold, Może będę rejestrować w Polsce ? 

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

róbcie jak chcecie. ja mam sprawdzony system i samosiewów rzepaku nie mam

tydzień po siewie glifosat 360--- 1 - 1,5l/ha + stomp 4l/ha

pierwsze wąsy jak jest potrzeba poprawki basagran 1l + butaxone 1l/ha i pole czyste


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

hmmm rozwiązanie wydaje się dobre :) jaki stomp ? bo są różne chyba 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No to pierwszy zabieg masz +/- 160-170zl/ha plus ewentualna poprawka 140-150zł/ha razem daje ok 300-320zł i trzeba dwa razy jechać.

Corum 1l/ha + Basagran 1l/ha daje ok 250-260zł/ha przy jednym zabiegu bez poprawek.

Edit.

Sam jeszcze też zastanawiam się nad jakimś tańszym rozwiązaniem. Może Afalona przed wschodami + Corum?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam a czy ten oprysk Boxer 800ec można stosować tylko w grochu pastewnym? czy w jadalnym też na etykiecie nic nie pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

hmmm rozwiązanie wydaje się dobre :) jaki stomp ? bo są różne chyba 

 

ja leje pendigan jest tańszy od wszystkich stompów. Stomp podałem tylko bo kazdy kojazy.

Kula 07 poprawki to tylko na niektórych polach


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

aaa ok to on ma 330, bo są widze 400 i 455 to większe stężenia  :)  Boxer jest drogi niestety

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Kos_pl ja stosuje już dwa lata z rzedu butoxone na batutę w dawce 1,3-1,4 litra i nie zauważyłem jakiś skutków ubocznych

 

Dzięki. A jeszcze w jakiej fazie rozwoju grochu go stosujesz - groch ma już wtedy wąsy czepne, tak jak zalecane jest w etykiecie (1-3 wąsy czepne)?

Mieszasz dla Batuty Butoxone z jakimś innym środkiem?

 

 

 

@Kula07

 

Możliwe, że Basagram + Corum wyjdzie drożej, ale łatwiej i bezpiecznej.

Myślałem jeszcze, aby w doniczce posiać groch i przetestować pendimetalinę z np. bentazonem.

 

A przed wschodami planuję dać linuron + chlomazon np. Afalon 1l/ha + 0.2 l/ha Reactor 480 EC + jakiś olej np. Olbras 88 EC. Linuronu zostało mi jeszcze trochę z ubiegłego roku.

Glifosat + pendimetalina - wyjdzie pewnie około 140-150 zł. I glifosat to generalnie na chwasty już wschodzące podziała. Na glebie szybko się biodegraduje.

 

@Pajej

 

pierwsze wąsy jak jest potrzeba poprawki basagran 1l + butaxone 1l/ha i pole czyste

Ok, dobrze że jest z czego wybierać. :)

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5521

róbcie jak chcecie. ja mam sprawdzony system i samosiewów rzepaku nie mam

tydzień po siewie glifosat 360--- 1 - 1,5l/ha + stomp 4l/ha

pierwsze wąsy jak jest potrzeba poprawki basagran 1l + butaxone 1l/ha i pole czyste

Czemu zamiast stompu nie robisz Afalon + command? Ciekawi mnie czemu stomp bo to nie jest zbyt popularne rozwiązanie i nie tanie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Kos_pl glifosat tydzień po siewie ma za zadanie wyczyścic pole z tego co juz wzeszło, przez tydzień mnustwo chwastów wzejdzie

 

Ulman testowałem afalon + command i powiem ze stomp  (pendimetyna) lepiej trzyma chwasty nawet na jednoliscienne nie zawsze jest konieczność poprawki (po mojej mieszance z glifosatem)  a po afalonie z commandem zawsze trzebabyło poprawiac jak nie na jedno to na 2liścienne


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

Kos_pl do butoxone zawsze dodaje basagran 1-1,2l i oprysk gdy pojawiają się już wąsy tak jak etykieta zaleca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Kos_pl glifosat tydzień po siewie ma za zadanie wyczyścic pole z tego co juz wzeszło, przez tydzień mnustwo chwastów wzejdzie

 

Ulman testowałem afalon + command i powiem ze stomp  (pendimetyna) lepiej trzyma chwasty nawet na jednoliscienne nie zawsze jest konieczność poprawki (po mojej mieszance z glifosatem)  a po afalonie z commandem zawsze trzebabyło poprawiac jak nie na jedno to na 2liścienne

 

Rozumiem, zapomniałem że napisałeś o tym, że pryskasz po tygodniu. Po mniej więcej ilu dniach groch wychodzi na powierzchnię jak go się zasieje w mniej więcej połowie marca? Chociaż wiadomo, wiele będzie zależeć od pogody. Pewnie około 2 tygodni?

bialy25 - oki, dziękuję. Czyli tak standardowo.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja sieje na przełomie kwietnia i maja (mam za zielono i termin zalezy od przetwórni) i mi wschodzi po ok 1,5 tyg


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No i w takim przypadku glifosat jest jak najbardziej ok, pytanie czy w marcu będzie odpowiednia pogoda żeby chwasty szybko powschodziły.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to mozna opóżnic tez glifosat, ja pryskam jak nasiona sa skiełkowane ale jeszcze w ziemi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Pytanie ile. Kusi mnie żeby spróbować Twoją technikę, zobaczymy jakie będę warunki pogodowe.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja pryskam jak nasiona sa skiełkowane ale jeszcze w ziemi


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie zmienia to faktu, że chwasty mogą jeszcze nie powschodzić.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

na te co jeszcze nie powschodzą jest pendigan


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No tak, tylko J pisałem w kontekście samosiewów rzepaku, których pendigan nie zwalcza. Z drugiej strony rzepak powinien dość szybko wyjść z ziemi. Nie będę gdybał, będzie trzeba śledzić pogodę i na bieżąco podejmować decyzję.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Czym zaprawiacie od grzyba? Czy zabieg zaprawiania od grzyba laczycie z zaprawianiem nitragina (jedno mieszanie w betoniarce)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj