Polecane posty

Pajej    231

skąd wiesz gdzie oddaje?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Bo jestem lewakiem, ateistą i z WSI. :D

Nie było to trudne. Przedstawiłbym algorytm ale niech pozostanie na razie to moją tajemnicą.

Ale choć fajne inwestycje porobili w tym Leżajsku. Tunele, linia ale za te pieniądze nie mogą być nie fajne.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A powiedzcie mi czy połówki z grochu da się odebrać na zwykłej wialni ewentualnie takiej z sitami czy do tego potrzebny jest Petkus???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Petkus oprócz sit ma jeszcze odsysanie lekkich nasion za sitami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja na Petkusie odbiore połówki.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Kiedy siejecie groch że gołębie go zjadają? Grzywacze żerowały w nim w maju jak miał kilkanaście cm wysokości. Sarny mnie wku....ą, nie jedzą dużo ale robią sobie legowiska i ścieżki. I ganiają się w dojrzewającym...Ale to nic w porównaniu z tym co robiły z łubinu wąskolistnego słodkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2392

Witam . Ja połówki  grochu oddzielam właśnie na wialni . Górne sita okrągłe fi - 10 , dolne sita podłużne - 5 mm , i 90 do 95 procent polówek odejdzie . Żeby dolne sito dało się wstawić jakieś dłuższe  100 cm (u mnie jest 60 cm długości ) , to myśle żeby 98 -99 procent  odebrał połówek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Witam serdecznie,

planuję posiać groch. Pole to nowa dzierżawa, klasa V. Na jaką odmianę postawić? Lepiej posiać peluszkę, czy pastewny? Który rodzaj lepiej poradzi sobie na słabszej glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

może ktoś mi podpowie gdzie w woj. Podlaskim dostanę Batutę? bo na razie to w centrali nasiennej mają tarchalska a w innej firmie  hubal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

NPK 300-350kg/ha przed siewem, bor 2 razy po ok 300g/ha raz w fazie kilku liści/wąsów czepnych, drugi raz przed kwitnieniem, do tego molibden na początku pączkowania.

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to sporo razy jeździsz w groch z opryskiwaczem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tyle ile trzeba, zazwyczaj jest to 6-7 razy.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

to ja mniej w groszek na zielone nasiona jeżdze


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Krócej rośnie to i mniej jeździsz, nic tylko się cieszyć.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Testował ktoś w ubiegłym roku mieszaninę Stomp Aqua (czy też inny środek zawierający pendimetalinę) + Basagran - 2 + 1l/ha powschodowo?

 

W tym roku pewnie na niektórych kawałkach powschodzi u mnie gęściutko rzodkiew świrzepa w grochu. A że ona lubi ciepełko do kiełkowania to zabieg przedwschodowy pewnie nie rozwiąże problemu.

 

 

 

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

stomp powschodowo? pierwsze słysze. Zrób tak ok 1 tydzień po siewie stomp + glifosat a powschodowo w razie konieczności basagran + butaxone


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

To już nie łatwiej zrobić Corum + Basagram?

Edytowano przez Kula07

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Tak


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

stomp powschodowo? pierwsze słysze. Zrób tak ok 1 tydzień po siewie stomp + glifosat a powschodowo w razie konieczności basagran + butaxone

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/lightbox/640178-wykaz-%C5%9Brodk%C3%B3w-na-motylkowe/

Na zachodzie Europy jest taki mix dopuszczalny, stąd tak zapytałem - czy ktoś testował (TopAgrar chyba 4/2015).

 

Pajej - jeszcze jedna rzecz - myślę posiać groch odmiany Batuta, a ona jest chyba dość wrażliwa na Butaxone, chociaż może 1l na ha Butaxone by jej krzywdy nie zrobił. Kula07 - nie pamiętam dokładnie, ale chyba testowałeś Butaxone w Batucie?

 

Tylko jak by jeszcze zareagowała rz. świrzepa, bo ona jest średno wrażliwa na MCPB z Butaxone, więc w małej dawce może też kiepsko zadziałać. Nie wiem jak skutecznie na nią działa bentazon z Basagranu. Możliwe, że jest wrażliwa na bentazon lub imazamoks, bo z kolei Corum zwalcza samosiewy rzepaku.

 

W ubiegłym roku stosowałem pendimetalinę + linuron + dimetenamid P przed wschodami, tylko że łubinu (siew w I połowie kwietnia), rzodkwi kiełkującej w maju te substancje już nie dały rady powstrzymać.

 

Rzodkiew świrzepa, to taki chwast:

45921163.jpg

 

Starsze osoby mówią na nią łopucha.

 

@Kula07

 

Nie wiem jak będzie u mnie z dostępnością Corum.

Podejrzewam też, że mix pendimetalina (około 910 g/ha, np. 2l Stomp Aqua 455 CS/ha) + Basagran 1l/ha może być tańszy w stosowaniu niż Corum + Basagran. Ale jeszcze dokładnie nie przeliczyłem. Ile wtedy do Corum (1-1,25 l/ha? ) dolać Basagranu - 1 - 1,5l/ha? Czy Dash-a, adiuwana do Corum, można czymś zastąpić jakimś zamiennikiem np. Olbras 88 EC?

 

W przypadku pendimetaliny rzodkiew świrzepa jest we chwastach wrażliwych.

Chociaż jak Corum ma we wrażliwych samosiewy rzepaku, to pewnie i rzodkiew świrzepa jest wrażliwa.

 

 

edit:

 

Tak jeszcze zajrzałem do polskiej ulotki Stompa Aqua - też jest informacja o możliwości nalistnego stosowania:

Środek chwastobójczy stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania rocznych chwastów dwuliściennych i  jednoliściennych w uprawie grochu jadalnego zielonego, bobu, grochu polnego, soi, łubinów, koniczyny i lucerny. Pobierany przez korzenie i części nadziemne chwastów. Najskuteczniej zwalcza chwasty w okresie ich kiełkowania i wschodów. Chwasty jednoliścienne są zwalczane do fazy pierwszego lub do początku drugiego liścia, a chwasty dwuliścienne do fazy dwóch liści właściwych
groch jadalny zielony: 2,5–3,5 l/ha bób, groch polny (peluszka): 3,5 l/ha soja: 1,5 l/ha (max 2,6 l/ha) łubin (wąskolistny, żółty, biały): 2,6 l/ha koniczyna czerwona, lucerna (plantacje nasienne): 2,2 l/ha

Tylko trzeba dobrze lustrować pole, aby chwasty nie przerosły.

W etykiecie też jest dopuszczona możliwość powschodowego stosowania, gdy groch ma około 5 cm wysokości - BBCH 11-14, do 3,5l/ha i 200-400l wody.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj